Pondelok, 21. máj, 2018 | Meniny má Zina

Turnajom prešli víťazne

Humenská futbalová kategória U-11 vyhrala na kvalitne obsadenom turnaji v Čani všetkých sedem stretnutí.

Hrdí víťazi. Hore zľava: Pavol Kurej, Pavol Tamáš, Matúš Zlacký, Tomáš Coma, Martin Piatka, Ján Vasiľ, Adam Peták, Patrik Matta, Filip Šuľák, Marek Cholp; sedia zľava: Peter Krídla, Tomáš Jenčík, Maroš Jakubov, František Sitarčík, Marek Karnaj, Jakub Bočk(Zdroj: mjč)

ČAŇA/HUMENNÉ. Futbalová prípravka U-11 (ročník narodenia 2000) 1. HFC Humenné sa zúčastnila turnaja RODOCUP 2011 v Košiciach - Čani. Hlavná myšlienka turnaja „Futbal je hra pre všetkých“ dala šancu zahrať si na turnaji ôsmim družstvám zo Slovenska. Turnaj sa uskutočnil na výborne pripravenej hracej ploche, vyzdvihnúť treba perfektné zvládnutie organizácie, nik zo zúčastnených futbalistov neodišiel naprázdno. Hralo sa systémom každý s každým, „medzišestnástkový“ futbal, 2 x 15 minút, s počtom hráčov na ihrisku 8 + 1...

Víťazná vlna

Vo veľkom štýle prešli turnajom futbaloví mladíci 1. HFC Humenné. Po oba dni sa stretávali iba s víťazstvami, a tak sa úplne zaslúžene stali aj celkovými víťazmi. Ako prechádzali zverenci trénera Alexandra Bochyna turnajom...
Humenné - R. Sobota 1:0. Gól: Jakubov. Ouvertúra proti Gemerčanom. V humenských radoch na lavičke sa vyskytli aj obavy, lebo úvodné stretnutia sa nezvyknú vždy vydariť. Ani toto nebola výnimka. Gól „kanoniera“, malého Rooneyho - Maroša Jakubova, však zabezpečil tesné víťazstvo.
Humenné - C.F.T. Košice 3:0. Góly: Vrblovský 3. Súpera, s ktorým má 1. HFC z halových turnajov vyrovnanú bilanciu, tentoraz „na veľkom“ ihrisku jasne prevýšili a hetrikom Patrika Vrblovského vyhrali až prekvapujúco hladko.
Humenné - Trebišov 2:0. Góly: Tamáš 2. Starý - známy Slavoj. Aj v tomto zápase bol iba jediný strelec - Pavol Tamáš. Najmä jeho prvý gól bol ukážkový, keď takmer roztrhal sieť.
Humenné - Prešov A 1:0. Gól: Vrblovský. Piatkový deň sa ukončil duelom s „koňarmi“ Tatrana, adeptom na prvenstvo. Ak sa malo uspieť, bolo nutné tento zápas zvládnuť. Únava sa prejavovala, súper bol v I. polčase lepší, ale vážne šance si nevypracoval. V druhom dejstve sa hra vyrovnala a prišiel dramatický záver. Samostatný prienik obranou súpera zakončil nezadržateľne Patrik Vrblovský víťazným gólom.
Humenné - Prešov B 4:1. Góly: Vrblovský 2, Sitarčík, Tamáš. Víťazstvo bezpečné, ale výkon trénera veľmi nepotešil. Možno sa v hlavách objavilo „podcenenie“ o rok mladšieho súpera. Iste paradoxom bolo, že napokon o jediný inkasovaný humenský gól sa pričinilo jediné dievča na turnaji - Laura Žemberyová.
Humenné - P. Bystrica 1:0. Gól: Karnaj. Obhajca minuloročného prvenstva bol favoritom aj podľa organizátorov. Na turnaji to výkonmi aj potvrdzoval, ale 1. HFC akoby pomohol slabší výkon proti béčku Prešova. Mierne zvýšený tón hlasu trénera, že „tráva musí horieť“, si chlapci vzali k srdcu. Prvý polčas bol až prekvapujúco v jasnej dominancii 1. HFC, škoda dvoch zahodených šancí. Najprv bomba Karnaja ľavačkou sám pred brankárom letela nad, podobne pochodil v tutovke Pavol Tamáš. Humenskí chlapci však aj v II. polčase pokračovali vo výbornom výkone a Marek Karnaj desať minút pred koncom svojou skvelou ľavačkou rozhodol. So záverečným hvizdom prišiel neopísateľný ošiaľ, v strede ihriska bledomodrá kopa radujúcich sa chlapcov 1. HFC Humenné.
Humenné - Čaňa 7:0. Góly: Vrblovský 2, Karnaj, Jenčík, Coma, Jakubov, Matta. Stretnutie s domácimi bolo rozlúčkou s kvalitne obsadeným turnajom. Chlapci si schuti zahrali. Patrik Vrblovský najskôr sám pred brankárom trestuhodne zlyhal, aby už nasledujúcu šancu bezpečne premenil. Týmto gólom sa stal najlepším strelcom turnaja. Svoju pozíciu kanoniera ešte zdupľoval.

1. Humenné 7 7 0 0 19:1 21
2. P. Bystrica 7 6 0 1 19:4 18
3. C.F.T. Košice 7 4 0 3 7:7 12
4. Prešov A 7 3 1 3 11:4 10
5. R. Sobota 7 3 1 3 7:4 10
6. Prešov B 7 3 0 4 11:16 9
7. Trebišov 7 0 1 6 5:19 1
8. Čaňa 7 0 1 6 1:25 1