Stano Soták. Hru chemesákov v derby perfektne dirigoval. (Autor: mirano)
Sportnet|20. feb 2013 o 00:00

Chorvátsky tím avizuje, že v sobotu nemôže do Humenného pricestovať a rozhodnutie necháva na direktoriáte MEVZY.

HUMENNÉ. Po tretíkrát v tejto sezóne, premiérovo na palubovke v meste pod Duklou, si volejbalisti ŠK Humenné zmerali sily so Sláviou Svidník.

Výsledok určil druhé humenské víťazstvo, opäť v troch setoch. Tento rezultát v súčinnosti s prehrou Volley Teamu Bratislava v Myjave znamená, že chemesáci sa dostali v tabuľke skupiny nadstavby o 1. – 4. miesto do pozície lídra.

„Každý vonkajší zápas je ťažký. Svidník nám mal z pohára čo vracať, takže zrejme aj pripravený bol. Prvé dva sety sa skóre viac ťahalo, i keď v prvom sme stále viedli my. Na našej strane bola lepšia koncentrácia, herný pokoj, kým Svidník mal niekoľko nedisciplinovaných lôpt, čo hralo do karát nám. Lopty, ktoré k nám prišli 'zadarmo', sme dokázali takmer stopercentne zložiť, čo bolo dôležité. Aj druhý set sme začali dobre, ale... Nerád sa takto do médií vyjadrujem, ale rozhodca Servický zapískal rad až 'hlúpostí', ktoré nás rozladili, čo síce bola naša chyba, ale ťažko bolo na palubovke ustáť evidentné chyby v náš neprospech. Možno, že to nevidel, ale nám to rozhodne herne neprospelo. Hráči sa však sústredili na seba. Manko šiestich bodov sme dokázali do stavu 18:18 zmazať a potom sme už stále viedli. Tretí set bol jasne v našej réžii, útočne i obranou, hrali sme veľmi dobre,“ zhodnotil derby Richard Vlkolinský.

Pavelka sa udržal

V druhom sete naskočil v radoch chemesákov do hry smečiar Martin Pavelka a napokon dohral derby už bez striedania až do konca, zapísal si spolu osem bodov.

„Martin odohral veľmi dobrý zápas, ostal na palubovke nie preto, že nebol 'škodná', ale preto, že bol veľmi úspešne bodujúci hráč. Každú nahrávku, ktorú dostal, zložil a najmä dohrávané lopty, ktoré sme v poli vybrali, tak ich zakončil. Dostal dôveru od nahrávača. Tiež by som chcel veľmi pochváliť práve Stana Sotáka, lebo distribúcia nahrávok bola rozmanitá, ťažko mohol súper predvídať, odkiaľ budeme útočiť. Aj keď bolo jeho riešenie dlhé, bolo veľmi presné,“ dodal kouč chemesákov.

Posledný zápas stredoeurópskej ligy v tejto sezóne majú odohrať chemesáci v sobotu (23. 2.) proti chorvátskej Kaštele. Je však veľmi otázne, či to odohrajú, pretože.

„V nedeľu 17. febuára o 18.45 hod. sme dostali e-mail, v ktorom nám družstvo Mladosť Kaštela oznamuje, že v sobotu 23. februára do Humenného nepricestuje. O výsledku stretnutia tak má rozhodnúť direktoriát MEVZY,“ citoval e-mailovú správu Ján Glosiar, športový riaditeľ VK Chemes Humenné.