Korzár logo Korzár Horný Zemplín
Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky
O MAJSTERKÁCH OD A PO Z

Žiačky ŠK Štich Humenné sú najlepšie na Slovensku

Keďže po dlhodobej časti súťaže mali ŠK Štich Humenné i Slovan Bratislava rovnaký počet bodov, o zisku titulu majstra Slovenska rozhodol zápas na neutrálnej pôde.

Majsterky. Žiačky ŠK Štich Humenné s medailami a pohárom.Majsterky. Žiačky ŠK Štich Humenné s medailami a pohárom. (Zdroj: mjč)

Štichárky po druhýkrát v sezóne porazili Slovan (v oboch prípadoch 1:0) a v histórii klubu si zapísali najvýraznejší úspech.

HUMENNÉ. Už dlhodobejšie je známe, že pod Vihorlatom sa s futbalom nespájajú iba chlapci či muži. ŠK Štich Humenné zastrešuje ženský, resp. futbal žiačok. Súťažný ročník 2009/2010 sa do histórie klubu zapíše doslova zlatými písmenami. Štichárky - žiačky totiž získali titul majstra Slovenska. Uznanie za športové výkony patrí všetkým dievčatám. Aby sme ich bližšie spoznali, pomohol nám ich tréner, v rámci humenského mládežníckeho futbalu dobre známy Alexander Bohyn...

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Skryť Vypnúť reklamu

Katarína Fencaková

V bránke pôsobila sebavedomo, verí si, chce na sebe pracovať, je ambiciózna. Jednotliví súperi ju nepreverili hlavne z dôvodu dobrej hry obrany i celého družstva. Jediný gól inkasovala od Slovana Bratislava. Je prísľubom do budúcnosti a časom sa môže stať (v priebehu sezóny sa už aj stala) oporou družstva žien, za ktoré v jarnej časti už stabilne chytá.

Antónia Treščáková

Hráčka do poľa, ktorá však po odchode Fencákovej do ženského družstva našla svoje miesto medzi žrďami. Brankárkou sa stala z núdze, ale nesklamala. Nazvem ju "skvelá" brankárka s osobitým štýlom chytania.

Júlia Olexiková

Spoľahlivá najmä v obranných fázach hry. Rýchla, tvrdá, silná, nekompromisná. Súperky nemajú šancu jej ujsť. Nemá problém pomôcť aj v strede obrany v prípade potreby zakrižovaním unikajúcich protihráčok. Potrebuje zlepšiť herný prejav, konštruktívnosť rozohrávky - prihrávka aj naspäť na stopérky, prípadne do stredu ihriska na stredné záložníčky (diagonálne prihrávky). Všetko hrá "moderne" po svojej strane s rozohrávkou po krídle na Varcholovú alebo Hajdučkovú.

Adriana Kubusová

Do družstva prišla po jej "objavení" na jednom školskom turnaji v polovici roka 2009. S kolektívom sa okamžite zžila, zdalo sa, akoby bola v družstve už roky. Od začiatku sme vedeli, že ide o talent, ktorý sa neobjavuje každý deň. Hrala väčšinou v strede obrany, kde je ju podľa mňa škoda najmä vzhľadom na jej ďalší futbalový rast. Jej miesto je skôr na poste tvoriacej stredopoliarky alebo v útoku. Škoda, že sa s družstvom nepripravuje. V obrannej fáze bez problémov dokáže zastavovať útoky súperiek a zostáva jej dostatok času a priestoru na diagonálne prihrávky, najmä na krídelné priestory alebo zakladať útoky dobrou rozohrávkou. Zo stredu obrany je schopná podporovať zálohu i útok, či už prihrávkami alebo aj zakončením, čo dokumentovala aj strelenými gólmi. Pôsobí na celé družstvo upokojujúco a zvyšuje celému družstvu sebavedomie a istotu.

Lenka Petríková

Dobre rýchlostne vybavená, ale slabšia v individuálnej technike s loptou. V priebehu sezóny urobila výrazné pokroky aj v tejto oblasti. Vďaka rýchlosti je schopná prípadnú chybu včas napraviť. Sezónu začala výborne, postupne jej forma trošku poklesla. Prejavil sa na nej aj tréningový výpadok v strednej časti sezóny, čo sa prejavilo na jej hernej istote. Odohrala, a to veľmi úspešne, v jeseni jeden zápas aj v drese žien. Je veľkým prísľubom do budúcnosti, ale nesmie to podceniť. V poslednom stretnutí so Slovanom vari najlepšia hráčka, urobila neuveriteľný kus poctivej práce. Mal som dojem, že je neunaviteľná.

Michaela Biľanská

Je bojovná aj výbojná, dostatočne rýchla. Hrala spoľahlivo, i keď stále pretrváva obava, že urobí chyby, žiadne hrúbky sa nevyskytli. V zápasoch, v ktorých nastúpila, hrala spoľahlivo. Najmä v závere sezóny sa veľmi zlepšila. Potrebuje zvýrazniť herný prejav, prácu s loptou. Istá najmä pri zásahoch, keď loptu odvracala pohotovo z prvej. Už menej sebavedomá, keď bolo potrebné loptu v rýchlosti spracovať a konštruktívne rozohrať. Podobne ako u Petríkovej, obe urobili najväčší pokrok hlavne v tom, že ich hra už nie je ako "odpal v americkom basebale". Obe loptu spracujú, vyvedú, rozohrajú... začínajú hrať futbal! Od jari stabilná hráčka základu.

Júlia Krajňáková

Nehrala vo všetkých zápasoch v jeseni. Inteligentná a rozumná, talentovaná hráčka. Spoľahlivá, pracovitá, skromná. V jeseni hrala na kraji obrany. Prekvapila hlavne v zápase so Žilinou doma, kde podala bezchybný výkon, ktorý mohla okoreniť aj gólom po samostatnom úniku, kde ju obrana zastavila iba faulom. Na jar už hrávala viac v strede poľa a nastupovala aj za ženy. Podobne, ako mnohé z tohto kolektívu, je veľkým prísľubom do budúcnosti.

Veronika Varcholová

Futbalovo jedna z najvyspelejších hráčok. Dobre si rozumie najmä s Hajdučkovou a Mirilovičovou. Dobrá v kombinačnej hre, ak si má s kým loptu prihrať. Bola oporou družstva, i keď nie vždy podala bezchybný výkon. Máva aj výpadky v kondičnej príprave.

Tatiana Jurková

Futbalistka s "delovou ranou". Je oporou družstva, ale nie vždy dokázala podať najlepší výkon. Veľké výkyvy vo výkonnosti. Napriek tomu za snahu a poctivé výkony si zaslúži pochvalu. V niektorých zápasoch zbytočne strácala loptu, prípadne kazila nepresnou prihrávkou. Občas sa snaží za každú cenu vystreliť, hoci loptu nemá optimálne pre streľbu prípravenú, napríklad po otočke o 90 stupňov...

Ivana Mirilovičová

Momentálne asi najlepšia hráčka družstva. Najmä závery sezón (jeseň, jar) ju zastihli vo skvelej forme. Technická, s futbalovým myslením, výbornou kopacou technikou, a tým aj dostatočne tvrdou strelou, čo sa ale celkom neprejavilo v gólovom vyjadrení. Kapitánka družstva.

Aurika Hajdučková

Striedala výborné výkony so slabšími. Možno povedať, náladová futbalistka. Keď jej však ide hra, je na neudržanie. Neustále sa zlepšuje, najmä v poslednom čase. Podobne ako Kubusová, je trošku zaškatuľkovaná na post pravého krídla. Viem si ju predstaviť aj na tvorivejšej pozícii v strede ihriska. Potrebuje zlepšiť hlavne kopaciu techniku, čím by jej produktivita mohla byť oveľa vyššia. Okrem náladovosti mi u nej vadí aj skorá rezignácia. Pri strate lopty, namiesto toho aby súperku prenasledovala, napádala, "zabalí" to a čo je horšie, najmä vizuálne rezignáciu predvádza zvláštnym predklonom a rozhodením rukami. Je jednou z opôr družstva, skvelá najmä v stretnutí v Šali, kde bola hlavným strojcom víťazstva 2:8, lebo v priebehu pár minút hetrikom rozhodla stretnutie v druhom polčase.

Ivana Palenčíková

Na začiatku sezóny úplne z formy, má veľké predpoklady, ale potrebuje sa zlepšiť, čo sa postupne aj stalo. Najmä na začiatku sezóny bola ako aprílové počasie - "slnečno - zamračené". Dobré momenty striedala s horšími. Častokrát zbytočne loptu zasekáva smerom od brány súpera alebo rovno proti súperovi, namiesto priamočiareho pohybu smerom k bráne súpera, zvlášť, ak má proti sebe súperku, na ktorú rýchlostne nestačí. V závere jesene sa však chytila aj strelecky.

Timea Dubjaková

Futbalistka, ktorá má v sebe zvláštne čaro osobnosti. Na jednej strane mám pocit, že by z nej mohla byť výborná futbalistka, vzápätí sklame. Dokáže v zápase zabojovať, pri hre si aj zahrešiť, inokedy sklamať a to najmä prístupom ku tréningovým povinnostiam. Občas v zápase takmer neviditeľná, inokedy milo prekvapí. Podobný typ ako Biľanská. A vzhľadom na vek je veľkým prísľubom do budúcnosti.

Bibiana Sotáková

Nová hráčka, do družstva prišla iba v lete. Milá, skromná, kamarátska. Obľúbená všetkými dievčatami. Enormne snaživá, rýchla, s charakteristickým pohybom. Potrebuje pracovať, pracovať a pracovať s loptou. Pri svojej usilovnosti môže ešte milo prekvapiť. A dobrá "asistentka" trénera. Strečingy predvádza perfektne. Majsterka Slovenska v "hip-hope".

Emília Stredná

Patrí k najmladším hráčkam družstva, vzhľadom na vek môže byť príkladom vo futbalovom hernom prejave. Jeden z mnohých mladých talentov v kuchyni ŠK Štich Humenné.

Skryť Vypnúť reklamu

Zita Baníková

Podobný typ ako Kubusová. Futbalovo i osobnostne. K družstvu prišla iba na jar a veľmi vhodne vyplnila dieru po zranenej Kubusovej. Hráva v strede zálohy alebo v útoku. Vie presne a prudko vystreliť, prezentovala sa niekoľkými krásnymi gólmi. Má všetky predpoklady byť výbornou futbalistkou.

Adriana Horváthová

Rovnako ako Baníková prišla do družstva iba na jar. Snom všetkých trénerov je mať vo svojom družstve takúto futbalistku. Žiaľ, u nás je iba na hosťovaní, takže sen sa zrejme čoskoro skončí (niečo podobné ako u žien - Fedorková a Kisidayová).

Jana Balogová

Urobila najmä v poslednom období veľký pokrok, ale aby ma porážala v nohejbale, na to ešte nestačí. Čím ďalej, tým viac dostáva príležitosť a zhosťuje sa jej s charakteristickou eleganciou.

Ostatné z tímu

Žaneta Štefániková, Jana Gajdošová, Lucia Mihoková, Timea Jančuvová, Katarína Štofíková, Magdaléna Mackaľová, Tamara Koflanovičová, Timea Bochinová, Diana Lemešová, Katarína Macková... - všetko mladé, talentované futbalistky, mená, ktoré by si mala humenská športová verejnosť zapamätať (aj keď je pravda, že postoj verejnosti k dievčenskému i ženskému futbalu zatiaľ veľmi priaznivý nie je).

V priebehu sezóny sa v družstve ŠK Štich Humenné viac alebo menej "mihli" aj tieto futbalistky: Katarína Šuchtová, Ľubica Siváková, Marianna Jašková, Miriam Jašková, Gabriela Hudáková, Viktória Krakovská, Gabriela Jenčurová, Edita Ledvoňová, Simona Horkuličová, Mária Fedorová, Kamila Chomičáková - každá z uvedených má (mala) svoje prednosti i nedostatky. Koniec koncov to isté sa dá konštatovať aj o ostatných hráčkach.

Skryť Vypnúť reklamu

Sila kolektívu, záruka úspechu

Žiačky ŠK Štich Humenné predsezónny tajný sen skončiť v súťažnom ročníku medzi trojicou najlepších splnili. Titul majstra Slovenska vo futbale starších žiačok sezóny 2009/2010 je bonusom naviac a veľkým úspechom nadšencov zapálených pre ženský a dievčenský futbal v Humennom. Je dielom hlavne Imricha Štefana a jeho "pomocníkov" Pavla Čečka, Jozefa Lenarčiča...

Všetkým dievčatám prajeme pevné zdravie a veľa úspechov aj v nasledujúcich rokoch a ako sa vyjadrila Aurika Hajdučková: "Trenér, raz budeme majsterkami Slovenska žien!" Postarať by sa o to mala spolu s trénermi aj nastupujúca generácia terajších a aj mladších hráčok, ako sú Emília Stredná, Magdaléna Mackaľová, Mária Bakošová, Mária Miková, Michaela Černegová, Žaneta Štefaníková, Michaela Blažková, Timea Bochinová, Diana Lemešová, Nicola Vagaská, Nicola Biľanská, Ema Gee Nelson, Tamara Tarkaničová, Dominika Janočová, Katarína Macková, Paula Haburajová, verím, že aj Diana Hajdučková a iba o rok staršie Katarína Štofíková, Petra Džujková a iné. Potom sa o budúcnosť dievčenského a neskôr ženského futbalu v Humennom netreba obávať. Samozrejme, za predpokladu, že dievčatá budú navštevovať tréningový proces a hlavne na sebe pracovať ešte oveľa viac, tak, ako doteraz...

Najčítanejšie na Horný Zemplín Korzár

Inzercia - Tlačové správy

 1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 1. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 2. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 3. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 4. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 5. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 6. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 7. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 8. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 9. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 10. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 29 540
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 26 910
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 12 023
 4. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 10 487
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 477
 6. Ohlúpli sme počas Covid roka? 8 073
 7. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 512
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 461
 9. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 329
 10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 4 971
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

V Prešove sú online termíny obsadené, ľudia čakajú v dlhých radoch

Vytvoriť lepšie podmienky na skríning pomôžu ďalšie odberové miesta.

Prešovčania čakajú na antigénové testovanie.

Gelnické samosprávy žiadajú pri skríningu pomoc armády a polície

Zatiaľ zriadili 18 odberných miest, v niektorých obciach nebudú.

Odberné miesto v gelnickej nemocnici.

Pri Michalovciach sa čelne zrazili dve vozidlá, vodiči sú zranení

Podľa polície 45-ročná žena jazdila rýchlo, v šmyku prešla do protismeru.

Jedno z vozidiel skončilo v poli.

Ráno horelo v jednom z košických bytov. Majiteľku zachránil sused

Časť obyvateľov museli evakuovať, neskôr sa mohli vrátiť domov.

Z bytu šľahali poriadne plamene.
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy zo Sme.sk

Joe Biden zložil prezidentskú prísahu.
Stĺpček šéfredaktorky Beaty Balogovej

Trump nikomu nechýbal, Biden je prezident

Biden nesľuboval, že Ameriku urobí znovu veľkou. Mal prosbu.

Beata Balogová, šefredaktorka denníka SME

Koronavírus na Slovensku: Slovensko má zmluvy na vakcíny pre 85 percent dospelej populácie (minúta po minúte)

PCR testy na Slovensku odhalili viac ako 228-tisíc nakazených koronavírusom. Pandémia Covid-19 si vyžiadala 3 737 obetí. Na Slovensku prebieha plošné testovanie.

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) počas oznámenia o zmluvách na viac ako štyri milióny nových vakcín pre Slovensko.

Už ste čítali?

SME.sk Najnovšie Najčítanejšie Video Desktop