Piate finále. Chemesáci majú nôž na krku, musia vyhrať.
Piate finále. Chemesáci majú nôž na krku, musia vyhrať. (Autor: mirano)
Sportnet|24. apr 2013 o 00:00

Dnes o 18.00 hodine začína piaty finálový zápas volejbalovej extraligy mužov.

HUMENNÉ. Už pred bratislavským dvojzápasom bolo jasné, že finálová séria volejbalovej extraligy mužov sa piatym zápasom presťahuje do Humenného.

Keďže však chemesáci počas víkendu oba zápasy na palubovke Volley teamu prehrali, nie je dnes isté, či sa finále do Bratislavy ešte vráti. Aby tomu tak bolo, musia humenskí volejbalisti dnes vyhrať.

Chemesáci cestovali do Bratislavy s cieľom vziať si požičané, čiže vyhrať jeden zápas. Nepodarilo sa.

V sobotu vyhral Volley team 3:0, keď mal v prvých dvoch setoch jasne navrch, nedeľa bola vývojom dramatickejšia, prvý set patril humenským volejbalistom, dráma druhého setu vyústila v bratislavskú radosť, čo nasmerovalo napokon k obratu v stretnutí.

Bratislavská HANT aréna tak ostáva v slovenskej extralige tejto sezóny stále nedobytná.

Ak, tak prvýkrát...

Vo finálovej sérii hranej na štyri víťazstvá vyhrávajú bratislavské „biele tigre“ 3:1 a sú tak krôčik od zisku pre klub historického titulu.

Naopak, humenská obhajoba sa vzďaľuje. Ešte stále nie je koniec, i keď, ak by sa chemesákom podarilo nepriaznivú sériu otočiť, bolo by to v histórii mužského volejbalu po prvýkrát.

V podobnej situácii boli humenskí volejbalisti v sezóne 2008/2009, prehrávali na zápasy tiež 1:3, súperom bol VKP Bratislava.

Do víťazstve v humenskej hale prišla výhra aj pri Dunaji, čo znamenalo vynútenie si rozhodujúceho siedmeho duelu.

Na humenskej palubovke došlo k tajbrejku, v ktorom uspeli Bratislavčania. Ak teda chcú chemesáci obhájiť titul, musia históriu prepísať.

Darčeky divákom

VK Chemes Humenné pripravil pre divákov v piatom finálovom dueli prekvapenie. Pre prvých 500 sú pripravené povzbudzovacie tyčinky, ďalším darčekom je desať tričiek, ktorých majitelia budú vyžrebovaní v prestávke medzi setmi.

Lákadlom pre každého volejbalového priaznivca je samozrejme aj skvelá atmosféra, ktorá sa v humenskej hale vždy „odpáli“. Podľa našich informácií by opäť mala hnať chemesákov v hľadisku tisícka divákov.