Pondelok, 25. september, 2017 | Meniny má Vladislav

Tituly Black Tiger Snina a TKD Humenné

Záver roka taekwondistov tradične patrí majstrovstvám Slovenska v taekwondo WTF.

Humenskí taekwondisti taktiež siahli aj na titul.(Zdroj: Peter Sokol)

Tohtoročné, v poradí XVI., sa uskutočnili v sninskej športovej hale.

SNINA. Ich organizátorom bol sninský klub Black Tiger Taekwondo. Súťažilo sa v športovom zápase - kyourugy a súborých cvičeniach - poomsae. Ukončenia sezóny sa zúčastnilo 13 slovenských klubov.

V kategórii deti si Jakub Penkert (do 30 kg) a Šimon Kocík (41 kg) vybojovali titul majstrov Slovenska. Medzi žiakmi sa predstavil Dávid Gerboc (32 kg) a po vynikajúcich výkonoch aj on dosiahol najvyšší stupeň, t.j. majstrovský titul.

Ťažila aj trojica kadetov: Samuel Kukura (45 kg) vyradil v semifinále reprezentanta Slovenska a vo finále si už 1. miesto nenechal ujsť. Vo váhe (49 kg) sa vo finále stretli dvaja reprezentanti sninského klubu Jozef Jankaj a Ernest Penkert. Nič si nedarovali a viac sa darilo Jozefovi. Takže sninské zlato a striebro.

Junior Marek Čopák (73 kg) si v semifinále poradil s borcom z Bratislavy a vo finále riadne potrápil slovenskú jednotku tejto váhy, keď po prehre 8:12 obsadil 2. miesto. V súborných cvičeniach sa predstavili Dávid Gerboc i Michal Matiko, ktorí v kategórii synchro obsadili 2. miesto a Michal Matiko medzi jednotlivcami bronz.

TKD Humenné

Senior Peter Jancura vo váhe do 78 kg získal bronzovú medailu. Vu Duc Trung v skupine junior v spojenej váhovke do 68 kg obsadil rovnako 3. miesto.

Na svoje prvé zápasy sa postavili Michal Drobný - v kategórii deti do 40 kg (strieborná pozícia) a Jozef Drobný - do 32 kg (bronz).

Po prvýkrát sa na majstrovstvách za humenský klub v poomsae na tatami postavila Barbora Hodorová. Aj keď podľa niektorých rozhodcov bola najlepšia, obsadila 3. miesto.

Najväčšiu radosť humenskému klubu urobila najmladšia členka Natália Chalčáková, ktorá sa po finálovom zápase s košickou zápasníčkou stala dvojnásobnou majsterkou Slovenska v zápase v spojenej skupine D do 32 kg. Prezidentom Slovenskej Asociácie TKD Ing. Pavlom Ižarikom bola vyhlásená ako najúspešnejšie dievča v zápasoch pre rok 2012.