Streda, 14. apríl, 2021 | Meniny má JustínaKrížovkyKrížovky

Humenské domáce hradby povolili

Líder z Liptova otočil vývoj v poslednej tretine z 1:3 na 5:3.

Jakub Mihalič. Jeho gól a dve asistencie nestačili.Jakub Mihalič. Jeho gól a dve asistencie nestačili. (Zdroj: mirano)

HUMENNÉ. Hokejisti MHK Bemaco Humenné začali rok 2013 na svojom ľade s liptovskou rezervou. Keďže hostí zdobila pozícia lídra, Humenčanov dovtedy domáca neporaziteľnosť, bol to na úvod roka šláger druhej hokejovej ligy (skupina B). Vývoj stretnutia dával nádej na humenské tri body, napokon však všetky putovali na Liptov.

Prvá tretina bola z humenskej strany najlepšia. Pomer striel 13:5 sa preniesol do dvojgólového náskoku. Ten síce skúsený súper v strednej pasáži korigoval, ale Humenčania mali viacero možností na jeho navýšenie.

Za stavu 2:1 totiž nevyužili trestné strieľanie ani presilovku o dvoch hráčov, ktorá trvala bez desiatich sekúnd dve minúty. I keď sa v 43. minúte humenský náskok vrátil na dvojgólovú métu, efektivita Liptákov v koncovke a ich trpezlivý hokej znamenali úplný obrat vo vývoji.

Bod aj brankárovi

Na každom z troch humenských gólov sa podieľal útočník Jakub Mihalič. Odchovanec humenského hokeja oblieka v súčasnosti aj bardejovský dres, na prvé dva góly nahral, tretí už sám vsietil.

Práve pri tomto góle si však zapísal asistenciu brankár Tomáš Petro, keď svojho útočníka výborne uvidel voľného na červenej čiare a z následného brejku hľadisko aplaudovalo.

Domáca neporaziteľnosť MHK Humenné v sezóne je minulosťou. I keď, hneď prvý zápas s Rimavskou Sobotou mal výsledok 0:5 kont.

Keď však berieme do úvahy zápasy odohrané, blízko k víťazstvu mal na humenskom ľade Dolný Kubín (3:4 pp), prvý zápas Humenné - L. Mikuláš B sa odohral v novembri na liptovskom ľade s výsledkom 8:2. Teraz si však súper vzal spod Vihorlatu požičané.

Fakty

Humenné - L. Mikuláš B 3:5 (2:0, 0:1, 1:4)

Góly: 11. Mikluš (Mihalič, Fedorko), 15. Fabuľa (Mikluš, Mihalič), 43. Mihalič (Petro) - 30. Škácha, 44. Matejka, 51. Knapčík, 56. Matejka, 50. Droppa. Strely 37:33. Vylúčení: 4:8 na 2 min., presl.: 2:0, osl.: 0:1. D: 450. R: Korba. MHK Bemaco: Petro - Zima, Fedorko, M. Ficko, Gavura, Kačur, Fedič, Fabuľa, Forgáč, Suvák, Luč, Mikluš, Košč, Sabol, Mihalič, Štefan, Česelka. Tréner: J. Kardoheli.