Brankár Diňa inkasoval po dlhých 989 minútach

Peter Diňa. Čisté konto udržal sninský brankár úctyhodných 989 minút.
Peter Diňa. Čisté konto udržal sninský brankár úctyhodných 989 minút. (Autor: Marián Škuba)
Sportnet|10. okt 2012 o 00:00

Tréner Sniny František Hanc tvrdí: „Každý sa pýtal - kedy už dostanete gól? Stalo sa, no nie zásluhou súpera, ale rozhodcu.“

Tréner Sniny František Hanc tvrdí: „Každý sa pýtal... Kedy už dostanete gól? Stalo sa, no nie zásluhou súpera, ale rozhodcu.“

SNINA. V uplynulej sezóne prerušili Giraltovce na svojom trávniku humenskú sériu, keď hostia (v konečnom dôsledku postupujúci tím) okúsili trpkosť prehry po trinástich stretnutiach.

V aktuálnom prípade sa ukončila na giraltovskom trávniku séria sninského brankára Petra Diňu. Gól domácich z pokutového kopu uzavrel jeho čisté konto na hodnote 989 minút.

Po víkende si pripísali Sninčania na svoje konto už šiestu remízu. Áno, každý bodík zvonku sa ráta, ale návrat do mesta pod Sninský kameň sa vlnou nadšenia rozhodne neniesol.

„Vonku sme dlho nevyhrali a chceli sme to prelomiť. Vieme si vypracovať šance, len tá koncovka. Rozhodnúť sme mohli už do prestávky. Aj domáci však hrali dobre, agresívne, chceli vyhrať, napokon sa ujali aj vedenia. I keď vďaka rozhodcovi, za výsledok, napriek tomu, že nám nebol v 10. minúte uznaný regulárny gól, iba arbiter nemôže. Šancí sme mali dosť,“ hodnotil František Hanc.

Skóre zápasu sa nemenilo do 80. minúty. „Zo strany domácich bola nakopnutá lopta, na ktorú skákal domáci hráč i náš brankár. Asistent rozhodcu signalizoval ofsajd, lopta smerovala vedľa brány, domáci hráč ju však vrátil do ruky nášho obrancu. Rozhodca signalizoval pokutový kop, až keď si všimol verdikt svojho asistenta, šiel sa s ním poradiť. Vedeli sme, čo bude... Po dlhej debate za spoluúčasti domácich hráčov potvrdil svoj verdikt. Pokutový kop domáci premenili, konečne tak ukončili otázky typu kedy už dostanete gól? Stalo sa, i keď nie zásluhou súpera, ale rozhodcu Kohla. Zo série nerobíme tragédiu, lebo všetko sa raz musí skončiť,“ podotkol sninský tréner.

Druhý gól

Brankár Peter Diňa tak inkasoval v sezóne druhý gól. V ouvertúre vo Svite prvý (4:1), potom na dlhých desať kôl zatiahol brankársku roletu (Košice/Krásna, Stropkov, Spišské Podhradie, Bard. Nová Ves, Svidník, Michalovce B, Košice/Barca, Vyšné opátske, Veľké Revištia, Haniska), v 12. kole vyťahoval loptu zo siete v Giraltovciach.