Semifinále pokračuje na palubovke chemesákov

Sportnet|28. mar 2012 o 00:00

Volejbalové semifinále mužov: Chemes Humenné - VKP Bratislava dnes o 18.00 hod.

HUMENNÉ. Boje najlepších volejbalových extraligistov sa presúvajú na východ republiky. Na programe sú dnes druhé semifinálové zápasy, pričom chemesáci hostia bratislavských „policajtov“.

Prvý krok sa humenským volejbalistom vydaril, pretože v bratislavskej hale PKO porazili svojho večného rivala 3:1. Zlomovým v zápase sa ukázal tretí set, ktorý chemesáci vyhrali až 33:31 a psychicky nabudení doviedli zápas do víťazného konca.

„Domáci začali tvrdým a účinným podaním, trochu nám rozhodili útočné snaženie, ale spod tlaku sme sa dostali. V druhom i treťom sete sme dokázali otočiť nepriaznivo sa vyvíjajúci sa stav, chlapci to psychicky ustáli, čo bolo dôležité. Vyhrali sme prvý zápas, čo nás teší, ale séria je ešte dlhá, treba ostať pri zemi, lebo zatiaľ sme spravili iba malý krôčik,“ konštatoval Rostislav Chudík.

O priam domáce prostredie pre chemesákov sa v hale PKO postarala zhruba tridsiatka fans, ktorí merali cestu na opačný koniec republiky, aby hráčov v ťažkom dueli podporili hlasivkami i skandovaním.

Aj keď po stretnutí zistili, že ich dopravný prostriedok navštívili zlodeji, cesta domov sa niesla v pozitívnej nálade.

Aj keď sa odohrá humenské semifinále dnes, uprostred týždňa, isto bude v hľadisku búrlivá atmosféra.