Nemci chemesákom nič nepustili

Z prvého zápasu. Joščák útočí stredom siete.
Z prvého zápasu. Joščák útočí stredom siete. (Autor: moerser-sportclub.de)
Sportnet|7. dec 2012 o 00:00

Prvý zápas 1/16-finále Challenge cupu vyhral doma nemecký Moerser v troch setoch.

MOERS/HUMENNÉ. Volejbalisti ŠK Chemes Humenné sa v stredu predstavili prvým zápasom v šestnásťfinále Vyzývacieho pohára na palubovke Moerser SC.

Nemecký tím v domácom prostredí naplnil úlohu favorita, vyhral v troch setoch (17, 19, 22), pričom v zápase vývojom veľa chemesákom nepovolil. Slovenský majster mal dobrú pozíciu iba v treťom sete.

Absencia ťahúňa Sarneckého bola známa, otázne bolo, či nastúpi druhý diagonálny hráč Leškanič. Napokon sa do hry zapojil, pričom tréner Vlkolinský mal v talóne ešte aj alternatívy s Mlynarčíkom, či Pavelkom

. Keďže odvetný duel je na programe hneď v utorok (11.12.), takmer s určitosťou možno predpovedať, že v sezóne zatiaľ najviac bodujúci hráč chemesákov sa na palubovke neobjaví.

Nádejný iba tretí

Každým setom získavali chemesáci na súpera viac. V prvom sete domáci ušli z 13:10 na 17:10 a takýto odstup si v koncovke udržali.

Druhé dejstvo bolo vyrovnané do stavu 16:15, kedy nemecký celok odskočil na 18:15, následne na 22:17 a set už získali

V treťom boli humenskí volejbalisti k úspechu najbližšie. Viackrát viedli o dva body, naposledy bol stav pre slovenského majstra takto priaznivý 19:21. Došlo však k obratu 23:21, od stavu 23:22 bodovali v koncovke už iba domáci.

Napriek hladkej prehre, šanca postupu pre ŠK Chemes Humenné stále reálne existuje.

Jednoducho povedané, potrebujú v utorňajšej odvete doma zvíťaziť, na rad príde potom „zlatý“ set a potrebujú zvládnuť aj ten. To sú slová, na palubovke to však bude omnoho ťažšie naplniť ich.