Korzár logo Korzár Horný Zemplín
Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Vyhlásili jedenástku sezóny I. triedy ObFZ Humenné

Zastúpenie malo osem klubov: Oľka, Modra n/Cir., Kamenica n/Cir., FK Humenné, Vyšná Sitnica, Borov, Ptičie a Ulič.

Jedenástka I. triedy ObFZ Humenné 2011/12. Prišli desiati. Iba Čokinu zastúpil tréner Ladislav Vasilenko.Jedenástka I. triedy ObFZ Humenné 2011/12. Prišli desiati. Iba Čokinu zastúpil tréner Ladislav Vasilenko. (Zdroj: Peter Sokol)HUMENNÉ. Oficiálne ukončenie súťažného ročníka 2011/2012 na úrovni I. triedy Oblastného futbalového zväzu Humenné sa uskutočnilo slávnostným vyhlásením Jedenástky sezóny. Bolo jubilejné desiate odovzdávanie dresov.

Marcel Vasilenko, TJ Družstevník Oľka

Pre každé mužstvo je ochranca futbalovej svätyne alfou i omegou úspechu. Ak k tomu pridáme, že sa nebojí zahrávať pokutové kopy, je to priam unikát našich trávnikov. V sezóne ho vlastnili dva kluby. Jeseň hájil farby Ľubiše, v jarnej odvete už stál medzi žrďami v Oľke. Aj keď sa v I. triede objavilo viacero kvalitných gólmanov, medzilaborský rodák získal suverénne najviac ohodnotení. V súkromnom živote srandista, ale na ihrisku zapálený iba pre hru. Brankár, ktorý má svoje kvality tak pri centroch, ako aj na čiare. Jeho špecialitou sú pokutové kopy, i keď v sezóne si postavil loptu na biely bod iba raz... Pokračovateľ futbalovej rodiny si navliekol brankárske rukavice už ako žiačik (tréner Cepko) v Medzilaborciach, v humenskom doraste ho viedli J. Švec i J. Šalata. Futbalovo vojenčil v Brezne (Pohronská Polhora), po návrate najčastejšie pôsobil v Medzilaborciach, ale aj Kamenici n/Cir., Zubnom, Habure či Sobranciach (III. liga). Do Oľky sa vrátil po polroku, hneď sa stal oporou mužstva, ktorá udržala záchranárske vody.

Matúš Okoš, TJ Družstevník Modra n/Cir.

Obrannú líniu začíname futbalistom, ktorý bol pred rokom ocenený ako najlepší dorastenec, no teraz mu už patrí miesto medzi „top“ seniormi súťaže. Modranský rodák, takže hovorovo povedané „bocán“, pokračovateľ futbalovej ságy rodu Okošovcov, keď naposledy bol slávnym a určite aj za hranicami regiónu známym jeho otec Stanislav. Jeho syn je neprehliadnuteľný stopér, už v takomto mladom veku opora modranských zadných radov, ba dokonca kapitán mužstva. Pred rokom skóroval raz, aj v tejto sezóne si zapísal jediný gól. Aj keď na trávniku ešte stále zbiera futbalové skúsenosti, vyniká prehľadom v hre, vysoká postava nie je prekážkou v obratnosti, práve vďaka týmto centimetrom je silný v hlavičkových súbojoch.

Adrián Mydla, FK Humenné

Zo súrodeneckého trojlístka vekom stredný (brat Peter, sestra Jana), ale jediný, kto sa upísal futbalu. Začal od starších žiakov (tr. Dudáš, Harakaľ) v humenskom Chemlone, neskôr ho na trávniku učili Michal i Fero Langerovci, v doraste mu bol trénerom P. Roman. Okúsil aj „áčko“ Chemlonu, keď mu dal tréner P. Gombár možnosť štyrikrát vbehnúť do „corgoňligovej“ hry (1994/95). Gól si nepripísal, „aspoň“ jednu žltú kartu. Nasledovali dve sezóny v Snine, ďalších päť v Medzilaborciach, spod Kamjany putoval po viacerých kluboch nášho regiónu, od sezóny 2003/2004 je hráčom FK Humenné. Smelo možno povedať, že je jednou z verných stálic mužstva. Obranca, defenzívny záložník - vyniká najmä v hre hlavou, nebezpečnú má však aj strelu, dobrú rozohrávku a povestné sú jeho dlhé autové vhadzovania. Ak hľadať neduh, takže asi rečnenie, lebo najmä z toho mu plynú žlté napomínania.

Ivan Černega, TJ Borov

Humenčan žijúci v Borove, začal obúvať kopačky logicky na medzilaborskom trávniku pod dohľadom trénera Cepka. V rodine nebol vtedy z malých chlapcov jediný, rovnakú záľubu má dodnes aj brat Alexander. Dva roky v medzilaborskom doraste, potom rovnako dve sezóny v II. dorasteneckej lige HFC Humenné, kde mu bol trénerom Škrlík a spoluhráčom okrem iných aj L. Opiela. Vysokoškolské štúdium futbal odsunulo trochu bokom, takže začal hájiť farby domáceho Borova. Na trávniku má rôzne miesta pôsobnosti, od obrany až po útok, najčastejšie v záložnej formácii. Šikovný ľavák, ktorý ťaží najmä z prednosti hry jeden na jedného. Vyniká dobrou kombinačnou hrou, ale aj strelou zo stredných vzdialeností.

Tomáš Karas, TJ Ptava NV Ptičie

Taktiež futbalista, ktorý sa dostáva do najlepších rokov. Na zelený trávnik začal pravidelne chodiť v Hažíne n/Cir. pod vedením J. Godžáka, ako dorastenec prestúpil do Kamienky. Za mužov však hráva už deviatu sezónu, z toho siedmu v ptičianskom drese. „Hačure“ sa o ňom dozvedeli od Jozefa Virtáša, ktorého doménou je stolný tenis. Talent si hneď všimol, dal o ňom vedieť, ale Tomáš má od zeleného trávnika dodnes veľmi blízko k zelemu stolu. Najmä v čase zimnej prestávky. Technicky vyspelý futbalista, rýchly, výbušný, v hre i koncovke aktívne využíva obe nohy, i keď väčšinu zo svojich gólov dosiahol ľavačkou. Cudzie mu však nie sú ani hlavičky, pravidelne zahráva pokutové kopy. V sezóne najlepší strelec I. triedy. Niekedy hrával viac v obarrnej línii, teraz je však z neho špílmacher mužstva, v závere sezóny sa tlačil viac do ofenzívy.

Patrik Mycio, FK Humenné

Syn slávneho otca vstúpil do futbalového kolotoča pod dohľadom trénera J. Šveca, na lavičke ho nasledovali M. Langer, Dudáš, Feigl, Šalata. Dorastenci Chemlonu Humenné hrali vtedy druhú ligu, spolu s ním aj Murinčák, Vasilenko, Chochoľák, Macko, Širák, Sokolovič, Novák či Harvila, s ktorým zažil futbalovú vojnu v L. Mikuláši. Po nej sa vrátil do Kochanoviec, ktoré sa neskôr stali „béčkom“ Humenného, v období 2000 - 2004 bol členom „áčka“ (tréneri: V. Gombár, Rybár, Rusnák, P. Diňa), v sezóne 1999/2000 odohral 12 marssuperligových zápasov. Spoznal na vlastnej koži aj prácu v zahraničí (Nemecko, Anglicko), po návrate domov ho zlanáril FK Humenné, kde pôsobí piatu sezónu. Defenzívny stredopoliar začínal ako útočník, na trávniku veľmi platný rozohrávkou, kondičným fondom, ale aj strelou z diaľky. Okrem futbalu načas mal stravu vegetariána, čo mu prinieslo prezývku „Soja“.

Ján Skarba, FK Kamenica n/Cir.

Jeho prvé kroky ako žiačika začínali v Snine, kde mu však nepredpovedali veľkú futbalovú budúcnosť, takže sa vrátil k rodným Dlžanom. Poctivý a zanietený futbalista na sebe pracoval, po vojne hral pol roka v Cíferi, čo bolo vtedajšie „béčko“ Trnavy. Keď sa vrátil domov, paradoxne, prejavila záujem o jeho služby Snina, ktorej vo IV. lige odvádzal kvalitné ofenzívne služby. S nádejou, že Dlžania postúpia do piatoligovej spoločnosti sa v sezóne 2002/2003 vrátil domov, keďže to tak nebolo, spustil sa po Ciroche o pár kilometrov nižšie, ku Kameničanom. Jeho miesto je v strede záložnej formácie, víťaz sezóny si bez neho svoju hru iba ťažko predstaví, lebo je mozgom a motorom mužstva. Strelecky sa vie presadiť pravou alebo ľavou nohou, nemá s tým žiaden problém, viac ako gólov však má v štatistike asistencií.

Mário Čokina, TJ Tvarona Ulič

Prechádzame k uličským „vlkom“. Odchovanec humenského futbalu pobudol v TJ Chemlon od žiačikov po starší dorast. Rodinné korene ho viažu k Uličskej doline a postupne tam presmeroval svoju futbalovú kariéru. V Uliči začal hrať na prahu seniorského veku, hosťoval v Stakčíne, neskôr v Udavskom. Ďalšie jeho kroky smerovali do Zubného, kde pod vedením trénera Romana futbalovo dozrel a zvykal si na úlohu špílmachra. Po návrate do Uliča mu pripadla aj kapitánska páska, už piaty rok patrí k futbalovej špičke súťaže. Kopacia technika ho predurčuje na zahrávanie štandardiek, citom pre hru poskytuje spoluhráčom množstvo gólových prihrávok, ďakuje mu za ne najmä „dvojička“ Hromadka.

Jaroslav Mihalič, FK Kamenica n/Cir.

Možno povedať, že v tomto prípade ide o futbalový samorast, lebo neprešiel žiadnym žiackym ani dorasteneckým družstvom. Jeho futbalové začiatky sa spájajú s dresom Lackoviec, odtiaľ sa dostal do kádra Habury, kde hral tri sezóny. Strelecky sa však veľmi nepresadzoval aj preto, že mu patril post záložníka. V tejto sezóne bol na kamenickom hosťovaní, začínal taktiež na okraji stredovej formácie, až vo štvrtom kole ho tréner a spoluhráč (už z Habury) Miroslav Hajdučko preradil do útoku, čo sa hneď ukázalo ako dobrý ťah. Gólov začalo pribúdať, ba akoby sa stalo samozrejmosťou, že sa často presadí. Pomáha mu k tomu najmä rýchlosť v brejkoch, či obratnosť v osobných súbojoch.

Lukáš Metiľ, TJ Ptava NV Ptičie

Pred štyrmi rokmi bol vyhlásený za najlepšieho futbalistu v kategórii žiakov za TJ Hankovce (57 gólov), o rok tento post obhájil už v drese FKO Kochanovce. V seniorskej Jedenástke je benjamínom a zastupuje „Hačurov“. Dlho to však bol humenský kmeňový hráč, definitíva jeho prestupu k Ptičanom padla pred dvoma sezónami. Rýdzi útočník ešte stále hráva aj za dorastencov (IV. liga), pričom v tejto sezóne tam „nasúkal“ 33 gólov. V I. triede medzi seniormi iba o sedem menej, za čo mu patrí koruna kráľa strelcov. Strelecký kredit medzi mužmi zvyšuje, pred dvoma rokmi 13 gólov, pred rokom 14 a teraz 26. Futbal mu je zábavou, povinnosti ho čakajú ešte na strednej škole. Humenský odchovanec, v prípravke ho trénoval S. Tokár, neskôr J. Pirič, vyniká rýchlosťou, dobrou strelou, nebezpečná je najmä jeho pravačka.

Peter Murinčák, TJ Prevádzkar Vyšná Sitnica

Aj v tomto prípade možno povedať syn slávneho otca s prezývkou „Muro“. Humenský odchovanec prišel na zelený trávnik ako osemročný, keď dodnes v dobrom spomína na trénera Šveca. Prešiel žiakmi i dorastencami, seniorskú anabázu začal v Nacinej Vsi, vojenčil v Lastomíre, po ktorom prišla na rad Snina i Kochanovce, z ktorých sa stalo humenské „béčko“. Tréneri Gombárovci ho vytiahli do „áčka“, pričom za FC Chemlon odohral tri sezóny v Marssuperlige s bilanciou 76 stretnutí / 10 gólov. Taktiež bol jedným z tých, ktorí odohrali posledný humenský zápas v najvyššej súťaži na Slovensku. Pod Vihorlatom ešte pár sezón ostal, potom okúsil legionársky chlebík v Opave, po návrate prešiel aj pod Brekovský hrad, kde bol súčasťou slávnych brekovských čias (2005/06, postup III. liga). Hral aj za Michalovce, Lok. Košice, Kamenicu n/Cir., v tejto sezóne jesennú časť v Kochanovciach a na jar vo V. Sitnici. Vždy útočník / ľavý záložník, na „staré kolená“ aj v pozícii stredného záložníka je v súbojoch nezlomný, silný v hre s loptou, s nebezpečnou strelou.

ico

Z histórie Jedenástky...

2002/2003: Lazor (Hrabovec n/L.) - Findrík (Papín), Makovec (Dlhé n/Cir.), Greš (Koškovce), M. Pančura (Kr. Brod), L. Kocurišin (Habura), Š. Gabria, M. Hančár (obaja Modra n/Cir.), F. Buzek (Brekov), Tarča (Habura), Židzik (Brekov).

2003/2004: Lazor (Hrabovec n/L.) - Findrik (Papín), Soták (Kr. Brod), P. Greš (Koškovce), J. Švigár (V. Sitnica) - Maroš Pančura (Kr. Brod), Hajdučko, Kocurišin (obaja Habura), M. Krivjančin (Radvaň n/L.), Skarba (Dlhé n/Cir.), Ľ. Gajdoš (Papín).

2004/2005: J. Sopko (V. Sitnica) - Ľ. Mesároš (Dlhé n/Cir.), Nemčík, V. Lukáčik (obaja Medzilaborce), M. Dušák (Koškovce) - M. Melník (Ohradzany), Gavula (Medzilaborce), M. Hajdučko, Kocurišin (obaja Habura) - J. Kačmár (V. Sitnica), M. Krivjančin (Radvaň n/L.).

2005/2006: Jaro Gombita (Pakostov) - P. Dušák (Koškovce), Ľ. Harakaľ (Modra n/Cir.), M. Kermiet (Dlhé n/Cir.), M. Pavlik (Ulič) - M. Krivjančin (Radvaň n/L.), M. Hajdučko (Habura), M. Kuruc (Radvaň n/L.), M. Melník (Ohradzany) - J. Kačmár (V. Sitnica), V. Sivý (Habura).

2006/2007: Sakalik (Ohradzany) - J. Švigár (V. Sitnica), V. Vasilko (Ptičie), R. Findrík (Papín) - Olexik (Pakostov), Cibuľa (Dlhé n/Cir.), M. Hajdučko (Habura), J. Fedorko ml. (Pakostov), Korkobec (Ulič) - M. Melnik (Ohradzany), Jelinek (Kochanovce).

2007/2008: Sakalik (Ohradzany) - Gubacký (Kochanovce), Pavol Sopko (Vydraň), Karas (Ptičie), Darjanin (Ubľa) - Hreha (Belá n/Cir.), M. Hajdučko (Habura), M. Čokina (Ulič), J. Bochin (Vydraň) - E. Hodor (Ladičkovce), V. Melník (Ohradzany).

2008/2009: Sakalik (Ohradzany) - J. Jevič (Papín), R. Gabria (FK Humenné), Marek Chochrun (Ulič), M. Tracík (Košarovce), P. Mycio, L. Gabák (obaja FK Humenné), Ľ. Harakaľ (Modra n/Cir.), M. Čokina (Ulič), P. Barančík (FK Humenné), V. Melník (Ohradzany).

2009/2010: J. Sopko ml. (V. Sitnica) - D. Švigár (V. Sitnica), Ľ. Ďurian (Udavské), R. Hucovič (Ptičie), M. Tracík (Košarovce), L. Hreha (Belá n/Cir.), M. Hromadka (Ulič), M. Gerda (Udavské), M. Čokina (Ulič), R. Čižmár (Belá n/Cir.), P. Kolník (Košarovce).

2010/2011: M. Vasilenko (Oľka) - M. Mikita (Borov), M. Makovec (Dlhé n/Cir.), J. Beňo (Ladičkovce), R. Mikula (Modra n/Cir.), M. Čokina (Ulič), V. Melník (Ohradzany), P. Kolník (Košarovce), R. Hucovič (Ptičie).

peso

Najčítanejšie na Horný Zemplín Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Bývanie v meste predlžuje život
 2. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
 3. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
 4. Porsche Unseen: Tajné projekty dizajnérskej kuchyne, časť druhá
 5. Aká je chémia vôní
 6. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári
 7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
 8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
 9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
 10. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
 1. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
 2. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
 3. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?
 4. Účastníci charitatívneho behu No Finish Line nabehali 26 007 km
 5. Porsche Unseen: Tajné projekty dizajnérskej kuchyne, časť druhá
 6. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári
 7. Počúvaním hluku chránime váš sluch
 8. Aká je chémia vôní
 9. Helske očarila nemeckých dôchodcov
 10. Tipy na cenovo výhodné vianočné darčeky, ktoré aj potešia
 1. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 31 059
 2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 16 299
 3. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 15 508
 4. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 9 760
 5. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 9 279
 6. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť 8 893
 7. Predplatená telefónna karta s kreditom 10 € v denníku SME 8 783
 8. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 460
 9. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 197
 10. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 7 973
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Aj tento vstup na Braniskovej ulici čaká oprava.

Stĺp uprostred cyklochodníka? V Košiciach žiaden problém

Vytvárajú prekážky pre chodcov i cyklistov.

Pri hustejšej premávke tu vznikajú aj kolízne situácie.
Podľa gynekológa Petra Hladkého je debata o interrupciách nešťastne načasovaná.

Košický advent v čase korony je bez trhov a programu

Predajkyňa langošov: Budeme sedieť doma a dlhy budú narastať.

Výzdoba bude, ale okrem nej takmer nič.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Autorská strana Michaely Terenzani

Premiér mohol spomenúť radšej USA ako Mongolsko, hovorí Billy Altansukh

Sedemsto mŕtvych na Slovensku by v Mongolsku považovali za katastrofu.

Kremeľ bojuje o Arktídu. Postaví mestá, letiská aj ropovody

Megaprojekt môže ohroziť klimatické ciele.

Šéf koncernu Rosnefť Igor Sečin ukazuje Vladimirovi Putinovi plány na ropné projekty za miliardy eur.
Božidara Turzonovová.
Autorka Lucia Alchusová Chrenko vydala dosiaľ dve knihy netradičnú kuchárku Tak ma mama naučila a Bohémky so zaujímavosťami z Francúzska, kde strávila polovicu života.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop