Chemesáci odvrátili prvý mečbal bielych tigrov

Humenčania a ich radosť po zápase.
Humenčania a ich radosť po zápase. (Autor: TASR/František Iván)
Sportnet|24. apr 2013 o 19:38

Volejbalisti úradujúceho majstra Slovenska VK Chemes Humenné zvíťazili v piatom zápase finálovej série play-off.

HUMENNÉ. Volejbalisti VK Chemes Humenné zvíťazili na domácom ihrisku nad hráčmi Volley Team-u UNICEF Bratislava 3:0 (25, 22, 18) a odvrátili tak prvý pokus "bielych tigrov" získať titul. V sérii na štyri víťazstvá znížili stav zo svojho pohľadu na 2:3.

Šiesty zápas je na programe v sobotu 27. apríla o 18.00 v bratislavskej Hant aréne.

Priebeh zápasu

Úvodný set piateho finálového duelu bol od začiatku vyrovnaný a ani jednému tímu sa nepodarilo výraznejšie bodovo odskočiť. Domáci vyhrávali o dva body do stavu 9:7, no hosťom sa podarilo otočiť vývoj stretnutia po Sunderovom zakončení - 9:10.

Chemes sa z toho rýchlo otriasol a po chybe Bratislavčanov vyhrával 16:14. Ich súper však zrovnal na 20:20 a po Sunderovom tvrdom podaní svietil na ukazovateli skóre stav 20:22.

Dramatickú koncovku zvládli lepšie Humenčania a Lízala úspešným blokom upravil na 27:25.

V druhom sete mali navrch domáci volejbalisti, ale od stavu 7:4 sa UNICEFU podarila šnúra štyroch bodov (7:8). To však bolo z ich strany na dlhšie minúty všetko. Po druhom technickom oddychovom čase totiž Humenné viedlo už 16:10 a zdalo sa, že set bez väčších problémov dovedú do úspešného konca.

Opak bol pravdou a Bratislavčania v závere setu korigovali po bloku Benčiča na 22:23. Potom však v koncovke zabrali domáci a dvoma bodmi uzavreli druhé dejstvo v pomere 25:22.

Tretí set priniesol rýchle vedenie domáceho klubu o šesť bodov (8:2, 9:3), ale Humenčania sa až príliš uspokojili a hostia znížili na rozdiel dvoch bodov - 9:7. Päťbodové vedenie zabezpečil domácim presným smečom Lízala (13:8), ktoré po menších zaváhaniach na sieti potvrdil smečom Sarnecki na 16:11.

Po ďalších troch výmenách bolo 18:12 a v humenskej hale už vládla víťazná atmosféra. Hostia už nedokázali zdramatizovať zápas, tretí set prehrali 18:25 a zápas 0:3 na sety.

Hlasy trénerov

Richard Vlkolinský, tréner Chemesu Humenné: "Myslím si, že rozhodlo naše vynikajúce podanie. Súper za celý zápas útočil stredom len veľmi sporadicky, ak vôbec. Taktiež urobil veľa nevynútených chýb a tým pádom nám pomohol."

Branko Pistovič, tréner VT UNICEF Bratislava: "Musím úprimne povedať, že Humenné dnes bolo vo všetkých činnostiach lepšie. My sme si určite nezaslúžili vyhrať, dnes rozhodne vyhral lepší. Rozdiel na príjme a podaní bol taký veľký, že sme nemali naozaj nárok."

Fakty o zápase

VK Chemes Humenné - Volley Team UNICEF Bratislava 3:0 (25, 22, 18) - stav série 2:3