Humenné oslavuje tretí volejbalový titul majstra

Ján Leškanič bojuje s bratislavským blokom.
Ján Leškanič bojuje s bratislavským blokom. (Autor: TASR)
Martin Belej|25. apr 2012 o 20:34

Volejbalisti Chemesu Humenné získali tretí majstrovský titul v histórii klubu, vo finále porazili VT Unicef Bratislava 4:1 na zápasy.

BRATISLAVA/HUMENNÉ. Po majstrovských tituloch v rokoch 2008 a 2010 získali humenskí volejbalisti tretí titul v klubovej histórii. Rozhodli o ňom v piatom stretnutí finálovej série v Bratislave, keď porazili domáci Volley Team Unicef 3:0 a na zápasy v sérii 4:1.

Humenčania hneď v úvode ukázali, aké sebavedomie získali po predchádzajúcich troch výhrach v sérii, navyše mali v Hant Aréne domáce prostredie, ktoré im vytvorilo niekoľko desiatok ich fanúšikov.

V prvom sete sa Humenné dostalo do vedenia (2:6), ktoré s menšími výkyvmi držali až do koncovky (16:20). V týchto fázach boli Humenčania lepší vo všetkých činnostiach, počnúc servisom a končiac obranou na sieti, ale skúsení domáci dokázali postupne hru aj skóre vyrovnať. Do koncovky dokonca vstúpili s malým náskokom (22:21). Trénerovi Chemesu vyšlo opäť výborne striedanie, traja noví hráči (Soták, Jakubov a Kríž) oživili hru a keď Chemes odvrátil za stavu 24:23 aj setbal, v úplnom závere už dôležitý set východniari nepustili z rúk.

V druhom sete Humenčania na ihrisku jasne dominovali, produkovali podstatne menej chýb ako domáci, výsledkom bol výrazný náskok (7:13, 10:16, 19:24) a jasný zisk druhého dejstva.

Tretí set bol spočiatku vyrovnaný, od stavu 12:12 sa však majstrovské váhy začali definitívne prevažovať na humenskú stranu. Chemes získal trojbodový náskok (12:15, 15:18) a v jeho prospech čoraz viac hovorila nielen herná kvalita, ale aj psychika. Na vlne eufórie Humenné blokovalo útok za útokom a po poslednej lopte vypukla východniarska oslava.

foto ico
Humenská oslava titulu majstra po zápase

Hlasy po zápase

Branko Pistovič (VT UNICEF Bratislava): "Športovo priznávam, že Humenné bolo lepšie a zaslúžene zvíťazilo. My sme do toho dali naozaj všetko, schopnosti, dušu, srdce, ale nestačilo to. Nenašli sme recept na to, ako zdolať skvelého súpera. Blahoželám mu. Zároveň ďakujem svojim hráčom, ktorí vniesli do slovenského volejbalu veľa pozitívneho."

Rostislav Chudík (Chemes Humenné): "Posledný krok sa robí najťažšie. Chlapcom však perfektne sadla športová forma. Rozhodla skromnosť, úcta a rešpekt k súperovi. V jeho zostave boli veľké mená, moji zverenci mali zo začiatku tak trochu aj strach. Vložili však do toho srdce a to bol ten rozhodujúci faktor. Je to môj prvý titul, ďakujem všetkým hráčom. Som veľmi šťastný."