Nosným prvkom kampane bola kniha, jej cieľom bolo upriamiť pozornosť na význam lesa, lesníctvo, pozitívny prístup k prírode a najmä potrebu samotného čítania.
HUMENNÉ. Jeden celý májový týždeň žila knižnica prírodou, lesom a knihami. Pracovníčky oddelenia pre deti a mládež pripravili pre žiakov zážitkové čítanie. Rozprávky z lesa od spisovateľa Ruda Morica preniesli deti do sveta lesa a lesných zvieratiek. V utorok si kvízom Poznávaj les precvičili svoju šikovnosť a bystrosť. Ďalší deň bol venovaný leporelám s lesnou tematikou. Žiaci základných škôl poslali a priniesli vlastnoručne vyrobené leporelá. Všetky boli nádherne farebné, obrázkové, s textami i bez textov a pôsobili ako malé umelecké dielka. Žiaci svoje leporelá odprezentovali kamarátom a spolužiakom.
Netradičná vychádzka do prírody
Vo štvrtok do Vihorlatskej knižnice zavítala odborná pomoc. Traja lesní pedagógovia z Lesného závodu vo Vranove nad Topľou pripravili pre deti netradičnú vychádzku prírodou. V priestoroch oddelenia pre deti a mládež čítali s deťmi rozprávky o lese, riešili hádanky, vypĺňali pracovné listy, počítali letokruhy, učili ich spoznávať stromy. Lesníci očarili deti natoľko, že si po skončení aktivít „vynútili" autogramiádu.
Posledný deň bol venovaný reklamným sloganom o lese. Kreativita detí sa ukázala ako nevyčerpateľná studnica nápadov. Všetky slogany a leporelá sú vystavené v oddelení pre deti a mládež.
Každé dieťa, ktoré navštívilo knižnicu počas týždňa kampane Les ukrytý v knihe, dostalo záložku od Národného lesníckeho centra a sladkú pozornosť. Les ukrytý v knihe bol prvým projektom vzájomnej spolupráce knižníc, lesných inštitúcií a základných škôl.
Autor: Miriam Vojsová
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy zo severného Zemplína nájdete na Korzári Horný Zemplín