Nedeľa, 23. september, 2018 | Meniny má Zdenka

Školáci ZŠ Pugačevova prázdninovali florbalom i basketbalom

Vo florbale triumfovali "Šakali", v basketbale bolo najlepšie "hrozivé" družstvo "Scary".

Florbalisti. Piataci a šiestaci cez sviatky športovali.(Zdroj: mjč)

HUMENNÉ. Telocvikári Základnej školy Pugačevova v Humennom nenechali počas vianočných prázdnin žiakov iba tak zaháľať a prejedať sa dobrotami. Pre piatakov a šiestakov zorganizovali turnaj vo florbale, ôsmaci si zmerali sily v basketbale.

Šakali pred Diablami

Vianočný turnaj vo florbale bol pripravený pre mladších žiakov II. stupňa (5. - 6. ročník ZŠ). V turnaji triumfovalo družstvo "Šakalov" (J. Megela, Š. Kuruc, S. Petrovčin, Š. Macko - VI. C). Na striebornej priečke sa umiestnilo družstvo "Diablov" (M. Vaško - VI. A, J. Pristaš - VI.B, A. Glova a M. Onderko - V.C). Bronzové umiestnenie si vybojovalo družstvo "MFK" (D. Horkulič a K. Rujak - VI. C, S. Chromý - V. C a P. Havrilla - VI. B) a tesne za stupňom skončili "Zombíci" (S. Sivý, M. Nemec, J. Valkučák - VI. B a M. Mager - VI.A). Zápasový priebeh: Šakali - MFK 5:2, Diabli - Zombíci 10:7, MFK - Zombíci 7:7, Šakali - Diabli 5:4, Diabli - MFK 10:9, Zombíci - Šakali 5:11. Najlepším hráčom turnaja sa stal Martin Vaško, najlepším brankárom bol Samo Petrovčin. V súťaži samostatných nájazdov zvíťazil Šimon Kuruc.

Hroziví pred Anjelmi

Jednou z prázdninových aktivít na ZŠ Pugačevova bol aj Silvestrovský basketbalový turnaj ôsmakov. Vo finálovom stretnutí zvíťazilo družstvo "Scary" (J. Vaško, S. Boňko - VIII. A, A. Mihaľ, V. Hopta - VIII. B a P. Šuľak - VIII.C) nad družstvom "Angels" v pomere 36:28 (19:19). V súťaži pevnej ruky a presného oka z čiary trestného hodu sa víťazom stal Vlado Mikula, ktorý mal 100%-nú úspešnosť!, t. j. - v siedmich pokusoch ani raz nezaváhal. Na 2. mieste sa umiestnil Tomáš Rujak (bilancia 7/5), tretí na stupni víťazov skončil Viktor Hopta (bilancia 7/4).