Korzár logo Korzár Horný Zemplín
Nedeľa, 28. november, 2021 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Skalp Slavie Praha a bronzový Fragaria cup

Na českom a slovenskom turnaji im boli súpermi celky z Čiech, Rumunska, Ukrajiny, Chorvátska i Slováci.

Bronz z Fragaria cupu 2011. Horný rad zľava: Alexander Bochyn - tréner, Patrik Matta, Marek Cholp, Dávid Klič, Pavol Tamáš, Maroš Jakubov, Max Kristián Marcin, Peter Krídla, Martin Piatka, Maroš Juras; (v pokľaku od tretieho zľava): Jakub Bočko, Anton SitBronz z Fragaria cupu 2011. Horný rad zľava: Alexander Bochyn - tréner, Patrik Matta, Marek Cholp, Dávid Klič, Pavol Tamáš, Maroš Jakubov, Max Kristián Marcin, Peter Krídla, Martin Piatka, Maroš Juras; (v pokľaku od tretieho zľava): Jakub Bočko, Anton Sit (Zdroj: mjč)HUMENNÉ. Najmladší humenskí futbalisti sa počas prázdnin poriadne nacestujú. Ale radi, lebo všetko je to kvôli futbalu. V prvom mesiaci prázdnin odohrali turnaje v Benátkach nad Jizerou a Prešove.

O Pohár Benátok nad Jizerou

Oddiel SK Kopaná Benátky nad Jizerou usporiadal už XII. ročník turnaja prípraviek o „Pohár města Benátky nad Jizerou 2011“ kategórie U-11 (nar. 2000 a mladší). Turnaj sa odohral v nádhernom prostredí malebného 7-tisícového mestečka Benátky nad Jizerou na prírodnej tráve, pre Humenné nedostižnej kvality.
Turnaja sa zúčastnili Slavia Praha, Hradec Králové, Prostějov, Vítkovice, Viktoria Žižkov, Ústí nad Lábem, Benátky nad Jizerou, Užhorod, Dunajská Streda a po prvýkrát mala tú česť aj prípravka 1. HFC Humenné, keďže organizátor si všimol našu internetovú stránku Soccer Ante Portas. Turnaj sprevádzal program pod záštitou Českomoravského futbalového zväzu, v rámci svojho projektu „Pomáháme Vám růst“ (hodnotné ceny, futbalové disciplíny a pod.).

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Skryť Vypnúť reklamu

Českí súperi

1. HFC Humenné bol vyžrebovaný do skupiny A. Druhú skupinu tvorili: D. Streda, Užhorod, Ústí nad Labem, Viktoria Žižkov a Vítkovice. Humenské účinkovanie: Slavia Praha - 1. HFC Humenné 1:2, góly: Vrblovský 2. Pre chlapcov súper a následne aj výsledok z ríše snov, zvlášť ak si uvedomíme, že Slavia v „Minilige šampiónov“ tento rok skončila na 3. mieste. Porazila Juventus Turín (4:1), FC Valenciu, Waršavu, prehrali iba s FC Barcelonou 0:2. Vyhrali v máji turnaj v Žiline bez straty bodu. V tomto roku sa ešte stretli s Portsmouthom, Liverpoolom, 1. FC Köln. Až na úvod sme súperovi boli viac ako rovnocenným partnerom. Slavia sa prezentovala akciou, keď ľavé krídlo zabehlo za našu obranu do „ofsajdového“ priestoru, odkiaľ po spätnej prihrávke nabiehajúci hráč nezadržateľne skóroval. Patrik Vrblovský však dvoma nádhernými gólmi naklonil misku váh na humenskú stranu. Obzvlášť druhý gól bol ako z učebnice futbalu, keď preloboval vybiehajúceho brankára Slavie.
Benátky nad Jizerou - 1. HFC Humenné 1:1, gól: Jakubov. Po hodoch býva bolenie brucha... Prvý útok domácich hneď gólom potrestal našu stratu lopty. Druhopolčasový tlak stačil iba na vyrovnanie. Očakával sa plný zisk, domáci si však prehrať nezaslúžili.
Hradec Králové - 1. HFC Humenné 2:0. Hradeckí „otroci“, obhajcovia víťazstva, potvrdili úlohu favorita. Potešiteľným bol fakt, že to bola rovnocenná partia s jednou z najlepších prípraviek v Česku. Výsledok bol dlho na vážkach, prvý gól inkasoval 1. HFC až päť minút pred koncom halvolejom, keď brankár Cholp si na loptu aj siahol. Humenské kvality uznal aj tréner súpera.
Prostějov - 1. HFC Humenné 2:0. Kľúčové stretnutie z hľadiska umiestnenia na turnaji. Víťazstvo ešte dávalo šancu na 2. miesto v skupine, a tým aj možnosť bojovať o turnajové prvenstvo. Žiaľ, nedokázali sme sa presadiť, pričom góly v humenskej sieti prišli opäť v závere. Prvý z penalty, ktorá rady 1. HFC viac ako rozhorčila...
Žižkov - 1. HFC Humenné 6:0. Na stretnutie s „Viktorkou“ o umiestnenie sme nastúpili s chlapcami, ktorí na turnaji hrali menej. Veľmi rýchlo sme prehrávali 0:3 a pri snahe korigovať nepriaznivý stav súper ešte viac trestal.
Konečné poradie: 1. FC Hradec Králové, 2. 1.SK Prostějov, 3. FK Ústí nad Labem, 4. FC Vítkovice, 5. SK Slavia Praha, 6. DAC Dunajská Streda, 7. FK Viktoria Žižkov, 8. 1.HFC Humenné, 9. SK Benátky nad Jizerou, 10. FC Zakarpattya Užhorod.

Skryť Vypnúť reklamu

Zážitky ostávajú

Na turnaji v Benátkach nad Jizerou reprezentovali 1. HFC Humenné: Pavol Kurej, Filip Šuľák, Tomáš Jenčík, Pavol Tamáš, Martin Piatka, Peter Krídla, Max Kristián Marcin, Maroš Jakubov, Marek Cholp, František Sitarčík, Anton Sitarčík, Daniel Stašák, Viktor Balint, Marek Karnaj, Patrik Vrblovský a Patrik Matta.
Turnaj o „Pohár mesta Benátky nad Jizerou“ bol tohto roku po Rodocup-e 2011 druhým veľkým turnajom, doteraz isto s najkvalitnejším obsadením. Chlapci sa mohli presvedčiť, že sa dá úspešne hrať aj s tými najlepšími. Stretnutia s pražskou Slaviou, Hradcom Králové či Prostějovom boli výborné aj z našej strany. Naši hráči potvrdili svoj talent, ktorý však musia neustále rozvíjať. Už dnes však majú nezabudnuteľné spomienky, veď so Slaviou Praha sa nevyhráva každý deň...

Skryť Vypnúť reklamu

FRAGARIA CUP 2011

Jubilejného X. ročníka mládežníckeho futbalového turnaja Fragaria cup 2011 sa (3.- 7. júla) zúčastnilo spolu 252 družstiev z 19 krajín (Bulharsko, Bielorusko, Česká rep., Estónsko, Holandsko, Chorvátsko, Litva, Lotyšsko, Macedonsko, Poľsko, Rumunsko, Rusko, Ukrajina, Maďarsko, Veľká Británia, Filipíny, Slovinsko, Srbsko a Slovensko). Žiacke družstvá bojovali o víťaznú trofej v ôsmich vekových kategóriach chlapcov (U-8 až U-15) a v jednej dievčenskej (A-15). Turnaja sa okrem iných zúčastnili aj ADO Den Haag (NED) U-12, Celtic F.C. Glasgow (GBR) U-12, FC Steaua Bucuresti (ROM) U-12, FK Dinamo Kiev (UKR) U-12.

Skupinová fáza

Po minuloročnej premiére v kategórii U-10 sa ten istý kolektív chlapcov prípravky 1. HFC Humenné, už U-11, zúčastnil turnaja aj tohto roku. Dostali sa do skupiny C...
DUSSH 17 Kiev (UKR) - 1. HFC Humenné 1:8, góly: Vrblovský 3, Karnaj 2, Sitarčík, Tamáš, Matta. Turnaj sme začali bezpečným víťazstvom. Bol to najslabší, teda na úvod skupiny aj príjemný súper. Najlepší hráč: Vrblovský.
1. HFC Humenné - LSDUSHOR-4 Lviv (UKR) 4:0, góly: Tamáš 2, Jakubov, Karnaj. Stretnutie dobrej úrovne. Víťazstvo so súperom, ktorý narobil veľa problémov favoritovi z Temešváru, tešilo. Najlepší hráč: Tamáš.
SAFI Prešov - 1. HFC Humenné 0:7, góly: Sitarčík 2, Jakubov, Vrblovský, Karnaj, Marcin, Matta. Proti „domácim“ jednoznačná záležitosť. Príjemne prekvapila skutočnosť, s akou ľahkosťou sme fyzicky zdatného súpera zdolali, najmä, ak od stavu 0:2 dostali príležitosť aj mladší chlapci. Najlepší hráč: Jakubov.
1. HFC Humenné - CS Soimii Buzau (ROM) 0:2. Jeden z favoritov turnaja bol v zápase lepším celkom, i keď oba góly inkasovali Humenčania po štandardných situáciách a vlastnej nepozornosti. Najlepší hráč: Krídla.
NK Imotski (CRO) - 1. HFC Humenné 1:2, góly: Vrblovský, Tamáš. Veľmi dôležité stretnutie z hľadiska postupu zo skupiny (Chorváti mali pred sebou ešte tri stretnutia, kým 1. HFC čakal už iba favorizovaný Temešvár). Začiatok zlý, hrúbku súper potrestal hneď v prvej minúte. Našťastie misky váh sa naklonili na humenskú stranu. Postup bol potvrdený. Najlepší hráč: Krídla.
Electrika 1869 Timisoara (ROM) - 1. HFC Humenné 2:2, góly: Sitarčík 2. Obojstranne výborný duel sa skončil spravodlivou deľbou bodov a pre nás tretím, postupujúcim miestom, pretože vzájomné stretnutie Temešvár - Buzau sa skončilo 0:0. Zaujal najmä strelec oboch gólov chladnokrvným premenením svojich príležitosti. Najlepší hráč: Sitarčík.

Tabuľka, skupina C
1. Buzau 6 5 1 0 18:2 16
2. Timisoara 6 4 2 0 14:4 14
3. 1.HFC Humenné 6 4 1 1 23:6 13
--------------------------------
4. Lviv 6 2 0 4 12:14 6
5. Imotski 6 1 1 4 7:10 4
6. SAFI Prešov 6 1 1 4 7:21 4
7. Kiev 6 0 0 6 3:27 0

Cesta k bronzu

OSEMFINÁLE: Vranov - 1. HFC Humenné 1:1, na pk 2:3, gól: Marcin (Vrblovský, Sitarčík, Jakubov). V derby (Vranov reprezentovali chlapci športovej triedy MFK Michalovce) sa rozpútal neľútostný boj. Napínavý záver – súper tri minúty pred koncom strelou z veľkej diaľky prekvapil brankára a zdalo sa, že je to stratené. Obrovská vôľa a mohutný tlak 1. HFC v poslednej minúte priniesli zaslúžené vyrovnanie a v „rozstrele“ aj postup. Najlepší hráč: Marcin.
ŠTVRŤFINÁLE: CS Soimii Buzau (ROM) - 1. HFC Humenné 0:1, gól: Sitarčík. Skupinový súper bol favoritom, no Humenčania ho už mali „prečítaného“. Pokryť pravú stranu (hráča s č. 7) a výsledok sa dostavil. Víťazstvo zabezpečil nekompromisnou strelou z priameho kopu v poslednej minúte Sitarčík (najlepší hráč).
SEMIFINÁLE: FS Užhorod (UKR) - 1. HFC Humenné 3:0. Totálne sme zlyhali, pravdepodobne aj po mojej chybe (tréner Bochyn). Nechal som chlapcov zbytočne pred stretnutím na umelej tráve 25 minút sa rozcvičovať, po daždivej strede začalo „pražiť“ slniečko, chlapci mali v nohách ťažké štvrťfinále a dostavili sa „olovené“ nohy. Na úvod lacný gól v trme-vrme pred bránou, keď sa nenašiel nik, kto by loptu odpálil do bezpečia. V druhej časti stretnutia sme sa predsa len trocha zobudili, ale keď Jakubov samostatný únik zakončil strelou iba do rúk brankára a Karnaj neprejavil dostatočnú pohotovosť pred bránkou súpera, nasledovali ďalšie dva neslané-nemastné góly v našej sieti.
O 3. MIESTO: FK Spartak Ivano-Frankivsk - 1. HFC Humenné 0:0, na pk 4:5, (Vrblovský, Sitarčík, Jakubov, Tamáš, Klič). Spartak suverénne (bez straty bodu) vyhral skupinu A, no väčšinu stretnutia sme mali viac z hry my. Vyložených šancí veľa nebolo, remíza bola zaslúžená a rozhodli kopy. 1. HFC premenil všetky, súperovi poslednú strelu Marek Cholp nohou vyrazil a stal sa hrdinom stretnutia, čo mu chlapci patrične dali najavo. Najlepší hráč: celé družstvo.
Finále: FS Užhorod (UKR) - FK Spartukais Alytus (LIT) 0:1.

All Stars

Každý kvalitný turnaj má aj svojich najlepších jednotlivcov. Vyhlásili „All stars“: Kasparas Baliukas (Alytus) - František SITARČÍK (1. HFC Humenné), Anton Bidzilya (Užhorod), Vladyslav Semotyuk (Ivano-Frankivsk) - Valentyn Lozytskyy (Ivano-Frankivsk), Vasyl Kachaev (Užhorod), Ugnius Valnevičius (Alytus).

Slovo trénera

„Chlapci prípravky U-11 1. HFC Humenné sa zúčastnili turnaja Fragaria cup 2011 po minuloročnej premiére. Hrali v skupine C, v ktorej najväčšími favoritmi boli chlapci z rumunských prvoligových miest, Temešvár a Buzau. Hralo sa systémom každý z každým. Postupovali prví traja z každej skupiny. Turnaj bol náročný nielen po futbalovej stránke, ale aj fyzickej či psychickej. Každý deň cesta tam a späť, dva zápasy v jeden deň ráno a poobede alebo večer. Chlapci aj napriek tomu ukázali, že aj v medzinárodnej konfrontácii sa nestratia. Turnaj bol pre nich výbornou školou a určite im to pomôže v ďalšom futbalovom raste. Odohrali desať kvalitných stretnutí a až na boj o finále s Užhorodom som bol s hrou vcelku spokojný. Pôvodne som si prial postup zo skupiny, čo sa aj stalo. Potom naša cesta zaslúžene skončila až na stupni víťazov. Okrem postupu zo skupiny potešilo aj to, že sme na svojej ceste vyradili súperov, okrem Buzau. Zároveň sme boli rovnocenným súperom športovej triedy MFK Michalovce, ktoré hrali pod hlavičkou Vranova nad Topľou a na Fragarii cup v kategórii U-11 sme skončili ako najlepšie slovenské družstvo. Turnaj FRAGARIA CUP 2011 bol z hľadiska celkového vystúpenia a konkurencie (35 družstiev kat. U-11) určite najťažší, a preto si tretie miesto vzhľadom na celkové vystúpenie vysoko vážim a cením. Samozrejme, v stretnutiach boli aj chyby technického i taktického charakteru. Chlapci vedia, v čom sú dobrí, čo majú zlepšovať, odstraňovať. Spokojný som bol s disciplínou i samotnou hrou a za predvedené výkony sa naozaj nemusíme hanbiť,“ konštatoval Alexander Bochyn.
Pochvalu si zaslúži celý kolektív a tiež rodičia Sitarčík, Bočko, Vrblovský, Matta, Tamáš, Jakubov, Cholp, ktorí svojimi autami dopravovali chlapcov počas štyroch dní na turnaj. Fragaria cup-om sa cesta prípravky 1. HFC Humenné (U - 11) za „veľkým“ futbalom nekončí. V druhej polovici júla vycestovali na GOTHIA CUP 2011 do Švédska. Tento turnaj bol čerešničkou na futbalovej torte sezóny 2010/2011.

Najčítanejšie na Horný Zemplín Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako si zvýšiť penziu aj s priemerným platom?
 2. inFEEnity posilní Samuel Oriňák
 3. Trojica prestížnych fotografov hovorí o svojich tajomstvách
 4. Vianočné nákupy bez stresu? Pozrite sa, či na to idete správne
 5. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť
 6. Ani najlepšia mama nevie, čo sa deje v tele jej dieťatka
 7. Odsťahovali sa na lazy i do dodávky. Ako sa tam žije?
 8. Volkswagen predstavuje ďalší elektrický model
 9. Firmám sa vyplatí poznať uhlíkovú stopu vlastných výrobkov
 10. Dôchodkové sporenie s rešpektom k budúcnosti
 1. Tipy na darčeky, ktoré potešia každú ženu
 2. Mačka, ktorá žerie ľudí, kakajúce polienko, pavúky na stromčeku
 3. Krízové balíčky pre ohrozené domácnosti
 4. Dopyt po bytoch stúpa, ponuka bytov sa neustále zmenšuje
 5. Tatranský buk je Stromom roka 2021
 6. Vianočné nákupy bez stresu? Pozrite sa, či na to idete správne
 7. BLACK FRIDAY: Nakupujte výhodne prírodné produkty
 8. Ako zvýšiť produktivitu vašej prevádzky?
 9. Trojica prestížnych fotografov hovorí o svojich tajomstvách
 10. Spoločnosť v Lipt. Mikuláši dodáva námorný informačný systém
 1. Odsťahovali sa na lazy i do dodávky. Ako sa tam žije? 28 866
 2. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť 11 038
 3. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu 6 095
 4. Ako si zvýšiť penziu aj s priemerným platom? 5 896
 5. Rekonštruujete? Pozor na romantické predstavy o vykurovaní 3 107
 6. Volkswagen predstavuje ďalší elektrický model 2 475
 7. Ako ušetriť náklady v sklade? Máme pre vás 9 tipov 2 387
 8. Obľúbená kozmetika, lieky a doplnky stravy so zľavou až 50% 2 387
 9. TIP: Úspech zakódovaný v DNA? Potvrdil to zlatý hattrick 1 874
 10. Ako predísť intímnym problémom? Vyvolať ich môže aj bežná vložka 1 797

Blogy SME

 1. Štefan Vrátny: Vakcéri, antivakcéri, a čo by bolo správne
 2. Ján Magušin: Ako sa Smer a pozostatky Mečiarovcov tlačia do "šedého" internetového priestoru
 3. Soňa Bulbeck: Adventná šortka 2021...
 4. Simona Švandová: Never ending story..
 5. DagmaRA Sarita Poliaková: Straty a nálezy
 6. Anton Kovalčík: Teória hlúposti.
 7. Peter Kollega: Biela vrana – Igor Matovič
 8. Miroslav Galovič: O zlatej rybke. Trikrát a dosť.
 1. Radovan Kazda: Poslanec Blaha a jeho fašisti 8 970
 2. Monika Nagyova: Poďte bližšie, staré dievky nehryzú. 8 270
 3. Jozef Sitko: Pani prezidentka, jej priateľ a jej exporadca Leško 7 422
 4. Lucia Nicholsonová: Otvorený list ministrovi Krajniakovi 6 452
 5. Martin Greguš: Robert Fico a jeho 2 tváre... DNES: "Povinné očkovanie je nechutný fašistický nápad". Čo myslíte, čo "hovoril" SMER v roku 2014? 6 014
 6. Ján Marton: Prezidentka žije v krajine, ktorej nerozumie a ja nerozumiem jej. 5 099
 7. Věra Tepličková: Ako chutí moc alebo Ak budeme dobrí, dostaneme limetku 4 483
 8. Tereza Krajčová: Anglický denník: 18. Najväčší strašiak návratu zo zahraničia? Slovenská mentalita 3 976
 1. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 3. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 4. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 5. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 6. Milota Sidorová: Pokrivené dáta vytláčajú ženy z pozornosti. Takto to môžeme zmeniť
 7. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť
 8. Katarína Pázmányová: Zabúdate? Možno by ste mali navštíviť odborníka
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Petra Vlhová ide dnes slalom v stredisku Killington.

Sledujte s nami online prenos z 1. kola slalomu v Killingtone.


Sportnet 6 h
Prieskum preferencií politických strán.

Pozrite si výsledky prieskumu preferencií agentúry Focus za november 2021.


3 h
V chorvátskej obci Kuterovo žijú veľké šelmy v bezprostrednej blízkosti ľudí

Chorvátsky vidiek zo šeliem profituje.


26. nov
Peter Tkačenko

Pochovávať vládu pre dlhovú brzdu a dôchodky je absurdné.


2 h

Blogy SME

 1. Štefan Vrátny: Vakcéri, antivakcéri, a čo by bolo správne
 2. Ján Magušin: Ako sa Smer a pozostatky Mečiarovcov tlačia do "šedého" internetového priestoru
 3. Soňa Bulbeck: Adventná šortka 2021...
 4. Simona Švandová: Never ending story..
 5. DagmaRA Sarita Poliaková: Straty a nálezy
 6. Anton Kovalčík: Teória hlúposti.
 7. Peter Kollega: Biela vrana – Igor Matovič
 8. Miroslav Galovič: O zlatej rybke. Trikrát a dosť.
 1. Radovan Kazda: Poslanec Blaha a jeho fašisti 8 970
 2. Monika Nagyova: Poďte bližšie, staré dievky nehryzú. 8 270
 3. Jozef Sitko: Pani prezidentka, jej priateľ a jej exporadca Leško 7 422
 4. Lucia Nicholsonová: Otvorený list ministrovi Krajniakovi 6 452
 5. Martin Greguš: Robert Fico a jeho 2 tváre... DNES: "Povinné očkovanie je nechutný fašistický nápad". Čo myslíte, čo "hovoril" SMER v roku 2014? 6 014
 6. Ján Marton: Prezidentka žije v krajine, ktorej nerozumie a ja nerozumiem jej. 5 099
 7. Věra Tepličková: Ako chutí moc alebo Ak budeme dobrí, dostaneme limetku 4 483
 8. Tereza Krajčová: Anglický denník: 18. Najväčší strašiak návratu zo zahraničia? Slovenská mentalita 3 976
 1. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 3. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 4. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 5. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 6. Milota Sidorová: Pokrivené dáta vytláčajú ženy z pozornosti. Takto to môžeme zmeniť
 7. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť
 8. Katarína Pázmányová: Zabúdate? Možno by ste mali navštíviť odborníka

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop
Skryť Zatvoriť reklamu