Korzár logo Korzár Horný Zemplín
Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky
PRÍPRAVKA 1. HFC HUMENNÉ MÁ FUTBALOVÉ PRÁZDNINY

Skalp Slavie Praha a bronzový Fragaria cup

Na českom a slovenskom turnaji im boli súpermi celky z Čiech, Rumunska, Ukrajiny, Chorvátska i Slováci.

Bronz z Fragaria cupu 2011. Horný rad zľava: Alexander Bochyn - tréner, Patrik Matta, Marek Cholp, Dávid Klič, Pavol Tamáš, Maroš Jakubov, Max Kristián Marcin, Peter Krídla, Martin Piatka, Maroš Juras; (v pokľaku od tretieho zľava): Jakub Bočko, Anton SitBronz z Fragaria cupu 2011. Horný rad zľava: Alexander Bochyn - tréner, Patrik Matta, Marek Cholp, Dávid Klič, Pavol Tamáš, Maroš Jakubov, Max Kristián Marcin, Peter Krídla, Martin Piatka, Maroš Juras; (v pokľaku od tretieho zľava): Jakub Bočko, Anton Sit (Zdroj: mjč)HUMENNÉ. Najmladší humenskí futbalisti sa počas prázdnin poriadne nacestujú. Ale radi, lebo všetko je to kvôli futbalu. V prvom mesiaci prázdnin odohrali turnaje v Benátkach nad Jizerou a Prešove.

O Pohár Benátok nad Jizerou

Oddiel SK Kopaná Benátky nad Jizerou usporiadal už XII. ročník turnaja prípraviek o „Pohár města Benátky nad Jizerou 2011“ kategórie U-11 (nar. 2000 a mladší). Turnaj sa odohral v nádhernom prostredí malebného 7-tisícového mestečka Benátky nad Jizerou na prírodnej tráve, pre Humenné nedostižnej kvality.
Turnaja sa zúčastnili Slavia Praha, Hradec Králové, Prostějov, Vítkovice, Viktoria Žižkov, Ústí nad Lábem, Benátky nad Jizerou, Užhorod, Dunajská Streda a po prvýkrát mala tú česť aj prípravka 1. HFC Humenné, keďže organizátor si všimol našu internetovú stránku Soccer Ante Portas. Turnaj sprevádzal program pod záštitou Českomoravského futbalového zväzu, v rámci svojho projektu „Pomáháme Vám růst“ (hodnotné ceny, futbalové disciplíny a pod.).

Skryť Vypnúť reklamu

Českí súperi

1. HFC Humenné bol vyžrebovaný do skupiny A. Druhú skupinu tvorili: D. Streda, Užhorod, Ústí nad Labem, Viktoria Žižkov a Vítkovice. Humenské účinkovanie: Slavia Praha - 1. HFC Humenné 1:2, góly: Vrblovský 2. Pre chlapcov súper a následne aj výsledok z ríše snov, zvlášť ak si uvedomíme, že Slavia v „Minilige šampiónov“ tento rok skončila na 3. mieste. Porazila Juventus Turín (4:1), FC Valenciu, Waršavu, prehrali iba s FC Barcelonou 0:2. Vyhrali v máji turnaj v Žiline bez straty bodu. V tomto roku sa ešte stretli s Portsmouthom, Liverpoolom, 1. FC Köln. Až na úvod sme súperovi boli viac ako rovnocenným partnerom. Slavia sa prezentovala akciou, keď ľavé krídlo zabehlo za našu obranu do „ofsajdového“ priestoru, odkiaľ po spätnej prihrávke nabiehajúci hráč nezadržateľne skóroval. Patrik Vrblovský však dvoma nádhernými gólmi naklonil misku váh na humenskú stranu. Obzvlášť druhý gól bol ako z učebnice futbalu, keď preloboval vybiehajúceho brankára Slavie.
Benátky nad Jizerou - 1. HFC Humenné 1:1, gól: Jakubov. Po hodoch býva bolenie brucha... Prvý útok domácich hneď gólom potrestal našu stratu lopty. Druhopolčasový tlak stačil iba na vyrovnanie. Očakával sa plný zisk, domáci si však prehrať nezaslúžili.
Hradec Králové - 1. HFC Humenné 2:0. Hradeckí „otroci“, obhajcovia víťazstva, potvrdili úlohu favorita. Potešiteľným bol fakt, že to bola rovnocenná partia s jednou z najlepších prípraviek v Česku. Výsledok bol dlho na vážkach, prvý gól inkasoval 1. HFC až päť minút pred koncom halvolejom, keď brankár Cholp si na loptu aj siahol. Humenské kvality uznal aj tréner súpera.
Prostějov - 1. HFC Humenné 2:0. Kľúčové stretnutie z hľadiska umiestnenia na turnaji. Víťazstvo ešte dávalo šancu na 2. miesto v skupine, a tým aj možnosť bojovať o turnajové prvenstvo. Žiaľ, nedokázali sme sa presadiť, pričom góly v humenskej sieti prišli opäť v závere. Prvý z penalty, ktorá rady 1. HFC viac ako rozhorčila...
Žižkov - 1. HFC Humenné 6:0. Na stretnutie s „Viktorkou“ o umiestnenie sme nastúpili s chlapcami, ktorí na turnaji hrali menej. Veľmi rýchlo sme prehrávali 0:3 a pri snahe korigovať nepriaznivý stav súper ešte viac trestal.
Konečné poradie: 1. FC Hradec Králové, 2. 1.SK Prostějov, 3. FK Ústí nad Labem, 4. FC Vítkovice, 5. SK Slavia Praha, 6. DAC Dunajská Streda, 7. FK Viktoria Žižkov, 8. 1.HFC Humenné, 9. SK Benátky nad Jizerou, 10. FC Zakarpattya Užhorod.

Skryť Vypnúť reklamu

Zážitky ostávajú

Na turnaji v Benátkach nad Jizerou reprezentovali 1. HFC Humenné: Pavol Kurej, Filip Šuľák, Tomáš Jenčík, Pavol Tamáš, Martin Piatka, Peter Krídla, Max Kristián Marcin, Maroš Jakubov, Marek Cholp, František Sitarčík, Anton Sitarčík, Daniel Stašák, Viktor Balint, Marek Karnaj, Patrik Vrblovský a Patrik Matta.
Turnaj o „Pohár mesta Benátky nad Jizerou“ bol tohto roku po Rodocup-e 2011 druhým veľkým turnajom, doteraz isto s najkvalitnejším obsadením. Chlapci sa mohli presvedčiť, že sa dá úspešne hrať aj s tými najlepšími. Stretnutia s pražskou Slaviou, Hradcom Králové či Prostějovom boli výborné aj z našej strany. Naši hráči potvrdili svoj talent, ktorý však musia neustále rozvíjať. Už dnes však majú nezabudnuteľné spomienky, veď so Slaviou Praha sa nevyhráva každý deň...

Skryť Vypnúť reklamu

FRAGARIA CUP 2011

Jubilejného X. ročníka mládežníckeho futbalového turnaja Fragaria cup 2011 sa (3.- 7. júla) zúčastnilo spolu 252 družstiev z 19 krajín (Bulharsko, Bielorusko, Česká rep., Estónsko, Holandsko, Chorvátsko, Litva, Lotyšsko, Macedonsko, Poľsko, Rumunsko, Rusko, Ukrajina, Maďarsko, Veľká Británia, Filipíny, Slovinsko, Srbsko a Slovensko). Žiacke družstvá bojovali o víťaznú trofej v ôsmich vekových kategóriach chlapcov (U-8 až U-15) a v jednej dievčenskej (A-15). Turnaja sa okrem iných zúčastnili aj ADO Den Haag (NED) U-12, Celtic F.C. Glasgow (GBR) U-12, FC Steaua Bucuresti (ROM) U-12, FK Dinamo Kiev (UKR) U-12.

Skupinová fáza

Po minuloročnej premiére v kategórii U-10 sa ten istý kolektív chlapcov prípravky 1. HFC Humenné, už U-11, zúčastnil turnaja aj tohto roku. Dostali sa do skupiny C...
DUSSH 17 Kiev (UKR) - 1. HFC Humenné 1:8, góly: Vrblovský 3, Karnaj 2, Sitarčík, Tamáš, Matta. Turnaj sme začali bezpečným víťazstvom. Bol to najslabší, teda na úvod skupiny aj príjemný súper. Najlepší hráč: Vrblovský.
1. HFC Humenné - LSDUSHOR-4 Lviv (UKR) 4:0, góly: Tamáš 2, Jakubov, Karnaj. Stretnutie dobrej úrovne. Víťazstvo so súperom, ktorý narobil veľa problémov favoritovi z Temešváru, tešilo. Najlepší hráč: Tamáš.
SAFI Prešov - 1. HFC Humenné 0:7, góly: Sitarčík 2, Jakubov, Vrblovský, Karnaj, Marcin, Matta. Proti „domácim“ jednoznačná záležitosť. Príjemne prekvapila skutočnosť, s akou ľahkosťou sme fyzicky zdatného súpera zdolali, najmä, ak od stavu 0:2 dostali príležitosť aj mladší chlapci. Najlepší hráč: Jakubov.
1. HFC Humenné - CS Soimii Buzau (ROM) 0:2. Jeden z favoritov turnaja bol v zápase lepším celkom, i keď oba góly inkasovali Humenčania po štandardných situáciách a vlastnej nepozornosti. Najlepší hráč: Krídla.
NK Imotski (CRO) - 1. HFC Humenné 1:2, góly: Vrblovský, Tamáš. Veľmi dôležité stretnutie z hľadiska postupu zo skupiny (Chorváti mali pred sebou ešte tri stretnutia, kým 1. HFC čakal už iba favorizovaný Temešvár). Začiatok zlý, hrúbku súper potrestal hneď v prvej minúte. Našťastie misky váh sa naklonili na humenskú stranu. Postup bol potvrdený. Najlepší hráč: Krídla.
Electrika 1869 Timisoara (ROM) - 1. HFC Humenné 2:2, góly: Sitarčík 2. Obojstranne výborný duel sa skončil spravodlivou deľbou bodov a pre nás tretím, postupujúcim miestom, pretože vzájomné stretnutie Temešvár - Buzau sa skončilo 0:0. Zaujal najmä strelec oboch gólov chladnokrvným premenením svojich príležitosti. Najlepší hráč: Sitarčík.

Tabuľka, skupina C
1. Buzau 6 5 1 0 18:2 16
2. Timisoara 6 4 2 0 14:4 14
3. 1.HFC Humenné 6 4 1 1 23:6 13
--------------------------------
4. Lviv 6 2 0 4 12:14 6
5. Imotski 6 1 1 4 7:10 4
6. SAFI Prešov 6 1 1 4 7:21 4
7. Kiev 6 0 0 6 3:27 0

Cesta k bronzu

OSEMFINÁLE: Vranov - 1. HFC Humenné 1:1, na pk 2:3, gól: Marcin (Vrblovský, Sitarčík, Jakubov). V derby (Vranov reprezentovali chlapci športovej triedy MFK Michalovce) sa rozpútal neľútostný boj. Napínavý záver – súper tri minúty pred koncom strelou z veľkej diaľky prekvapil brankára a zdalo sa, že je to stratené. Obrovská vôľa a mohutný tlak 1. HFC v poslednej minúte priniesli zaslúžené vyrovnanie a v „rozstrele“ aj postup. Najlepší hráč: Marcin.
ŠTVRŤFINÁLE: CS Soimii Buzau (ROM) - 1. HFC Humenné 0:1, gól: Sitarčík. Skupinový súper bol favoritom, no Humenčania ho už mali „prečítaného“. Pokryť pravú stranu (hráča s č. 7) a výsledok sa dostavil. Víťazstvo zabezpečil nekompromisnou strelou z priameho kopu v poslednej minúte Sitarčík (najlepší hráč).
SEMIFINÁLE: FS Užhorod (UKR) - 1. HFC Humenné 3:0. Totálne sme zlyhali, pravdepodobne aj po mojej chybe (tréner Bochyn). Nechal som chlapcov zbytočne pred stretnutím na umelej tráve 25 minút sa rozcvičovať, po daždivej strede začalo „pražiť“ slniečko, chlapci mali v nohách ťažké štvrťfinále a dostavili sa „olovené“ nohy. Na úvod lacný gól v trme-vrme pred bránou, keď sa nenašiel nik, kto by loptu odpálil do bezpečia. V druhej časti stretnutia sme sa predsa len trocha zobudili, ale keď Jakubov samostatný únik zakončil strelou iba do rúk brankára a Karnaj neprejavil dostatočnú pohotovosť pred bránkou súpera, nasledovali ďalšie dva neslané-nemastné góly v našej sieti.
O 3. MIESTO: FK Spartak Ivano-Frankivsk - 1. HFC Humenné 0:0, na pk 4:5, (Vrblovský, Sitarčík, Jakubov, Tamáš, Klič). Spartak suverénne (bez straty bodu) vyhral skupinu A, no väčšinu stretnutia sme mali viac z hry my. Vyložených šancí veľa nebolo, remíza bola zaslúžená a rozhodli kopy. 1. HFC premenil všetky, súperovi poslednú strelu Marek Cholp nohou vyrazil a stal sa hrdinom stretnutia, čo mu chlapci patrične dali najavo. Najlepší hráč: celé družstvo.
Finále: FS Užhorod (UKR) - FK Spartukais Alytus (LIT) 0:1.

All Stars

Každý kvalitný turnaj má aj svojich najlepších jednotlivcov. Vyhlásili „All stars“: Kasparas Baliukas (Alytus) - František SITARČÍK (1. HFC Humenné), Anton Bidzilya (Užhorod), Vladyslav Semotyuk (Ivano-Frankivsk) - Valentyn Lozytskyy (Ivano-Frankivsk), Vasyl Kachaev (Užhorod), Ugnius Valnevičius (Alytus).

Slovo trénera

„Chlapci prípravky U-11 1. HFC Humenné sa zúčastnili turnaja Fragaria cup 2011 po minuloročnej premiére. Hrali v skupine C, v ktorej najväčšími favoritmi boli chlapci z rumunských prvoligových miest, Temešvár a Buzau. Hralo sa systémom každý z každým. Postupovali prví traja z každej skupiny. Turnaj bol náročný nielen po futbalovej stránke, ale aj fyzickej či psychickej. Každý deň cesta tam a späť, dva zápasy v jeden deň ráno a poobede alebo večer. Chlapci aj napriek tomu ukázali, že aj v medzinárodnej konfrontácii sa nestratia. Turnaj bol pre nich výbornou školou a určite im to pomôže v ďalšom futbalovom raste. Odohrali desať kvalitných stretnutí a až na boj o finále s Užhorodom som bol s hrou vcelku spokojný. Pôvodne som si prial postup zo skupiny, čo sa aj stalo. Potom naša cesta zaslúžene skončila až na stupni víťazov. Okrem postupu zo skupiny potešilo aj to, že sme na svojej ceste vyradili súperov, okrem Buzau. Zároveň sme boli rovnocenným súperom športovej triedy MFK Michalovce, ktoré hrali pod hlavičkou Vranova nad Topľou a na Fragarii cup v kategórii U-11 sme skončili ako najlepšie slovenské družstvo. Turnaj FRAGARIA CUP 2011 bol z hľadiska celkového vystúpenia a konkurencie (35 družstiev kat. U-11) určite najťažší, a preto si tretie miesto vzhľadom na celkové vystúpenie vysoko vážim a cením. Samozrejme, v stretnutiach boli aj chyby technického i taktického charakteru. Chlapci vedia, v čom sú dobrí, čo majú zlepšovať, odstraňovať. Spokojný som bol s disciplínou i samotnou hrou a za predvedené výkony sa naozaj nemusíme hanbiť,“ konštatoval Alexander Bochyn.
Pochvalu si zaslúži celý kolektív a tiež rodičia Sitarčík, Bočko, Vrblovský, Matta, Tamáš, Jakubov, Cholp, ktorí svojimi autami dopravovali chlapcov počas štyroch dní na turnaj. Fragaria cup-om sa cesta prípravky 1. HFC Humenné (U - 11) za „veľkým“ futbalom nekončí. V druhej polovici júla vycestovali na GOTHIA CUP 2011 do Švédska. Tento turnaj bol čerešničkou na futbalovej torte sezóny 2010/2011.

Najčítanejšie na Horný Zemplín Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Táto pomôcka zlepší život všetkým imobilným ľuďom
 2. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
 3. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
 4. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
 5. Na VŠEMvs získaš kvalitné štúdium v moderných priestoroch
 6. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
 7. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
 8. Ako vybrať AKU reťazovú pílu
 9. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
 10. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
 1. Nová služba v Pezinku – bezplatný zber elektroodpadu
 2. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
 3. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?
 4. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
 5. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
 6. Ako vybrať AKU reťazovú pílu
 7. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť
 8. Budúcnosť M&A v Európe
 9. Zdravá pečeň zlepšuje metabolizmus aj celkové zdravie
 10. Právo: Kto sú najväčší právnici a kde všade zostanú súdy
 1. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 25 046
 2. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 19 881
 3. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 12 456
 4. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 10 970
 5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 723
 6. Spájame Slovensko - 4 nové expresné autobusové linky 8 581
 7. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 290
 8. Príbehy vyhorených, tandem okolo Bödöra a nová trať v Bratislave 8 090
 9. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 8 063
 10. Oslávte nový rok v teple: Cestujte na Zanzibar úplne bezpečne 7 936
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Polaček stráca podporu poslancov. Do konca roka sa chce stretnúť s každým osobne

Odišiel už aj Saxa. Rusnák: Nie sme hlasovacie stroje. Špak nevylučuje nový klub.

Saxa (vľavo) odchádza z klubu Fungujúce Košice, Rusnák (vpravo) hovorí, že poslanci nie sú hlasovacie stroje na želanie.
Strojný vidí chybu aj v tom, že podpora primátora bola v počiatkoch samozrejmá.

Primátor Vranova Ján Ragan je obžalovaný za kauzu stojiská

Mestu reálne hrozí, že príde o státisíce eur.

Primátor Vranova Ján Ragan (nezávislý).

Tvrdil, že nesie preplatok za plyn. Dôchodcovi ukradol peniaze na pohreb

Spišiak sa v Košiciach vydával za pracovníka bytového podniku.

Podvodník Ivan Nálepka na krajskom súde.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Diego Maradona s trofejou pre majstrov sveta.

Jankovská sa priznala k svojej trestnej činnosti, vypovedala o korupcii

Za rozhodnutím Jankovskej vypovedať nie je zlomená psychika ani iné vplyvy, tvrdí jej advokát.

Monika Jankovská.

Koronavírus na Slovensku: Očkovanie bude dobrovoľné, prvé vakcíny by mohli byť už v decembri (minúta po minúte)

PCR testy odhalili 1811 nových prípadov. Z antigénov hlásia 937 pozitívne testovaných ľudí. Pribudlo aj 23 úmrtí.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO).
KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Pustite nás do štábu

Bitka o druhé testovanie bude ostrejšia ako pred mesiacom.

Peter Tkačenko

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop