Utorok, 19. október, 2021 | Meniny má KristiánKrížovkyKrížovky

Piata liga podľa trénera Svičina

Výsledky osmičky "humenských" piatoligistov sledujeme, hodnotíme, či analyzujeme s Michalom Svičinom, trénerom TJ Družstevník Radvaň n/L.

Michal Svičin aj za stavu 0:2 svojim hráčom veril.Michal Svičin aj za stavu 0:2 svojim hráčom veril. (Zdroj: mjč)

HUMENNÉ. Na programe bolo dvakrát derby, všetci štyria jeho aktéri získali po bode, pričom menej spokojní boli iste Stakčín i Ubľa, lebo siahali po plnom zisku. V prvom prípade nepremenili hostia pokutový kop, v druhom prípade domáci inkasovali až v nadstavenom čase. Obrat kola sa udial v Radvani n/L., kde domáci po prvom dejstve prehrávali už 0:2. Po obrátke však skórovali štyrikrát a mohli sa tešiť. Rovnako štyri presné zásahy si zapísal aj Jasenov a po hladkom víťazstve sa vrátil do čela súťaže. Tesným výsledkom doma Beľania tri body získali, Kameničania stratili.

Radvaň n/L. - Holčíkovce 4:2

Priebeh: 0:2 (polčas)... "Zápas sa mohol zdať jednoduchým, ale kto robí futbal, vie, že niekedy je pripraviť hráčov na duel s posledným celkom náročnejšie, než ich nabudiť na šláger. Hostia sú síce poslední, no rozhodne nehrajú až tak, ako šli o nich chýry, z našej strany došlo k podceneniu a razom bol stav 0:2. Stále som však svojim hráčom veril, obraz hry tomu nasvedčoval, že je v našich silách vývoj zvrátiť. Nepochyboval som, že vyhráme, napokon to tak aj bolo. Druhý polčas bol jasne v našich rukách, dobrá kombinácia a bojovnosť boli našimi zbraňami, ktoré napokon viedli k štyrom gólom. Spokojnosť nie je síce stopercentná, ale tri body sú doma."

FK Humenné - Stakčín 0:0

"Šancí ako na hojdačke, hostia nepremenili pokutový kop, takže dramatické derby, ako má byť. Môj tip nevyšiel, rátal som, že Humenčania doma zabodujú naplno, no možno aj ten bodík má pre nich vzhľadom na priebeh zápasu cenu. Treba však povedať na adresu hostí, že Stakčín ani zďaleka nie je tak slabým súperom, ako bolo pred sezónou avizované. Za predvedené výkony má právom miesto v strede tabuľky."

Ubľa - Udavské 1:1

Priebeh: 1:0 (polčas)... "Opäť povestná 92. minúta v Ubli, tentoraz domácim šťastie nepriniesla. Podľa mojich informácií mali domáci viac z hry, vyhrávali však iba tesne. Prišiel záver, ktorý nezvládli a nováčik, aj keď remízou prišiel o pozíciu lídra, získal bod, s ktorým je isto spokojný. Góly v nadstavenom čase sú vždy plné emócií, jedni sa tešia, druhí až plačú. Osobne som sa prikláňal k tipu X - 2, takže som sa takmer trafil presne."

Belá n/Cir. - Čierne 1:0

Priebeh: 0:0 (polčas)... "Súboj nováčikov bol vzácne vyrovnaný. Rozhodol jediný gól, tešili sa Beľania. Tipoval som silnejšiu X, slabšiu 1 - vyšlo to. Futbal sa hrá na góly, rátajú sa body, možno mali hostia futbalovo dobrý 'umelecký' dojem, ale v tabuľke to cítiť nie je a o pár dní sa na slová zabudne. Na body však nie."

Kamenica n/Cir. - Zámutov 0:1

Priebeh: 0:1 (polčas)... "Tento výsledok možno vnímať ako prekvapenie kola, i keď jedným dychom treba brať do úvahy aj kvalitu Zámutova. Či je to posilnením kádra alebo hernou taktikou, neviem, ale po remíze v Jasenove teraz tri body z Kamenice už o niečom svedčia. Náhoda to nebude. Domáci potrebovali bodovať naplno, je z toho opak, tip mi absolútne nevyšiel. Futbal prináša aj zlé dni."

Jasenov - Vechec 4:0

Priebeh: 2:0 (polčas)... "Po zaváhaní Jasenovčanov sa nič iné, ako čistá 1 tipovať nedala. Napokon aj výsledok, hladké víťazstvo dal predpokladom za pravdu. Potvrdená 1, domáci od úvodu nič neponechali na náhodu, vyhrali, čo by im malo pomôcť čo najskôr zabudnúť na zaváhania v minulých kolách."