Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Chemesáci domácu misiu zvládli dobre

Arabská výprava docestovala na Slovensko o deň neskôr. Ostalo však pri starom termíne a zápas sa odohrá dnes o 16.30 hod.

Ďakovačka. Po zápase s Kaposvárom bola spokojnosť na palubovke i v hľadisku.Ďakovačka. Po zápase s Kaposvárom bola spokojnosť na palubovke i v hľadisku. (Zdroj: mikano)

Arabská výprava docestovala na Slovensko o deň neskôr, ako bolo plánované a tak stredajší duel navrhli vymeniť za štvrtok. Ostalo však pri starom termíne a zápas sa odohrá dnes o 16.30 hod.

HUMENNÉ. Aj druhý domáci zápas volejbalisti ŠK Chemes Humenné na svojej palubovke zvládli, vyhrali s trojbodovým zápisom.

Ich prípravu na sobotňajší duel v Aich/Dobe okrem tréningov vyplní aj dnešný prípravný zápas s reprezentáciou Saudskej Arábie, ktorý kvôli problémom s príletom a následným príchodom na Slovensko chceli hostia pôvodne preložiť.

Za stavu 13:8 v prvom sete zápasu Humenné - Kaposvár si podľa diania na palubovke možno viacerí diváci v hľadisku povedali, že to budú mať chemesáci ľahké. Hosťujúci tréner potajme dával rady svojim zverencom a tí ich následne do bodky aj zrealizovali. Blokmi rozleptali humenskú útočnú pohodu do takej miery, že prvý set patril im.

„Z videa, ktoré sme mali k dispozícii bolo jasné, že pokiaľ má Kaposvár na sieti kompaktnú obranu, je veľmi ťažko prekonateľný. To nám súper v prvom sete názorne aj ukázal. I keď sme vývoj otočili, Maďari stále hrýzli, už sa asi videli v tajbrejku, nám však vyšli striedania a ťažký zápas sme zvládli,“ zhodnotil sobotu Stanislav Vartovník.

Aich/Dob isto pamätá

V najbližší víkend sa chemesáci predstavia v slovinskom pohraničí, kde má svoj domov rakúsky klub SK Posojilnica Aich/Dob. I keď je v tabuľke aktuálne nižšie než Humenčania, už tento tím zdobí tajbrejkové víťazstvo nad Innsbruckom a ťažká štvorsetová bitka v Ljubljane, pričom body napokon ostali slovinskému účastníkovi Ligy majstrov.

Najbližší humenský súper isto pamätá uplynulú sezónu, keď ako suverén stroskotal v play-off o postup do Final four MEVZY práve na chemesákoch. Zaujímavosťou zápasu môže byť aj súboj poľských legionárov.

Na strane rakúskeho klubu je ťahúňom Wlodarczyk (aktuálne najviac bodujúci volejbalista MEVZY), chemesáci sa isto budú spoliehať na duo Sarnecki (univerzál) - Krys (libero)

Príprava s Arabmi

Vedenie ŠK Chemes Humenné pripravilo pre svojich priaznivcov obohatenie sezóny. Je ním prípravný zápas chemesákov s „repre“ výberom Saudskej Arábie.

Arabská výprava je na Slovensku od včera a už dnes sa predstaví na humenskej palubovke, kde si zmeria sily s aktuálnym majstrom Slovenska. Ich návrh o presunutí zápasu na štvrtok nemohol byť Chemesákmi akceptovaný, pretože v piatok ráno vyrážajú smerom k rakúsko - slovinskému pohraničiu.