Korzár logo Korzár Horný Zemplín
Sobota, 10. apríl, 2021 | Meniny má IgorKrížovkyKrížovky
PRÍPRAVKA 1. HFC HUMENNÉ MÁ FUTBALOVÉ PRÁZDNINY

Skalp Slavie Praha a bronzový Fragaria cup

Na českom a slovenskom turnaji im boli súpermi celky z Čiech, Rumunska, Ukrajiny, Chorvátska i Slováci.

Bronz z Fragaria cupu 2011. Horný rad zľava: Alexander Bochyn - tréner, Patrik Matta, Marek Cholp, Dávid Klič, Pavol Tamáš, Maroš Jakubov, Max Kristián Marcin, Peter Krídla, Martin Piatka, Maroš Juras; (v pokľaku od tretieho zľava): Jakub Bočko, Anton SitBronz z Fragaria cupu 2011. Horný rad zľava: Alexander Bochyn - tréner, Patrik Matta, Marek Cholp, Dávid Klič, Pavol Tamáš, Maroš Jakubov, Max Kristián Marcin, Peter Krídla, Martin Piatka, Maroš Juras; (v pokľaku od tretieho zľava): Jakub Bočko, Anton Sit (Zdroj: mjč)HUMENNÉ. Najmladší humenskí futbalisti sa počas prázdnin poriadne nacestujú. Ale radi, lebo všetko je to kvôli futbalu. V prvom mesiaci prázdnin odohrali turnaje v Benátkach nad Jizerou a Prešove.

O Pohár Benátok nad Jizerou

Oddiel SK Kopaná Benátky nad Jizerou usporiadal už XII. ročník turnaja prípraviek o „Pohár města Benátky nad Jizerou 2011“ kategórie U-11 (nar. 2000 a mladší). Turnaj sa odohral v nádhernom prostredí malebného 7-tisícového mestečka Benátky nad Jizerou na prírodnej tráve, pre Humenné nedostižnej kvality.
Turnaja sa zúčastnili Slavia Praha, Hradec Králové, Prostějov, Vítkovice, Viktoria Žižkov, Ústí nad Lábem, Benátky nad Jizerou, Užhorod, Dunajská Streda a po prvýkrát mala tú česť aj prípravka 1. HFC Humenné, keďže organizátor si všimol našu internetovú stránku Soccer Ante Portas. Turnaj sprevádzal program pod záštitou Českomoravského futbalového zväzu, v rámci svojho projektu „Pomáháme Vám růst“ (hodnotné ceny, futbalové disciplíny a pod.).

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Skryť Vypnúť reklamu

Českí súperi

1. HFC Humenné bol vyžrebovaný do skupiny A. Druhú skupinu tvorili: D. Streda, Užhorod, Ústí nad Labem, Viktoria Žižkov a Vítkovice. Humenské účinkovanie: Slavia Praha - 1. HFC Humenné 1:2, góly: Vrblovský 2. Pre chlapcov súper a následne aj výsledok z ríše snov, zvlášť ak si uvedomíme, že Slavia v „Minilige šampiónov“ tento rok skončila na 3. mieste. Porazila Juventus Turín (4:1), FC Valenciu, Waršavu, prehrali iba s FC Barcelonou 0:2. Vyhrali v máji turnaj v Žiline bez straty bodu. V tomto roku sa ešte stretli s Portsmouthom, Liverpoolom, 1. FC Köln. Až na úvod sme súperovi boli viac ako rovnocenným partnerom. Slavia sa prezentovala akciou, keď ľavé krídlo zabehlo za našu obranu do „ofsajdového“ priestoru, odkiaľ po spätnej prihrávke nabiehajúci hráč nezadržateľne skóroval. Patrik Vrblovský však dvoma nádhernými gólmi naklonil misku váh na humenskú stranu. Obzvlášť druhý gól bol ako z učebnice futbalu, keď preloboval vybiehajúceho brankára Slavie.
Benátky nad Jizerou - 1. HFC Humenné 1:1, gól: Jakubov. Po hodoch býva bolenie brucha... Prvý útok domácich hneď gólom potrestal našu stratu lopty. Druhopolčasový tlak stačil iba na vyrovnanie. Očakával sa plný zisk, domáci si však prehrať nezaslúžili.
Hradec Králové - 1. HFC Humenné 2:0. Hradeckí „otroci“, obhajcovia víťazstva, potvrdili úlohu favorita. Potešiteľným bol fakt, že to bola rovnocenná partia s jednou z najlepších prípraviek v Česku. Výsledok bol dlho na vážkach, prvý gól inkasoval 1. HFC až päť minút pred koncom halvolejom, keď brankár Cholp si na loptu aj siahol. Humenské kvality uznal aj tréner súpera.
Prostějov - 1. HFC Humenné 2:0. Kľúčové stretnutie z hľadiska umiestnenia na turnaji. Víťazstvo ešte dávalo šancu na 2. miesto v skupine, a tým aj možnosť bojovať o turnajové prvenstvo. Žiaľ, nedokázali sme sa presadiť, pričom góly v humenskej sieti prišli opäť v závere. Prvý z penalty, ktorá rady 1. HFC viac ako rozhorčila...
Žižkov - 1. HFC Humenné 6:0. Na stretnutie s „Viktorkou“ o umiestnenie sme nastúpili s chlapcami, ktorí na turnaji hrali menej. Veľmi rýchlo sme prehrávali 0:3 a pri snahe korigovať nepriaznivý stav súper ešte viac trestal.
Konečné poradie: 1. FC Hradec Králové, 2. 1.SK Prostějov, 3. FK Ústí nad Labem, 4. FC Vítkovice, 5. SK Slavia Praha, 6. DAC Dunajská Streda, 7. FK Viktoria Žižkov, 8. 1.HFC Humenné, 9. SK Benátky nad Jizerou, 10. FC Zakarpattya Užhorod.

Skryť Vypnúť reklamu

Zážitky ostávajú

Na turnaji v Benátkach nad Jizerou reprezentovali 1. HFC Humenné: Pavol Kurej, Filip Šuľák, Tomáš Jenčík, Pavol Tamáš, Martin Piatka, Peter Krídla, Max Kristián Marcin, Maroš Jakubov, Marek Cholp, František Sitarčík, Anton Sitarčík, Daniel Stašák, Viktor Balint, Marek Karnaj, Patrik Vrblovský a Patrik Matta.
Turnaj o „Pohár mesta Benátky nad Jizerou“ bol tohto roku po Rodocup-e 2011 druhým veľkým turnajom, doteraz isto s najkvalitnejším obsadením. Chlapci sa mohli presvedčiť, že sa dá úspešne hrať aj s tými najlepšími. Stretnutia s pražskou Slaviou, Hradcom Králové či Prostějovom boli výborné aj z našej strany. Naši hráči potvrdili svoj talent, ktorý však musia neustále rozvíjať. Už dnes však majú nezabudnuteľné spomienky, veď so Slaviou Praha sa nevyhráva každý deň...

Skryť Vypnúť reklamu

FRAGARIA CUP 2011

Jubilejného X. ročníka mládežníckeho futbalového turnaja Fragaria cup 2011 sa (3.- 7. júla) zúčastnilo spolu 252 družstiev z 19 krajín (Bulharsko, Bielorusko, Česká rep., Estónsko, Holandsko, Chorvátsko, Litva, Lotyšsko, Macedonsko, Poľsko, Rumunsko, Rusko, Ukrajina, Maďarsko, Veľká Británia, Filipíny, Slovinsko, Srbsko a Slovensko). Žiacke družstvá bojovali o víťaznú trofej v ôsmich vekových kategóriach chlapcov (U-8 až U-15) a v jednej dievčenskej (A-15). Turnaja sa okrem iných zúčastnili aj ADO Den Haag (NED) U-12, Celtic F.C. Glasgow (GBR) U-12, FC Steaua Bucuresti (ROM) U-12, FK Dinamo Kiev (UKR) U-12.

Skupinová fáza

Po minuloročnej premiére v kategórii U-10 sa ten istý kolektív chlapcov prípravky 1. HFC Humenné, už U-11, zúčastnil turnaja aj tohto roku. Dostali sa do skupiny C...
DUSSH 17 Kiev (UKR) - 1. HFC Humenné 1:8, góly: Vrblovský 3, Karnaj 2, Sitarčík, Tamáš, Matta. Turnaj sme začali bezpečným víťazstvom. Bol to najslabší, teda na úvod skupiny aj príjemný súper. Najlepší hráč: Vrblovský.
1. HFC Humenné - LSDUSHOR-4 Lviv (UKR) 4:0, góly: Tamáš 2, Jakubov, Karnaj. Stretnutie dobrej úrovne. Víťazstvo so súperom, ktorý narobil veľa problémov favoritovi z Temešváru, tešilo. Najlepší hráč: Tamáš.
SAFI Prešov - 1. HFC Humenné 0:7, góly: Sitarčík 2, Jakubov, Vrblovský, Karnaj, Marcin, Matta. Proti „domácim“ jednoznačná záležitosť. Príjemne prekvapila skutočnosť, s akou ľahkosťou sme fyzicky zdatného súpera zdolali, najmä, ak od stavu 0:2 dostali príležitosť aj mladší chlapci. Najlepší hráč: Jakubov.
1. HFC Humenné - CS Soimii Buzau (ROM) 0:2. Jeden z favoritov turnaja bol v zápase lepším celkom, i keď oba góly inkasovali Humenčania po štandardných situáciách a vlastnej nepozornosti. Najlepší hráč: Krídla.
NK Imotski (CRO) - 1. HFC Humenné 1:2, góly: Vrblovský, Tamáš. Veľmi dôležité stretnutie z hľadiska postupu zo skupiny (Chorváti mali pred sebou ešte tri stretnutia, kým 1. HFC čakal už iba favorizovaný Temešvár). Začiatok zlý, hrúbku súper potrestal hneď v prvej minúte. Našťastie misky váh sa naklonili na humenskú stranu. Postup bol potvrdený. Najlepší hráč: Krídla.
Electrika 1869 Timisoara (ROM) - 1. HFC Humenné 2:2, góly: Sitarčík 2. Obojstranne výborný duel sa skončil spravodlivou deľbou bodov a pre nás tretím, postupujúcim miestom, pretože vzájomné stretnutie Temešvár - Buzau sa skončilo 0:0. Zaujal najmä strelec oboch gólov chladnokrvným premenením svojich príležitosti. Najlepší hráč: Sitarčík.

Tabuľka, skupina C
1. Buzau 6 5 1 0 18:2 16
2. Timisoara 6 4 2 0 14:4 14
3. 1.HFC Humenné 6 4 1 1 23:6 13
--------------------------------
4. Lviv 6 2 0 4 12:14 6
5. Imotski 6 1 1 4 7:10 4
6. SAFI Prešov 6 1 1 4 7:21 4
7. Kiev 6 0 0 6 3:27 0

Cesta k bronzu

OSEMFINÁLE: Vranov - 1. HFC Humenné 1:1, na pk 2:3, gól: Marcin (Vrblovský, Sitarčík, Jakubov). V derby (Vranov reprezentovali chlapci športovej triedy MFK Michalovce) sa rozpútal neľútostný boj. Napínavý záver – súper tri minúty pred koncom strelou z veľkej diaľky prekvapil brankára a zdalo sa, že je to stratené. Obrovská vôľa a mohutný tlak 1. HFC v poslednej minúte priniesli zaslúžené vyrovnanie a v „rozstrele“ aj postup. Najlepší hráč: Marcin.
ŠTVRŤFINÁLE: CS Soimii Buzau (ROM) - 1. HFC Humenné 0:1, gól: Sitarčík. Skupinový súper bol favoritom, no Humenčania ho už mali „prečítaného“. Pokryť pravú stranu (hráča s č. 7) a výsledok sa dostavil. Víťazstvo zabezpečil nekompromisnou strelou z priameho kopu v poslednej minúte Sitarčík (najlepší hráč).
SEMIFINÁLE: FS Užhorod (UKR) - 1. HFC Humenné 3:0. Totálne sme zlyhali, pravdepodobne aj po mojej chybe (tréner Bochyn). Nechal som chlapcov zbytočne pred stretnutím na umelej tráve 25 minút sa rozcvičovať, po daždivej strede začalo „pražiť“ slniečko, chlapci mali v nohách ťažké štvrťfinále a dostavili sa „olovené“ nohy. Na úvod lacný gól v trme-vrme pred bránou, keď sa nenašiel nik, kto by loptu odpálil do bezpečia. V druhej časti stretnutia sme sa predsa len trocha zobudili, ale keď Jakubov samostatný únik zakončil strelou iba do rúk brankára a Karnaj neprejavil dostatočnú pohotovosť pred bránkou súpera, nasledovali ďalšie dva neslané-nemastné góly v našej sieti.
O 3. MIESTO: FK Spartak Ivano-Frankivsk - 1. HFC Humenné 0:0, na pk 4:5, (Vrblovský, Sitarčík, Jakubov, Tamáš, Klič). Spartak suverénne (bez straty bodu) vyhral skupinu A, no väčšinu stretnutia sme mali viac z hry my. Vyložených šancí veľa nebolo, remíza bola zaslúžená a rozhodli kopy. 1. HFC premenil všetky, súperovi poslednú strelu Marek Cholp nohou vyrazil a stal sa hrdinom stretnutia, čo mu chlapci patrične dali najavo. Najlepší hráč: celé družstvo.
Finále: FS Užhorod (UKR) - FK Spartukais Alytus (LIT) 0:1.

All Stars

Každý kvalitný turnaj má aj svojich najlepších jednotlivcov. Vyhlásili „All stars“: Kasparas Baliukas (Alytus) - František SITARČÍK (1. HFC Humenné), Anton Bidzilya (Užhorod), Vladyslav Semotyuk (Ivano-Frankivsk) - Valentyn Lozytskyy (Ivano-Frankivsk), Vasyl Kachaev (Užhorod), Ugnius Valnevičius (Alytus).

Slovo trénera

„Chlapci prípravky U-11 1. HFC Humenné sa zúčastnili turnaja Fragaria cup 2011 po minuloročnej premiére. Hrali v skupine C, v ktorej najväčšími favoritmi boli chlapci z rumunských prvoligových miest, Temešvár a Buzau. Hralo sa systémom každý z každým. Postupovali prví traja z každej skupiny. Turnaj bol náročný nielen po futbalovej stránke, ale aj fyzickej či psychickej. Každý deň cesta tam a späť, dva zápasy v jeden deň ráno a poobede alebo večer. Chlapci aj napriek tomu ukázali, že aj v medzinárodnej konfrontácii sa nestratia. Turnaj bol pre nich výbornou školou a určite im to pomôže v ďalšom futbalovom raste. Odohrali desať kvalitných stretnutí a až na boj o finále s Užhorodom som bol s hrou vcelku spokojný. Pôvodne som si prial postup zo skupiny, čo sa aj stalo. Potom naša cesta zaslúžene skončila až na stupni víťazov. Okrem postupu zo skupiny potešilo aj to, že sme na svojej ceste vyradili súperov, okrem Buzau. Zároveň sme boli rovnocenným súperom športovej triedy MFK Michalovce, ktoré hrali pod hlavičkou Vranova nad Topľou a na Fragarii cup v kategórii U-11 sme skončili ako najlepšie slovenské družstvo. Turnaj FRAGARIA CUP 2011 bol z hľadiska celkového vystúpenia a konkurencie (35 družstiev kat. U-11) určite najťažší, a preto si tretie miesto vzhľadom na celkové vystúpenie vysoko vážim a cením. Samozrejme, v stretnutiach boli aj chyby technického i taktického charakteru. Chlapci vedia, v čom sú dobrí, čo majú zlepšovať, odstraňovať. Spokojný som bol s disciplínou i samotnou hrou a za predvedené výkony sa naozaj nemusíme hanbiť,“ konštatoval Alexander Bochyn.
Pochvalu si zaslúži celý kolektív a tiež rodičia Sitarčík, Bočko, Vrblovský, Matta, Tamáš, Jakubov, Cholp, ktorí svojimi autami dopravovali chlapcov počas štyroch dní na turnaj. Fragaria cup-om sa cesta prípravky 1. HFC Humenné (U - 11) za „veľkým“ futbalom nekončí. V druhej polovici júla vycestovali na GOTHIA CUP 2011 do Švédska. Tento turnaj bol čerešničkou na futbalovej torte sezóny 2010/2011.

Najčítanejšie na Horný Zemplín Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Leto na ostrove Malta: desať najkrajších miest
 2. Nové medzinárodné príležitosti vo vzdelávaní 2021 – 2027
 3. Pán Králiček: Aj keď predávate „len“ kávu, musíte inovovať
 4. Pomoc z prírody pri infekcii covid-19
 5. Krvou a železom: Ako Bismarck pred 150 rokmi zjednotil Nemecko
 6. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie
 7. Novinka, ktorá sa neodmieta: Niké predstavuje Bonus bez limitu
 8. Ako zasiahnu zmeny vo svete pneumatík bežných vodičov?
 9. Úspech predali Američanom. Ako sa zrodil slovenský 3D sen?
 10. Veľkonočné inšpirácie, rozhovor so Zuzanou Šebovou
 1. Virtuálny Suptech workshop o Blockchain technológiách
 2. Ranný rituál plný zdravia pre celú rodinu
 3. Koľko ovocia by ste mali denne zjesť? Máme odpoveď
 4. Wüstenrot poisťovňa dosiahla čistý zisk 1,8 milióna eur
 5. Leto na ostrove Malta: desať najkrajších miest
 6. Skúšanie a monitorovanie technických systémov na FVT
 7. Prekonalo Vaše dieťa COVID-19?
 8. Za 16 rokov pomohli Prešovskému kraju získať milióny eur
 9. Slovník investora 04: Kto môže investovať
 10. Na čo si dať pozor pri zateplení fasády
 1. Telefóny čaká zásadná zmena. Z dnešných nezostane takmer nič 28 601
 2. Slovákom hrozia malé dôchodky. V čom je problém? 27 780
 3. Ako zasiahnu zmeny vo svete pneumatík bežných vodičov? 22 734
 4. Úspech predali Američanom. Ako sa zrodil slovenský 3D sen? 20 618
 5. Veľkonočné inšpirácie, rozhovor so Zuzanou Šebovou 13 810
 6. Krvou a železom: Ako Bismarck pred 150 rokmi zjednotil Nemecko 13 466
 7. Plánujete dovolenku na leto? Toto sú najkrajšie pláže Turecka 12 763
 8. Aj sladkosti môžu byť zdravé. Viete, ako ich spoznáte? 9 018
 9. Leto na ostrove Malta: desať najkrajších miest 6 994
 10. Najprv eštebák, potom oligarcha. Aká bola Širokého éra? 6 413
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Ospravedlňujeme sa za dočasnú nedostupnosť archívnych diskusií. Náš diskusný systém vylepšujeme do novej podoby a všetky diskusné vlákna budú dostupné v priebehu nasledujúcich dní.

Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Eva Petričková na sociálnych sieťach ukazuje, že aj autistické deti vedia byť fantastické.

Deťom chýbajú terapie, rodičom oddych.

9. apr
Vizualizácia projektu Metropolis.

Metropolis zapadol prachom.

13 h
Dnes píše Matúš Ritomský

Dovoľme si hovoriť o konci pandémie

Publicista Matúš Ritomský.

Na prekonanie poslednej fázy pandémie potrebujeme rozumný optimizmus.

8. apr

Ako vidí spätne reláciu s Cibulkovou?

9. apr

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop