Humenskí volejbalisti postúpili do finále extraligy

(Autor: TASR/Martin Baumann)
Martin Belej|31. mar 2012 o 19:57

Semifinálovú sériu s VKP Bratislava vyhrali Humenčania na zápasy hladko 3:0, pričom dvakrát triumfovali u súpera.

BRATISLAVA/HUMENNÉ. Volejbalisti ŠK Chemes Humenné postúpili do finále extraligy. V semifinálovej sérii s večným rivalom VKP Bratislava im stačili tri zápasy, pričom dvakrát dokázali vyhrať aj v hale PKO ich súpera.

Tretie semifinále začali lepšie bratislavskí policajti, ktorí vyhrali prvý set. Ale karta sa potom čoraz viac začala obracať na stranu východniarov. Tí zvládli kľúčový moment zápasu - vyrovnanú koncovku druhého setu a vyrovnali.

Humenné sa dostalo do hernej pohody, naopak, tlak na domácich neustále rástol a tretie dejstvo bolo jasne v réžii hostí. Tí si dominanciu preniesli aj do štvrtého setu, v ktorom viedli 8:3, 16:12 a štvorbodový náskok si udržali aj v koncovke. Chemes vyhral zápas 3:1, do tretice v sérii.

Zverenci trénera Rostislava Chudíka tak potvrdili stúpajúcu formu, v play-off zatiaľ vyhrali všetkých šesť zápasov, po tri s Prešovom vo štvrťfinále aj s VKP v semifinále.

Súper Humenného vo finále vzíde z dvojice Slávia Svidník - VT UNICEF Bratislava. Tu je stav série 1:1, tretí zápas je na programe v nedeľu v Bratislave.

Chudík vyzdvihol nahrávačov

Za kľúčové označil tréner Chemesu Chudík v semifinále vytvorenie súdržnej partie a podriadenie sa každého hráča taktike.

"Nahrávač Stano Soták trikrát vstupoval do zápasu ako striedajúci a trikrát bol najlepším hráčom na ihrisku, ktorý vždy priniesol niečo nové. Jeho kolega na poste Greg Sukochev zasa udržal vždy hlavný nápor súpera v prvom a druhom sete. Obaja nahrávači zahrali výborne a postupne sa k nim pridávali ďalší," vypichol humenský kormidelník vzácnu možnosť variability na poste dirigenta hry.

Kapitán VKP Robin Pělucha hovoril o lepšej forme chemesákov počas série: "Humenné hralo podstatne lepšie ako v nadstavbovej časti, prispela k tomu aj zmena trénera, svoje urobili aj humenskí diváci. Rozhodla aj lepšia forma Humenného, v istých momentoch mal súper aj viac šťastia, čo ho dostalo na koňa."

((a))

ico

Fakty

VKP Bratislava - ŠK Chemes Humenné 1:3 (21, -23, -15, -21)

konečný stav série 0:3, do finále postúpilo Humenné.

Hralo sa 106 minúu, rozhodovali: P. Vaško a Daruľa, 950 divákov.

VKP: Hollý, M. Paták, Pělucha, Rehák, Slezák, Vojkovič, libero M. Kubš (Hinduliak, Halaj, Joščák, Kriško, Horník). Tréner: J. Nosek.

Chemes: Sukochev, Dekker, Kašper, Javorčík, Jakubov, M. Mizerák, libero Krys (S. Soták, Kríž, Hudák, J. Hriňák, Leškanič). Tréner: R. Chudík.

Extraliga mužov - 0 5. - 8. miesto (2. zápasy)

ATC Trenčín COP - VK Mirad PU Prešov 0:3 (-28, -15, -26)

prvý zápas 0:3, o 5. miesto bude hrať Prešov

81 min, rozhodovali: Juráček a Sloboda, 100 divákov

VO TJ Spartak Myjava - VK Ekonóm SPU Nitra 1:3 (23, -23, -22, -17)

Prvý zápas 0:3, Nitra bude hrať o 5. miesto

104 min, rozhodovali: Dovičovič a Mokrý, 200 divákov

Extraliga žien - o 5. - 8. miesto (2. zápas)

MŠK Žiar nad Hronom - VK Spišská Nová Ves 1:3 (-16, 23, -16, -16)

95 minút, rozhodovali: Banáš a Kubáň, 120 divákov

Prvý zápas 0:3, S. N. Ves bude hrať o 5. miesto