Nedeľa, 20. august, 2017 | Meniny má Anabela

Doma vyhrali, vonku remizovali

V zápase 2. kola, ktoré sa hralo 1. septembra, Humenčanky nastúpili s odhodlaním od začiatku tlačiť súperky, čo sa aj darilo.

Ženy: ŠK ŠTICH Humenné - Slovan Tr.Teplice 6:3 (4:3)

Už v 2. minúte trafili žŕdku, v 8.minúte domáca Baníková horné brvno, ale prišla 12. minúta a Humenčanky po vlastnej chybe inkasovali a prehrávali 0:1. Domáce naďalej pokračovali v tlaku a Lenarčičová peknou strelou v 15. min. vyrovnala na 1:1. Tepličanky hrali dobre, útoky sa prelínali, Humenčanky tlačili, ale gól nedali. Tepličanky začali trestať, keď strelu hostiek v 21. min. brankárka Fencaková neudržala v rukách a bolo 1:2 pre súperky. Hra pokračovala, hostky tlačili, domáce strácali koncentráciu a ďalšia strela na bránku znamenala gól. V 23. min. bolo už 1:3. Pre domáce to znamenalo, že ak chcú vyhrať, musia dávať góly, čo sa aj stalo. Fedorková v 34. min. znížila na 2:3. Hra domácich sa spresnila, mladá Hajdučková robila Tepličankám problémy a v 37. min. vyrovnala na 3:3. V 43. min. poslala Hajdučková domáce do vedenia, polčas sa skončil skóre 4:3. Po prestávke pokračovala hra v réžii domácich, v 57. min Fedorková zvýšila z pokutového kopu na 5:3. Peknú hru predvádzali Hajdučková a Komariková, ktora trafila brvno. Veľmi pekné úniky mala domáca Baníková. Po krásne zacentrovanej lopte a prihrávke Kišidayovej Fedorková dala svoj tretí gól a zvýšila na 6:3 pre štichárky.

Góly: Fedorková 3, Hajdučková 2, Lenarčičová.

ŠK ŠTICH: Fencaková-Ferjová,Rosoľanková,Kurtiková,Kišidayová,Krajňaková,Komariková,
Fedorková,Lenarčičová,Hajdučková,Baniková,STRIEDALI: Sotaková,Semanová
Olexiková,Vozárová,Janočová.

Žiačky: ŠK ŠTICH Humenné - Tr.Teplice 6:1 (3:0)

Žiačky sa v zápase 2. kola od začiatku pustili do súperiek. V 7. min. Varcholová dostala domácich do vedenia 1:0, v 15. min. Stredná zvýšila na 2:0. V 20. min. Mirilovičová upravila na 3:0, takto skončil aj
polčas. Do druhého polčasu domáce nastúpili opäť s elánom, ukazovali peknú hru. Balogová zvýšila v 41. min. na 4:0 a v 56. min. Varcholová na 5:0. Domáce poľavili v hre, súperky v 60. min. upravili na 1:5, ale v 61. min. Varcholová dala konečnú bodku na 6:1 pre Humenčanky.

Góly: Varcholová 3, Stredná, Mirilovičová, Balogová

ŠK ŠTICH : Janočová-Stredná, Balogová, Sivaková, Varcholová, Mirilovičová,Biľanská,
Horvatová, Olexiková, Gnopová, Mihoková-Jančuvová, Moleková, Štofiková
Lemešová, Dubjaková.

Tretie kolo sa hralo v Trnave

Ženy: Skloplast Trnava - ŠK ŠTICH Humenné 1:1 (0:0)

Ženy bez niekoľkých opôr (Komariková, Fedorková, Baníková, Lackovičová) od úvodu mali územnú prevahu, no šance hlavne Hajdučkovej, Kišidayovej a Semanovej ostali nevyužité. Gól sa im podarilo dať až v druhom polčase, keď po peknej akcii Krajňákovej pretlačila Kišidayová v 65. min. do siete a štichárky viedli 0:1. Kišidayová v 75. min. v ďalšej akcii obišla celu úobranu domácich, a keď už bola pred brankárkou, zozadu ju zrazila domáca hračka. Z nariadenej jedenástky sa Humenčanky netešili, dobre umiestnenú strelu Kurtikovej domáca brankárka chytila. Najviac síl v závere mala Hajdučková, ktorá predbehla obranu súpera a zastavili ju iba hrubým faulom. Z nariadeného trestného kopu Kišidayovej strela opečiatkovala brvno. V závere zápasu 3. min. pred koncom brankárka štichárok neudržala loptu v rukách a domáce vyrovnali na 1:1.

Goly štichárok: Kišidayová

ŠK ŠTICH Humenné: Fencáková-Kurtiková, Kišidayová, Krajňaková, Ferjová,Bednarčiková,
Lenarčičová, Rosoľanková, Semanová, Sivaková, Hajdučková.

Žiačky: Trnava - ŠK ŠTICH Humenné 2:2 (0:1)

V kombinovanej zostave dostali priestor aj mladšie žiačky, zápas sa začal prevahou domácich.
Postupne ale hráčky Humenného hru vyrovnali a Varcholová dostala naše hráčky do vedenia 0:1.
Druhý polčas začal, ale bol prerušený pre prietrž mračien. Po 10. min. sa opäť začalo hrať, Humenčanky sa usadili na polovici domácich. Varcholová opäť bodovala a bolo 0:2 pre štichárky. Zdalo sa, že Humenčanky odídu s víťazstvom. Ale 10 minút pred koncom domáce z ojedinelého útoku znížili na 1:2.
V závere domáce za podpory rozhodcu sa dostali k bránke Humenčaniek a po rohovom kope dotlačili loptu do siete štichárok, a bolo 2:2.

Góly za Humenné: Varcholová 2

ŠK ŠTICH Humenné: Balogová-Dubjaková, Stredná, Štofiková, Jančuvová, Mirilovičová, Varcholová,