Streda, 22. november, 2017 | Meniny má Cecília

Taekwondisti Black Tiger medailovo hryzú

Košický medzinárodný U-Chong taekwondo seminár pod vedením kórejských majstrov absolvovali aj Sninčania.

S kórejskými majstrami. Členovia Black Tiger Snina na seminári.(Zdroj: peso)

SNINA. Trojica taekwondistov z klubu Black Tiger Taekwondo Snina sa predstavila na kvalitnom medzinárodnom turnaji „Hallelujah Cup 2012“ v chorvátskom Karlovaci.

Turnaja sa zúčastnilo takmer 600 pretekárov zo Slovinska, Ukrajiny, Chorvátska, Poľska, Rumunska, Talianska, Iraku, Čiernej hory, Bosny i Slovenska. Bojovalo sa na desiatich zápasníckych plochách.

Hallelujah cup

Mladší kadeti (do 36 kg, 22 pretekárov): Michal Matiko (5.) v prvom boji porazil domáceho rovesníka 15:0, ale v ďalšom podľahol súperovi 7:10.

Kadeti (do 49 kg, 8): Ernest Penkert (3.) nakoniec až v semifinále podľahol 0:3 pretekárovi zo Slovinska a obsadil bronzovú priečku. Kadeti (do 45 kg, 10): Samuel Kukura (1.) zvíťazil v prvom zápase 12:0, v 2. kole po vyrovnanom priebehu porazil Rumuna 10:3 a vo finále nedal súperovi žiadnu šancu - po prvom kole (za stavu 4:1) jeho protivník ďalej nepokračoval. Kukura zvíťazil TKO a získal pre Sninu zlato.

Na jednom z Top turnajov 2012 tak zverenci trénera Tomáša Potockého získali hneď dva cenné kovy.

Majstrovstvá Malopoľska

Jedenásť sninských pretekárov sa zúčastnilo XV. medzinárodných majstrovstiev Malopoľska v Krynici za účasti sedemnástich klubov z Poľska, Čiech a Slovenska (250 pretekárov).

Športový zápas: O zlato sa postarali M. Matiko (do 34 kg), J. Penkert (do 30 kg) a Š. Kocík (nad 38 kg) všetci v kategórii žiakov. Strieborná medaila sa ušla S. Kukurovi (do 45 kg), D. Gerbocovi (do 32 kg) a Š. Kocíkovi (do 38 kg), na bronzový stupeň vystúpili M. Čopák (do 68 kg), D. Sidorová (do 68 kg), T. Kamenca (do 33 kg) a M. Treščáková (do 68 kg). Na 5. mieste sa skončil P. Bilik (do 68 kg), ktorý sa predstavil v najlepšej kategórii turnaja.

Poomsae: Najcennejší kov získal Jakub Penkert v kategórii Deti (5 pretekárov), z kategórie Žiak si striebro odniesol Dávid Gerboc (21), na 4. mieste skončil Michal Matiko. Bronzovú medailu získal Samuel Kukura v kategórii Kadet (11 pretekárov) a 11. miesto obsadil Ernest Penkert.

Každý z pretekárov získal medailu, čo svedčí o dobre vykonávanej práci v klube a tréner Tomáš Potocký bol s výkonmi nadmieru spokojný.

U-Chong seminár

V Košiciach sa uskutočnil už XVI. Medzinárodný U-CHONG seminár v Taekwondo WTF pod vedením kórejských majstrov.

Seminára sa zúčastnilo 130 cvičencov zo slovenských klubov. Boli rozdelení do troch skupín podľa technických stupňov a postupne prechádzali všetky zložky taekwonda cez športový zápas, súborné cvičenia, sebaobranu a špeciálne techniky.

Seminár viedol Grandmaster Jae Hee Chang (8. Dan) v Taekwondo WTF (technický riaditeľ Slovenskej asociácie) a jeho pomocníci, ktorí sa dostavili priamo z Kórey - Min Woong (5. Dan), Kim Min Gon (5. Dan) a Lee Min Woo (5. Dan).

Zo sninského klubu sa predstavili pod vedením trénera klubu Tomáša Potockého cvičenci S. Kukura, M. Matiko, J. Penkert, E. Penkert, Š. Kocík, K. Legemza, D. Sidorová, M. Treščáková a A. Buksar. Mladší členovia klubu sa v nedeľu popoludní predstavili na Taekwondo Show v nákupnom centre spolu s kórejskými majstrami a ukázali krátke vystúpenie, ktoré sa všetkým prítomným páčilo.

Hallelujah cup 2012. Medailovo v Chorvátsku.