Streda, 14. apríl, 2021 | Meniny má JustínaKrížovkyKrížovky

Top mládežnícky tenis sa hral v Humennom

Chemkostav tenis cup i GMI tenis cup sú turnaje zaradené na Slovensku do najvyššej A-kategórie.

HUMENNÉ.

Chemkostav cup

1. TC Humenné tradične organizuje aj tenisový turnaj A-kategórie pre dorastenky vo dvojhre a štvorhre Chemkostav tenis cup Humenné. Na štvordňovom turnaji sa z hráčok 1. TC Humenné do druhého kola (medzi šestnásť najlepších) prebojovala Rút Kuľhová, ktorá zdolala humenskú odchovankyňu štartujúcu za TJ Slávia Právnik Bratislava Natáliu Dadajovú 5:7, 6:3 a 6:3. Nikole Mihaľovovej sa nedarilo, vypadla v prvom kole. Finále dvojhry: Alexandra Stanová - Ingrid Vojčináková (obe TK Žilina) 6:2, 6:7 (2), 6:4. Finále štvorhry: I. Vojčináková, A. Houbová (Žilina) - A. Stanová (Žilina ), L. Želinská (DRANaM Košice) 2:6, 6:3 a 11:9.

GMI cup

Humenský tenisový turnaj najvyššej A-kategórie pre juniorov vo dvojhre a štvorhre je GMI tenis cup. Na päťdňovom turnaji štartovalo vo dvojhre 36 chlapcov a 16 párov vo štvorhre. Z Humenčanov sa prebojoval medzi najlepších 16 hráčov Jozef Kontuľ, v prvom kole vypadli L. Havrišák, M. Haburaj a J. Rohaľ. Finále: Erik Opálek (TC Empire Trnava) - Tomáš Kmeťko (Slávia Agrofert STU Bratislava) 3:6, 6:4 a 6:3. Finále štvorhry: T. Kmeťko, Blaho M. (STU Bratislava) - A. Vach, T. Kyselovič (Slovan Bratislava) 6:2, 6:2.

Loziak víťazom turnaja

Výborný úspech zaznamenal na turnaji chlapcov do 9 rokov HTO TOUR v Košiciach Alexej Loziak hráč 1.TC Humenné. Po víťazstve v skupine sa prebojoval až do finále, v ktorom zdolal Kaťucha (Mladosť Košice) 6:4 (v tejto kategórii sa hrá na jeden set). Humenskému tenistovi sa darilo aj v Sp. Novej Vsi, kde získal 3. miesto. Rovnako miesto na stupni získala na turnaji v Košiciach aj Miriam Gondorová, v stretnutí o tretiu priečku zdolala Knotekovú (Košice) 6:4. V cene útechy Petra Poláková získala 1. miesto, vo finále vyhrala nad Kurucovou 6:2 Do finálového turnaja Masters HTO TOUR sa prebojovali štyria hráči 1. TC Humenné: A. Loziak, D. Lopata, M. Gondorová a P. Poláková.