Chemesáci začali semifinále výhrou na VKP

Sportnet|26. mar 2012 o 00:00

Bratislavskí policajti utrpeli na svojej palubovke prvú prehru v sezóne.

BRATISLAVA/HUMENNÉ. V sobotu vstúpila do diania semifinálová séria extraligy mužov vo volejbale. Východniari cestovali do Bratislavy, kde sa im darilo polovične.

Svidník prehral v HANT Aréne tamojšiemu Volley teamu 1:3, štyri sety sa hrali aj v hale PKO, no tešili sa chemesáci.

Zlom tretieho setu

Prvé dejstvo patrilo domácim, keď si vytvorili náskok do 18:11, druhý uchmatli Humenčania vďaka pasáži 16:17 - 16:22. Zlomový bol tretí set. „Policajti“ v ňom viedli 16:11, ale do koncovky mali lepšie našliapnuté chemesáci (21:22) až setbalmi (22:24).

Dva nevyužili, potom mal bližšie k radosti VKP (25:24), set mal však dlhšie trvanie. Ukončil sa až deviatym humenským setbalom (31:33).

Štvrtý set bol psychickým dôsledkom tretieho, čo znamenalo, že VKP prehral doma svoj prvý zápas v sezóne.

Semifinále (na tri víťazstvá) pokračuje v stredu zápasmi u východniarov.

ico

Fakty

VKP Bratislava - Humenné 1:3 (17,-21,-31,-18) - séria 0:1

VKP: Hollý 1, Pělucha 10, Horník 9, Paták 18, Kriško 18, Hinduliak 4 - libero Kubš (Slezák 1, Halaj, Joščák, Vojkovič). Tréner: Jaroslav Nosek.

Chemes: Javorčík 13, Mizerák 9, Kašper 3, Sukochev 2, Jakubov 14, Dekker 12 - libero Krys 1 (Soták 2, Hudák, J. Hriňák 1, Leškanič 3). Tréner: Rostislav Chudík.

Esá: 6:3; pokazený servis: 23:15; body po blokoch: 6:11; R: Kováčik, Mokrý. D: 300. Hrací čas: 114 minút.