Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Chemesáci zvládli druhý krok k finále

V semifinále porazili VKP Bratislava aj na domácej palubovke. Tretí zápas na programe už zajtra.

Ocenení. Chemesák Stano Soták a Matej Kubš z VKP.Ocenení. Chemesák Stano Soták a Matej Kubš z VKP. (Zdroj: Ján Meňoščík)

HUMENNÉ. Extraliga mužov, semifinálová séria, sa v stredu presunula na východ Slovenska. A bratislavským tímom tu ruže nekvitli.

Svidník i Humenné porazili svojich súperov zhodne 3:1, čím celok spod Dukly (vs. VT Unicef Bratislava) vyrovnal zápasovo na 1:1, chemesáci (proti VKP Bratislava) vedú 2:0. Tretie zápasy sú na programe cez víkend v Bratislave, pre Humenčanov hneď zajtra. Séria sa hrá na tri víťazstvá.

Po prvom vzájomnom meraní síl sa všeobecne tvrdilo, že zlom stretnutia nastal po v treťom sete. „Policajti“ v ňom viedli 16:11, ale do koncovky lepšie vstupovali chemesáci (22:24). Napokon set vyhrali 33:31...

Podobná, i keď nie až taká dramatická bola aj situácia na humenskej palubovke. Druhý set patril VKP, ktorý sa herne dostával na koňa, ale ťažké a dôležité pasáže tretieho dejstva zverenci Rostislava Chudíka zvládli.

„Chlieb zápasu sa lámal práve v tejto fáze. Výborne do zápasu vošiel nahrávač Stano Soták, dostal nám do dynamiky Dekera i Jakubova, na čo sme čakali. Sukochev rozbehol streďákov či Javorčíka. Aj Kríž prispel svojimi minibodmi, servisom. Bola to tímová práca, čo je hlavné,“ mienil kouč chemesákov.

Po stretnutí boli trénermi určení najlepší hráči oboch tímov. Z chemesákov si prebral obraz nahrávač Stanislav Soták, za „policajtov“ patrilo ocenenie pre libero Mateja Kubša.

Sú stále na zemi

Bol to náročný duel, najmä psychicky, lebo obe strany vedeli, čo priaznivý výsledok pre jednu či druhú stranu znamená. Napokon sa tešili chemesáci.

„Som rád, že chlapci zabojovali. Bolo badať, že VKP riskuje na maximálnej úrovni, v druhom sete im to aj vychádzalo, zatlačili nás servisom, no zodvihli sme sa. Sme však stále pri zemi, lebo takéto stavy sa ľúbia otočiť. Viem, že v Bratislave to bude  'sakramentsky ' ťažké,“ dodal Rostislav Chudík.