HUMENNÉ/DEBICA. Tentoraz humenské farby hájilo v rekordnom počte až 33 plavcov. Ambície boli smelé, nie však prehnané, čo potvrdili chemesáci ziskom 17 medailí (8 zlatých / 5 strieborných / 4 bronzové).
Juniori u dospelých
Humenské farby hájila v kategórii dospelých pätica talentovaných juniorov. Prvé husle hral podľa očakávania Martin Babjak (tréner Marián Tomahogh), ktorý nenašiel súpera na 50 a 100 m voľný spôsob, k čomu pripojil striebro na 100 m motýlik, bronz na 200 m polohové preteky. Filip Levický zaplával prvé veľké mužské finále na 200 m polohové preteky a skončil tesne za stupňom víťazov. Matej Micikáš tiež ochutnal trpkú príchuť „zemiakovej“ medaily, v jeho typickej disciplíne 200 m znak. Tibor Hodbod sa pomaly dostáva do optimálnej formy, čo potvrdil v šprinte na 50 m motýlik ziskom 12. miesta (29,48 sek). Adam Tóth po dlhšom výpadku zaznamenal zlepšenia takmer vo všetkých štartoch. Kvalitu a zohranosť ukázala štafeta na 4 x 50 m voľný spôsob v zložení Babjak - Levický - Micikáš - Hodbod zaplávaním historického klubového rekordu a ziskom bronzu.
Starší žiaci
Trénersky vedení Ing. Jánom Pencákom si viacerí vyplávali osobné maximá. Patrícia Koškovská potešila 4. miestom (50 m motýlik) či piatym na dvojnásobnej trati rovnakej disciplíny. Viliam Terkoš, Patrícia Chochoľáková, Kristína Horvátová, Stanislava Gribaničová a Samuel Hudák sa umiestnili v strede výsledkových listín.
Mladší žiaci
Ďalší cenný kov. Zlatú medailu si z medzinárodných vôd vylovila Alexandra Kušnírová na 50 m motýlik. Daniela Gribaničová zaplávala tri osobné maximá a potešila 4. miestom na 100 m znak. Terézia Terifajová, Laura Pločicová, Richard Latta a Tomáš Horvát splnili očakávania, nabrali bohaté skúsenosti.
Najmladšie rybky
Starší plavci majú zdatných nasledovníkov, opäť o tom presvedčili naše super rybičky: Lea Diničová si vyplávala v poľskom bazéne tri zlaté medaily - 100 m motýlik (neuveriteľný náskok 31 sek.), 50 m motýlik a 100 m voľný spôsob. Striebro získala na 200 m prsia. Ešte o rok mladšia Lenka Melničáková, aktuálna slovenská jednotka (ročník 2003), jej s úsmevom robila spoločnosť na najvyššom stupni víťazov v disciplíne na 200 m prsia a na 2. mieste v disciplínach 50 m motýlik a 50 m voľný spôsob. Prvé zlato v kariére si vyplávala Kristína Gajdošová na 200 m voľný spôsob. Leo Al Ahdal síce zlatú priečku nepokoril, ale zisk striebra (200 m znak) a bronzu (200 m voľný spôsob) jeho trénera Ing. Zoltána Kirschnera potešil. Posledným kovom vo farbe bronzu s červeno-bielou stuhou sa môže popýšiť Dominika Kopčová (100 m motýlik). Razantným spôsobom sa začína prebúdzať talent Sarah Čajbíkovej, ktorá sa v znakových disciplínach na 50, 100 i 200 m dokázala umiestniť do piateho miesta. Piatu priečku si vybojovala Nina Vološinová na 200 m prsia. Tréneri Ing. Ladislav Láncoš a Ing. Eva Rabajdová boli určite spokojní aj s plavcami, ktorí sa síce ešte výsledkovo výrazne nepresadili, ale vďaka osobnému prístupu a tréningovému úsiliu budeme o menách Natália Babjaková, Annamária Terkošová, Dáša Regulová, Alexandra Babjaková, Vladimír Babinčák, Samuel Onderišin či Miloš Krupka ešte isto počuť.
„Žinčicový“ míting
Medzinárodné plavecké preteky, známe aj pod názvom „Žinčicový míting“ sa konali koncom apríla v Dolnom Kubíne. V náročnom programe, v tejto na podujatia bohatej sezóny, pokračovali Humenčania vo výborných výkonoch a získali 10 cenných kovov.
Juniori sa nezľakli
Naši mladší juniori bojujúci o miestenky do reprezentačného výberu Slovenska sa nezľakli spoločnej kategórie s mužmi a výbornými výkonmi si vyplávali svoje premiérové seniorske medaily. Matej Micikaš predviedol svoj typický znakársky koncert vo všetkých jeho dĺžkach a zaslúžene si vybojoval kompletnú sadu medailí. Zlato na 200 m (2:23.31 min.), striebro 100 m (1:06.64 min.) a napokon bronz v najkratšom šprinte na 50 metrov (31,45 sek.). Filip Levický zabojoval, ako ho poznáme, vo svojom najdlhšom motýliku na 200 m (2:27.65 min.), kde obsadil bronzovú medailu a podobný kúsok v bronzovom lesku predviedol aj na trati 200 m polohové preteky (2:23.78 min.). Je len potešením, že ani v jednom prípade neopustil tento nádejný junior elitnú seniorskú desiatku. Tibor Hodbod sa dostáva do optimálnej formy, čo potvrdil v prsiarskych disciplínach na 50 a 100 m, kde obsadil štvrtú, resp. šiestu priečku.
Piraňa Diničová
Z dievčat dominovala medzi mladšími žiačkami naša „turbo piraňa“ Lea Diničová, ktorá si z Oravy odnáša ďalšiu cennú zbierku piatich medailí. S 15-sekundovým náskokom jasne zvíťazila na 100 m motýlik, striebro si vyplávala na 50 m motýlik a 100 m polohové preteky a bronz na 200 m polohové preteky a 100 m prsia. Daniela Gribaničová sa pohybovala v druhej desiatke výsledkových listín a určite nesklamala.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy zo severného Zemplína nájdete na Korzári Horný Zemplín