Piata liga podľa trénera Svičina

Výsledky osmičky "humenských" piatoligistov sledujeme, hodnotíme, či analyzujeme s Michalom Svičinom, trénerom TJ Družstevník Radvaň n/L.

Michal Svičin v derby ťahal za kratší koniec.Michal Svičin v derby ťahal za kratší koniec. (Zdroj: mjč)

HUMENNÉ. Na programe bolo dvakrát derby - v Humennom gól nepadol, na Udave štyri a domáci sa tešili z víťazstva. V tomto týždni výsledkovo potešil i Stakčín, keď doma zdolal Holčíkovce. Keďže hostia sú na poslednom mieste tabuľky, tri body boli "povinnosťou". Čo sa však už možno až tak nečakalo, bol plný zápis Jasenova vonku. Predsa len, Čierne má svoju silu a doma perie často nepúšťa. Kameničania a Ubľa prehrali na ihriskách súperov hladko.

Udavské - Radvaň n/L 3:1

Priebeh: 1:0 (polčas), 3:0... "Bol to pre nás veľmi ťažký zápas, ozaj klasické derby - plné emócií, celý týždeň sa niesol na oboch stranách v očakávaní, vyskytli sa aj 'podpichovačky', no to k futbalu medzi mužstvami z jedného regiónu patrí. Prehrali sme po fatálnych chybách v defenzíve. Vedeli sme, že domáci nebudú kompletní, na druhej strane som sa však prichytil pri myšlienke, že to môže byť pre súpera aj výhoda, hráči sa viac zomknú, budú makať aj za chýbajúcich... A dianie na ihrisko mi dalo za pravdu, aj keď súperovi sme pomohli tým, že sme absolútne vyhoreli v defenzíve. Paradoxne futbal sme začali hrať za stavu 3:0, korigovali sme, chýbal nám aj kúsok šťastia, hádam mohla byť v náš prospech aj penalta. To však nekomentujem, rozhodca to vidieť nemusel. Zápas sme si prehrali sami, stále nám chýba agresivita, nie sme v pohode, niektorí jednotlivci ma sklamali prístupom."

FK Humenné - Belá n/Cir. 0:0

"Tipoval som 1, ba moje myšlienky sa uberali aj tým smerom, že domáci vyhrajú už akýmkoľvek spôsobom. To znamená, či už výrazne, ale hoci aj nejakým šťastným gólom. Bol som presvedčený, že body ostanú na humenskom trávniku. Nestalo sa. Nutné body domáci nezískali, naďalej sa trápia, a tak im neostáva nič iné, ako čakať, čakať a stále sa pokúšať."

Stakčín - Holčíkovce 2:0

Priebeh: 0:0 (polčas)... "V tomto prípade sa očakávala čistá jednotka, aj keď z tábora domácich idú chýry, že to bolo ťažké víťazstvo. S Holčíkovcami sme hrali pred dvoma týždňami, takže môžem potvrdiť, že nehrajú až tak zle, ako stoja v tabuľke. Vedia znepríjemniť život, ale Stakčín doma mal na to, aby s týmto súperom vyhral a stalo sa."

Čierne - Jasenov 0:1

Priebeh: 0:0 (polčas)... "V tomto prípade mi tip nevyšiel, stavil som na 1, možno slabšie X, ale Jasenov týmto výsledkom ukázal, že to z pozíciou lídra myslí vážne. Určite nebude veľa mužstiev, ktoré v Čiernom zabodujú naplno, možno sa už do konca sezóny nik taký ani nenájde. Aj preto má pre hostí tento výsledok veľkú váhu a odčinili ním domáce zaváhania. Určite prekvapenie, z futbalového hľadiska cenné tri body."

S. Polianka - Kamenica n/Cir. 4:1

Priebeh: 3:0 (polčas), 3:1... "Čistá jednotka - Kameničania majú svoje problémy, Sečovská Polianka vie byť agresívna aj vonku, nieto ešte doma. Hrajú svoj štýl celoplošného napádania za akéhokoľvek stavu, doma vedia vytvoriť prostredie so všetkými 'päť P', čo k tomu patrí. Nič iné ako 1 som netipoval, výsledok to iba potvrdzuje."

Soľ - Ubľa 3:0

Priebeh: 0:0 (polčas)... "Aj v tomto prípade boli domáci veľkými favoritmi, taktiež jasná jednotka. Soľ je v mojich očiach, jeden z najkvalitnejších celkov, Ubľu, zdobí bojovnosť, tentokrát to však bolo málo. V polčase ešte hostia odolávali, no napokon je výsledkom rozdiel triedy, víťazstvo, ktoré som očakával."

Autor: J. Čúrny