PREŠOV/HUMENNÉ. „Memoriálu Jozefa Baláža“ sa zúčastnilo tristopäťdesiatšesť plavcov z 29 klubov Slovenska. Plavecké talenty bojovali o 32 medailových kolekcií. Školský päťdráhový bazén „Šťuka“ už druhé desaťročie slúži najmladším ako odrazový mostík do úspešnej kariéry.
Šestnásť našich
Plavecký klub Chemes Humenné zastupovalo 16 plavcov s nemalými ambíciami. Skutočnosť, že práve športovci sú svojou jedinečnosťou a výsledkami najväčšou chválou štátov, miest a obcí, potvrdili aj naše dva dievčenské talenty, ktoré opäť zviditeľnili humenskú plaveckú školu.
„Celá“ strieborná
Lenka Melničáková, ktorá na našu radosť prirodzeným spôsobom plavecky napreduje, opäť raz ukázala, že patrí k najlepším. Pri svojich šiestich štartoch vylovila päť strieborných medailí a len v jednom prípade stála mimo stupňa víťazov (4.). Najkrajšie súboje predvádzala na prsiarskych tratiach, keď vo všetkých možných dĺžkach (50, 100, 200 m) mohutným finišom o stotinky zaostala za fyzicky disponovanejšou súperkou z Ružomberka. Svoj cit pre vodu doplnila premiérovo striebrom na 50 m motýlik a 200 m polohové preteky.
Z rybky dravec
V humenských vodách už dávno stratila prívlastok rybička. Lea Diničová už dokázala, že je dravec. Nominačné časy ju odsúvali až za stupeň víťazov, ale chuť víťaziť bola silnejšia. Dokázala to v dynamickom motýliku na 50 a 100 m, kde získala vytúžené strieborné medaily. Aj v ďalších štartoch bola stabilne nasadzovaná do najrýchlejších rozplavieb. Možno aj tento faktor ju dotiahol k osobným rekordom a v polohovkách na 100 a 200 m doplávala piata.
Malá „extraliga“
Plávajú medzi humenskými najmladšími žiačkami – Sára Čajbiková a Nina Vološinová – ktoré svojimi plaveckými výkonmi trénera Zoltána Kirschnera určite potešili. Obe sa dostali do prvej desiatky výsledkových listín (roč. nar. 2003) takmer vo všetkých svojich štartoch. Vhodne doplnili aj našu polohovú štafetu, ktorá obsadila 5. miesto či voľnoštýlovú so 6. miestom.
Aj tí, čo začínajú
Ani papierovo slabšia skupinka nezaháľala (až na pár výnimiek) a zanechala dobrý dojem. Samuel Onderišin, ktorý si začína s vodou konečne rozumieť, potvrdil ziskom 4. miesta na 50 m motýlik. Pekný dojem zanechala Anna Mária Terkošová, ktorá vyplávala z tieňa priemeru a potešila motýlikom na 50 m 13. miestom, z čoho mal určite radosť aj jej tréner Ladislav Láncoš. Do druhej desiatky výsledkových listín prehovorili aj Leo Al Ahdal, Kristína Gajdošová, Dominika Kopčová, Alexander Mastik, Samuel Čerňa a Ema Zvalčáková.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy zo severného Zemplína nájdete na Korzári Horný Zemplín