Nedeľa, 16. máj, 2021 | Meniny má SvetozárKrížovkyKrížovky

Spomienka na športovca - futbalistu Štefana Vasiľka

V sobotu 13. augusta sa v Kamenici nad Cirochou už po druhýkrát zišli priatelia futbalu, ktorí si chceli uctiť pamiatku Štefana Vasiľka. Kameničana, dlhoročného futbalistu, fanúšika a dobrého človeka – kamaráta.

Páni futbalisti. Účastníci spomienkového zápasu.Páni futbalisti. Účastníci spomienkového zápasu. (Zdroj: pol)

KAMENICA NAD CIROCHOU. Spomienkový zápas odohrali ešte stále vynikajúci futbalisti Humenného a Kamenice nad Cirochou.

Ani manželka Pavlína už nepríde...

Boli medzi nimi aj bývalí spoluhráči Štefana Vasiľka. Minútou ticha si uctili nielen spomienku na Štefana, ale aj na jeho manželku Pavlínu Vasiľkovú, ktorá ešte pri prvom ročníku prevzala z rúk futbalistov spomienkovú kyticu. Druhého ročníka sa, žiaľ, už nedožila. Život je však už taký. Čestný výkop rozohrávali brat Ján a syn Štefan Vasiľkovci. Po tomto výkope už pokračoval len vynikajúci futbal, ktorý rozhodoval bývalý medzinárodný futbalový rozhodca Štefan Czető. Darmo by tu niekto očakával neférové zákroky alebo tvrdosť. Futbal sa hral vo veľkom štýle a každému z futbalistov išlo len a len o futbal. Ale všade sa nájde chybička krásy.

Starší páni predviedli pekný futbal

Pri tomto zápase to bolo to, že futbal sa hral len 2 krát 30 minút. To už asi bral pán rozhodca ohľad aj na zdravotný stav futbalistov. Niektorí, a bolo ich dosť, už dávnejšie prelomili vekovú hranicu 50 rokov. Títo páni však mladším dokázali, že perfektný futbal sa dá hrať, aj keď pribudlo rôčkov a aj kíl. Zápas sa skončil zaslúženou remízou 3:3, p.k. 2:3. Góly: Kamenica nad Cirochou: Vasiľko Štefan 2, Balog Ondrej 1, Humenné: Demjanovič Andrej 1, Melník Viktor 1, Mamaj Matúš 1. Po ukončení zápasu si spoluhráči, ako aj fanúšikovia spolu posedeli a zaspomínali pri pohári vínka a vynikajúcom guláši, ktorí pripravili organizátori za prispenia sponzorov.

Výkop. (Zľava) Štefan Vasiľko ml., v strede rozhodca Štefan Czető, vpravo Ján Vasiľko. Foto: pol