Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Kusko získal štyri indivuduálne ceny

Víťazmi kategórií sa stali: nad 18 rokov - „Jeden z nás je panic“, do 18 rokov - „Jak sa voláme“.

Jeden z nás je panic. Víťaz Streetballu 2012 v hlavnej kategórii nad 18 rokov. Zľava K. Dzurovej, J. Kováč, organizátor Dávid Kulik, M. Maškulik a J. Švec.Jeden z nás je panic. Víťaz Streetballu 2012 v hlavnej kategórii nad 18 rokov. Zľava K. Dzurovej, J. Kováč, organizátor Dávid Kulik, M. Maškulik a J. Švec. (Zdroj: peso)

HUMENNÉ. Areál Základnej školy Jána Švermu bol v poslednú augustovú sobotu po druhýkrát (predtým nultý ročník) dejiskom Humenského streetballu. Účastníci boli rozdelení do dvoch kategórií - kategória do 18 rokov (osem družstiev), kategória nad 18 rokov (jedenásť družstiev).

Na turnaji sa basketbalovo predstavili úplní amatéri, ktorí sa prišli zabaviť a zašportovať si, ako i skúsení prvoligoví či druholigoví hráči z Michaloviec, Bardejova, Vranova, Prešova, Sniny a samozrejme z Humenného.

„Tento ročník bol špecifický tým, že prišlo mnoho nových, najmä mimohumenských účastníkov. To ma samozrejme potešilo. Hlavným motívom však aj naďalej ostáva propagácia basketbalu, najmä medzi mladými chlapcami a dievčatami. Ďakujem všetkým, ktorí mi pomohli, kamarátom i sponzorom,“ mienil Dávid Kulík, hlavný organizátor i účastník akcie.

Až z Košíc

Prekvapením boli víťazi kategórie do 18 rokov, tím „Jak sa voláme“, ktorý docupital so svojou sprievodkyňou až z Košíc. Ďalším bol tím „Steffanelli“ z Vranova (kategória do 18 rokov), prípadne mixované tímy zo Sniny alebo okolitých dedín, ktorých verejnosť humensky znalá v basketbale pozná z pôsobenia v jednom z dvoch seniorských humenských basketbalových klubov.

Veľmi pozitívne pocity boli z účasti v kategórii do 18 rokov a dúfame, že to tak bude aj naďalej v budúcnosti, aby nám v Humennom a okolí vyrástli nové basketbalové talenty.

Vládla spokojnosť

Turnaj mal znova kladnú odozvu hlavne u hráčov, ktorí boli spokojní aj v týchto skromných amatérskych podmienkach. Aspoň sa môžeme presvedčiť, že ak sa niečo robí srdcom, tak to má veľký efekt na všetky vekové kategórie.

Basketbal ľudí spája, a aj keď je to vo vyhrotených momentoch niekedy ako keby až na „nože“, napokon všetko súperenie ostáva na ihrisku a po zápasoch sa podávajú ruky a nadväzujú nové priateľstvá.

Do 18 rokov

V oboch kategóriách boli družstvá rozdelené do dvoch skupín, v prvej kategórii postúpili do semifinále po dve družstvá z každej skupiny.

Kategória do 18 rokov: Skupina A: 1. Steffanelli, 2. Vedrá - Spejs džem, Air ball; Skupina B: 1. Jak sa voláme, 2. Jordanove deti - Streetball boys, BK kinder; semifinále: Steffanelli - Jordanove deti 10:9, Vedrá - Jak sa voláme 5:6; o 3. miesto: Jordanove deti - Vedrá 11:8; finále: Steffanelli - Jak sa voláme 9:10. Konečné poradie: 1. Jak sa voláme (Košice), 2. Steffanelli (Vranov), 3. Jordanove deti (Humenné).

Nad 18 rokov

V kategórii nad 18 rokov postúpili ďalej tri družstvá. V jednej zo skupín ale nebolo jednoduché určiť víťaza, keďže nastala naozaj veľmi ojedinelá situácia. Prvé tri družstvá mali rovnaký počet víťazstiev (4), ako aj prehier (1) a zároveň tie prehry boli medzi týmito tímami vzájomné.

Rozhodovalo skóre, kde viedol humenský tím Tropici so skóre 68:40 po základnej časti, čo znamenalo zároveň najviac dosiahnutých košov súperom. Z druhej skupiny postúpil z prvého miesta tím Doktori (skóre 50:27). Víťazi oboch skupín šli automaticky do semifinále, mužstvá z druhého a tretieho miesta bojovali medzi sebou o to, kto sa semifinále zúčastní.

Skupina A: Bardejov (1 víťazstvo - 4 prehry), Šušťakovci (2 - 3), Tropici (4 - 1), Jeden z nás je panic (4 - 1), Bradrhúd (0 - 5), ABDC (4 - 1); Skupina B: Tri bodky (2 - 2), Náhodní pocestní (0 - 4), Doktori (4 - 0), Kyslíkový dlh (1 - 3), Kapurkova (3 - 1). O postup do semifinále: ABCD - Kapurkova 6:8, Doktori - Jeden z nás je panic 14:16; o 3. miesto: Kapurkova - ABCD 12:11; finále: Tropici - Jeden z nás je panic 8:13. Konečné poradie kategórie nad 18 rokov: 1. Jeden z nás je panic (mix okresov Snina a Michalovce), 2. Tropici (Humenné), 3. Kapurkova (Prešov). Družstvá na 1. až 3. mieste získali diplomy, vecné ceny i finančnú odmenu.

Trojky i smeče

Okrem súťaží družstiev sa konali aj individuálne súťaže, v ktorých dominovali odchovanci Humenného. Trojkársku súťaž finančne podporil 1. BK Humenné, jej víťazom sa stal Dominik Šepeľa (Doktori, Humenné). Na druhom mieste skončil Ivan Kusko (Tropici, Humenné) a tretí bol Maroš Chudý (Jak sa voláme, Košice). Konala sa aj súťaž v „smečovaní“ do koša, kde si zmerali sily ďalší Humenčania, Ivan Kusko (Tropici, Humenné) a Marko Kakuta (ABCD, Humenné).

Štyrikrát Kusko

Všetci účastníci streetballu mali možnosť hlasovať za najlepšieho obrancu, útočníka a najužitočnejšieho hráča tímu (MVP). Toto hlasovanie bolo rozdelené podľa veku a skončilo takto:

Najlepší do 18 rokov: MVP - Maroš Chudý (Košice), obranca - Adrián Bednařik (Humenné), útočník - Roman Burič (Humenné).

Najlepší nad 18 rokov: MVP - Ivan Kusko (Tropici, Humenné), obranca - Dávid Kulik (Tropici, Humenné), útočník - Ivan Kusko (Tropici, Humenné). Pravdepodobne veľmi spokojný tak domov odchádzal sympatický Ivan Kusko, ktorý si odniesol štyri individuálne ocenenia (MVP, útočník, smečovanie do koša a 2. miesto v streľke trojok) a nemenej potešujúce strieborné umiestnenie jeho tímu na celom turnaji.