Sobota, 18. november, 2017 | Meniny má Eugen
JUBILEJNÝ POHÁR NEXIS FIBERS A OBFZ HUMENNÉ

Pohárová radosť zavládla v Udavskom

Kým Beľania sa prehrýzli do pohárového finále po štyroch rokoch, Udavské si živo pamätalo smútok spred roka, keď mu v rozstrele šťastie nežičilo. Tentokrát mu futbalová lotéria radosť zo zisku trofeje dopriala.

Radosť. OŠK Udavské je víťazom XXX. ročníka Pohára Nexis Fibers a ObFZ Humenné.(Zdroj: mjč)

HUMENNÉ. Deň po finále Slovenského pohára vyvrcholil v stredu 12. mája jubilejný 30. ročník Pohára Nexi s Fibers, a.s. Humenné a ObFZ Humenné. Na štadióne 1. HFC Humenné si právo účasti vybojovali aktuálne dva najlepšie celky I. triedy: OŠK Udavské a TJ Slovan Belá n/Cir.

Nerozhodný výsledok

Po 90 minútach víťaz pohára známy nebol. Beľania sa síce rýchlo ujali vedenia presnou hlavičkou harcovníka Pavla Diňu už v 2. minúte a v 21. minúte náskok zvýšil kapitán Hreha, ale za dve minúty sa začínalo od začiatku. Adamek najskôr spätnou hlavičkou vyzval na skórovanie Kuzmu a potom sám zakončil prienik až pred brankára. Prvý polčas sa niesol vo svižnom tempe, jazdilo sa hore-dolu, rušno bolo v oboch šestnástkach. Po obrátke podmočený terén predsa len vzal hráčom viac síl, góly už nepadli, ale emócie ostali až do samotného záveru. Z belianskej strany boli blízko k radosti Diňa, Čižmár i A. Lojan, ruky už dvíhali nad hlavu aj futbalisti Udavského, keď Ďurian trafil žrď, či po strele Uchytila z otočky, ktorá však letela presne do miesta, kde stál brankár. Záverečný hvizd rozhodcu zaznel za remízového stavu a nasledoval rozstrel...

Lotéria rozstrelu

Pred rokom oslali futbalistom Udavského oči pre plač, keď v rozhodujúcej chvíli nepremenil pokus Gerda. Aj tentoraz sa zdalo, že to tak bude, Beľania mali všetko vo svojich rukách, ale vtedy sa dvoma zákrokmi ukázal brankár Šalata a misky váh sa naklonili na udavskú stranu. 1. séria: Šimon (Belá n/Cir.) 0:1, Uchytil (Udavské) 1:1; 2. séria: Čižmár (Belá n/Cir.) minul, Adamek (Udavské) minul; 3. séria: A. Lojan (Belá n/Cir.) 1:2, Skalka (Udavské) 2:2; 4. séria: Prislupčák (Belá n/Cir.) 2:3, Škutka (Udavské) brankár Maliňák kryl; 5. séria (ak Belá n/Cir. skóruje, je rozhodnuté): Kudravý (Belá n/Cir.) Šalata kryl, Ďurian (Udavské) 3:3. Vyraďovací systém - 6. séria: B. Lojan (Belá n/Cir.) Šalata kryl, T. Štefek (Udavské) 3:4... OŠK Udavské je víťazom pohára.

Víťazná vlna Udavského

V sezóne 2009/2010 sa obaja súperi stretli na zelenom trávniku po tretíkrát a stále mali dôvod na radosť Udavčania. V jesennej časti porazili doma svojho súpera 3:0, jarná odveta na belianskom trávniku dopadla pre nich úspešne po výsledku 2:0. Beľania vo finále pohára konečne pretrhli streleckú smolu, prekonali brankára, ten ich v rozstrele "pochoval". Ešte jedna možnosť na konfrontáciu sa naskytne. Je ňou Memoriál Jozefa Škubu (Superpohár ObFZ), v ktorom sa proti sebe postavia víťaz I. triedy a víťaz Pohára. Ak ide o to isté mužstvo, tak nasleduje pohárový finalista. Nech už súťažná sezóna dopadne tak či onak, po jej skončení dôjde opäť na udavsko-belianske meranie futbalových kvalít.

Aj finančná odmena

Súčasťou Pohára Nexis Fibers, a. s. Humenné a ObFZ Humenné sú nielen pohárové trofeje, ale aj finančné odmeny. Generálny sponzor Nexis Fibers, a. s. Humenné potešil víťaza pohára sumou 330 eur, porazený finalista získal 230 eur a čiastka po 130 eur pripadla neúspešným semifinalistom, ktorými boli v tomto jubilejnom ročníku TJ Prevádzkar Vyšná Sitnica a TJ Tvarona Ulič. "Organizácia Pohára bola zvládnutá vynikajúco, za to patrí ObFZ uznanie, zdôrazniť treba aj číslo 30, ktoré sa radí k Poháru, lebo v prenesenom význame sa hovorí, že beh na dlhé trate je vždy komplikovaná vec. Nebolo to jednoduché udržať finančne, ale túžba a schopnosti organizátorov zvíťazili. Atmosféra bola príjemná, nechýbali emócie, som rád, že aj my svojou troškou k tomu prispievame," podotkol Ing. Ján Čema, riaditeľ Nexis Fibers, a.s. Humenné.

Udavské - Belá n/Cir. 2:2 (2:2), 4:3 na pok. kopy

Góly: 25. Kuzma, 27. Adamek - 2. Diňa, 21. Hreha. Žlté karty: Havrilčák, Skalka - Dunaj, Šimon, B. Lojan. Vylúčený: 81. Havrilčák (po 2. ŽK, Udavské). Rozhodovali: K. Friga - Bajcura, Guba. Divákov: 540. OŠK Udavské: Matúš Šalata - Marek Škutka, Ľudovít Ďurian, Tomáš Štefek, Ľubomír Kiča (90. Ján Vološin) - Marián Gerda (90. Patrik Meričko), Ján Skalka, Jaroslav Kuzma, Ján Havrilčák - Ján Adamek, Maroš Uchytil. Tréner Pavol Roman. TJ Slovan Belá n/Cir.: Ľubomír Maliňák - Štefan Dunaj, Dávid Vajda, Patrik Šimon, Marek Prislupčák - Jakub Kudravý, Anton Lojan, Oleksandr Skakun (71. Blažej Lojan) - Ladislav Hreha, Pavol Diňa (79. Peter Karľa) - Roman Čižmár. Tréner Viliam Aľušík.

Smrad na daňovom úrade: Plné boli umývadlá aj záchody