Na slovenský šampionát má už vstupenky trojica

Istými účastníkmi sú zatiaľ Jana Koribaničová, Matej Sklenčár a Dominika Karchová. Ďalší dvaja Humenčania stále živia nádej.

Humenskí karatisti. Stoja vpredu (zľava) Roman Mihaľov, Lukáš Kvašný, Erik Soták, Dominika Hašková, stoja vzadu (zľava) Ján Matiščák, trénerka Jana Blichová, Matej Sklenčár, Viktor Jancura, Dominika Karchová, tréner Michal Mihálik.(Zdroj: mjč)

Regionálne majstrovstvá

V Košiciach sa konali regionálne majstrovstvá kadetov a juniorov v karate. Karate klub TJ Slávia CVČ Dúha Humenné reprezentovalo päť pretekárov, ktorí získali spolu sedem medailí zo súťaží súborných cvičení kata a športového zápasu kumite.

Najlepšie si počínala Janka Koribaničová, účastníčka tohtoročných majstrovstiev sveta v Belehrade, ktorá získala v kumite v kategórii nad 70 kg zlato a v kategórii bez rozdielu váh obsadila taktiež 1. miesto. Matej Sklenčár v kategórii nad 70 kg kadeti obsadil postupové 2. miesto, kadetka Dominika Karchová súťažila v kata, kde obsadila 3. miesto a rovnako si počínala aj vo svojej váhovej kategórii v kumite. Nováčik súťaže Viktor Jancura obsadil pekné 3. miesto (kadeti do 70 kg), taktiež tretia skončila Alexandra Blišaková (kadetky do 70 kg). Pretekári pod vedením trénerov Jany Blichovej a Michala Mihalíka už majú vo vrecku tri priame postupové miesta a dve stále možné účasti na majstrovstvách SR 2011.

1. kolo VÚKABU: päť medailí

Humenskí karatisti sa pravidelne zúčastňujú aj Žiackej ligy Východnej únie karate a bojových umení (VÚKABU). Prvé kolo sa konalo v Košiciach. Súťaž prebiehala postupne od 5-ročných až po kategóriu kadetov (15 r.). Súťažné kategórie kata a kumite. * kategória kata: 1. Lukáš Kvašný (ml. žiaci), 3. Dominika Hašková (ml. žiačky), 4. Roman Mihaľov (začiatočníci), 2. Erik Soták (st. žiaci), 3. Dominika Karchová (kadetky); kategória kumite: 3. Matej Sklenčár, 4. Viktor Jancura (obaja kadeti nad 60 kg).

2. kolo VÚKABU: štyrikrát bronz

Posledná novembrová sobota patrila v športovej hale karate. Viac ako 200 mladých bojovníkov sa zúčastnilo 2. kola žiackej ligy VÚKABU, heslom podujatia bolo "Nechaj drogy, radšej obleč kimono."

Na štyroch tatami začali boje o body deti, chlapci a dievčatá 5 až 7-roční, 8 - 9-roční začiatočníci a pokročilí zvlášť. V týchto kategóriách humenský klub nemal zastúpenie, v kategórii kata mladší žiaci začiatočníci (10 - 11 r.) obsadil Lukáš Kvašný 3. miesto, kata mladšie žiačky pokročilé (10 - 11 r.) skončila Dominika Hašková taktiež tretia. Ďalší mladí pretekári svoje prvé skúsenosti v cvičení kata ukončili v osem, resp. štvrťfinálových bojoch. Humenské želiezko v ohni potvrdila v kategórii kata kadetky (14 - 15 r.) Dominika Karchová, obsadila 3. miesto. Po skončení súťaže v súbornom cvičení sa začali ozajstné boje v športovom kumite. Najmladším pretekárom súťaže bol Ivko Mihaľov, ktorý v kategórii deti chlapci bez rozdielu hmotnosti (5 - 7 r.) prehral s Vranovčanom. Úspech dosiahol v kategórii starších žiakov pokročilých do 45 kg (12 - 13 r.) Štefan Stravka, ktorý obsadil 3. miesto, výrazne zabodovala medzi kadetkami nad 50 kg (14 - 15 r.) Dominika Karchová. Ako už skúsená pretekárka ide v šľapajach Janky Koribaničovej, reprezentantky Slovenska v kumite. Vybojovala si postup na slovenský šampionát v karate, ktorý sa bude konať v N. Zámkoch.