Utorok, 20. apríl, 2021 | Meniny má MarcelKrížovkyKrížovky

Chemes hladko prehral s Aich/Dobom

Prehra u favorita z Aich/Dobu nie je žiadnou dierou do sveta, no odpor z humenskej strany proti favoritovi bol až príliš slabý.

Chemesáci záver roka mali náročný, no výsledkovo nevydarený.Chemesáci záver roka mali náročný, no výsledkovo nevydarený. (Zdroj: Marián Škuba)

HUMENNÉ. Po návrate z francúzskeho Rennes (v sobotu ráno 24. decembra) mali chemesáci dva vianočné dni voľna, v utorok sa opäť zišli tréningovo na palubovke, aby v stredu nabrali smer k rakúsko-slovinským hraniciam na deviaty zápas v rámci Stredoeurópskej ligy.

V decembri to bol pre slovenského vicemajstra piaty zápas, pričom po víťaznom vstupe do záveru roka ďalšie štyri duely prehral.

Favorit ich nešetril

Chemesáci nastúpili v základnej zostave s mládým smečiarom Hudákom, chorého Jakubova (s humenskou výpravou ani necestoval) nahradil univerzál Leškanič, ktorý odtiahol celý zápas po mesačnej pauze zavinenej zlomeninou prsta.

Naproti tomu Aich/Dob, ktorý dovtedy z ôsmich zápasov vyhral všetko a stratil iba osem setov mal oproti humenskému meraniu síl už k dispozízii Sabljaka i Satlera.

A favorit chemesákov vôbec nešetril. V prvom sete bolo dianie vyrovnané do stavu 11:10, potom domáci odskočili na 16:11 a stav 24:18 nedával Humenčanom nádej. Ani keď odvrátili tri setbaly. Druhý a tretí set boli „hurikánom“ značky SK Posojilnica. Inak sa vývoj setov od 8:7 do 23:9, respektíve 11:6 do 21:13 nazvať nedá.

Napokon sa druhý i tretí set skončil v humenský neprospech značným pomerom, štatisticky povedané, v Stredoeurópskej lige tejto sezóny to boli pre chemesákov najväčšie „nakladačky“ v sete.

Štyrikrát v rade

December bol pre volejbalistov ŠK Chemes Humenné zápasovo riadne nabitý. Za 26 dní odohrali päť stretnutí, doma privítali Viedeň (MEVZA) i francúzsky Rennes (Challenge Cup), v Slovenskom pohári cestovali do Svidníka, odohrali odvetu v metropole franúzskeho Bretónska a napokon už spomínaný zápas v Aich/Dobe.

Po víťazstve nad Viedňou (3:0) prišiel výsledkovo nevydarený záver roka, štyri prehry v rade. Vo Svidníku patrí k prehre 1:3 aj humenská vizitka iba priemerného výkonu, v dvojzápase s Rennes sa z očakávaného postupu tešili Francúzi (doma 1:3, vonku 0:3), i keď výkon chemesákov doma už zniesol chvíľami aj prísne kritériá. U favoritov to však bolo na záver roka bez zisku setu.

ico

Aich/Dob - Humenné 3:0 (21, 11, 16)

Chemes: Javorčík 3, Kríž 4, Mizerák 2, Hudák 6, Leškanič 6, Soták - libero Krys (Kašper 1, Sukochev, Dekker 5). Tréner: Richard Vlkolinský. Esá: 5:1. Pokazený servis: 16:8. Body po blokoch: 8:7. R: Skudnik, Valentar (obaja SLO). Hrací čas: 70 minút.