HUMENNÉ/ST. ĽUBOVŇA. Dejiskom finálového turnaja vo volejbale žiakov stredných škôl (chlapcov) bola Stará Ľubovňa.
Dvanásť tímov reprezentovalo dvanásť okresov Prešovského kraja, humenskú kvalitnú značku mládežníckeho volejbalu tentoraz zastupovali chlapci Gymnázia armádneho generála L. Svobodu.
V obvodnom kole porazili gymnazisti rivala z SOŠT Humenné (víťaz krajského kola v rokoch 2010 i 2011) a ako zástupca okresu - posledného krajského víťaza, boli medzi nasadenou trojicou (Humenné - skupina A, Prešov - skupina B, Svidník - skupina C).
Skupina bez problémov
Humenskí gymnazisti (tím v drvivej väčšine zložený z aktuálnych hráčov VK Chemes Humenné) mal v A-skupine za súperov SOŠT Snina, Levoču a Bardejov. Herný systém turnaja hovoril o dvoch vyhratých setoch, v prípade stavu 1:1 rozhodol o víťazovi tajbrejk. Skupinovou fázou však prešli Humenčania bez problémov, všetky svoje zápasy zvládli výsledkom 2:0.
Zo skupiny B postúpil Prešov (ďalší jej účastníci Medzilaborce, Poprad a Lipany), najvyrovnanejšia bola skupina C, v ktorej sa chlapci Svidníka museli poddať Vranovu, ktorý si robil od úvodu zálusk na celkové prvenstvo. Skupinu dopĺňali domáci Ľubovňania a Kežmarok.
Ešte raz do Ľubovne
Finálová fáza určila zápasy každého s každým. Najskôr Vranov porazil Prešov 2:1, potom zdolali „koňarov“ aj Humenčania, avšak hladko 2:0. Vyvrcholenie turnaja bolo teda pravým finále. Na víťazný humenský odpovedal súper rovnako a postupujúceho do celoslovenského kola určil tajbrejk. V ňom dominovali humenskí gymnazisti a 26.- 27. apríla zavítajú do St. Ľubovne opäť, pretože práve na Zamagurí sa bude slovenské volejbalové finále žiakov stredných škôl konať.
Oprášená história
Po šiestich rokoch tak Gymnázium arm. gen. L. Svobodu oprášilo niekdajšie volejbalové úspechy, krajské víťazstvo sa cení o to viac, že práve Prešovský kraj sa volejbalovo považuje v rámci úrovne slovenských stredných škôl za volejbalovo najkvalitnejší. Gymnázium arm. gen. L. Svobodu na turnaji reprezentovali: Róbert Boldy, Patrik Sterčo, Róbert Andiľ, Tomáš Varšo, Marián Feduš ml., Tomáš Pavlík, Matúš Burda, Matúš Cerula, Ján Káva, Ján Vasil, Jozef Janko - učiteľka Ladislava Vasilcová. Blahoželáme a držíme v slovenskom finále palce.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy zo severného Zemplína nájdete na Korzári Horný Zemplín