Korzár logo Korzár Horný zemplín
Nedeľa, 25. marec, 2018 | Meniny má Marián
Pridajte si svoje mesto
HUMENNÉ VEDIE NAD PREŠOVOM V SÉRII UŽ 2:0

Volejbalová bitka o východ sa začala

Tréner Vlkolinský spokojný, jeho náprotivok Šalata chcel viac ako iba jediný set.

Chemesáci. Finálovú sériu začali dobre.(Zdroj: Ján Meňoščík)HUMENNÉ. Historicky prvé rýdzo východniarske volejbalové mužské finále má za sebou dve stretnutia. Humenskí volejbalisti v nich využili výhodu domáceho prostredia a v sérii hranej na štyri víťazstvá si pripísali dve. Dnes (o 18.00 hod.) a zajtra (o 20.00 hod.) sú na programe odvety, vo svojom prostredí sa predstavia Prešovčania. Ak sa o majstrovi Slovenska po zajtrajšku nerozhodne, nasledovať budú ďalšie zápasy: postupne Humenné - Prešov (piatok 23. apríla o 19.00 hod.), prípadne Prešov - Humenné (utorok 27. apríla o 18.00 hod.) alebo rozhodujúci Humenné - Prešov (piatok 30. apríla o 19.00 hod.).

1. FINÁLE: Chemes Humenné - Prešov 3:1

Sety: 25:21, 19:25, 25:13, 25:20. Chemes: J. Tomášik 4, Kašper 6, M. Mizerák 15, Hriňák 15, Javorčík 8, Jakubov 25 - libero Vajda (Matta, Hudák). Tréner R. Vlkolinský. Slávia: Sabol, Pollák 9, Faron 10, Žilka 9, Beňa 10, L. Husár 5 - libero Váhovský (Malina 7, Halaj 4, Červeňak). Tréner Ľ. Šalata. R: Hodoň a Vaško. D: 1 100. Hrací čas: 92 minút. Stav série: 1:0.

Ľuboslav Šalata...

Tréner Slávia VK PU Mirad Prešov: "V prvom sete sme podľahli búrlivej humenskej kulise, bola priam neskutočná. Snímam klobúk dole pred humenskými fanúšikmi, ako dokážu vytvoriť chemesákom perfektné prostredie. Na našej strane bolo až príliš veľa chcenia, trochu sme sa splašili, čo vyústilo v prehru setu. V druhom dejstve sme sa už trochu odviazali a využili situáciu, keď Humenné za vyrovnaného stavu nedokázalo viackrát zaservovať, získali sme náskok a napokon ho aj udržali. V treťom sete nám domáci odskočili na štyri - päť bodov, a potom sa už nedá. Oni si už veria na servise, podaním sa nakopnú viacerí hráči, a vtedy je už s chemesákmi ťažko súťažiť. Šancu som videl ešte vo štvrtom sete, že ak budeme držať stav, tak sa môžeme dostať do tajbrejku, ale od stavu 20:19 sme spravili päť nevynútených chýb, čo bol náš koniec."

Richard Vlkolinský...

Tréner VK Chemes Humenné: "Zápas mal svoju atmosféru, veľa vecí sa udialo na jednej i druhej strane, lopta bola viackrát dlho vo vzduchu, takže pozerať sa bolo určite na čo. Zápas bol hodný finále... Nerozoberal by som našu hru, ide o špecifické zápasy finále, v ktorých sa ráta víťazstvo, či je tesné, alebo hladké, máte zaň do série jeden bod. Ide o veľa, určite prídu aj vypäté situácie. Hráči oboch celkov sa dostali v zápase pod tlak, museli ukázať, čo v nich je. Opakujem, je to finále, a vytýkať chyby už teraz nie je najdôležitejšie."

Peter Beňa...

Prešovský smečiar, ktorý deväť sezón obliekal humenský dres a ako chemesák zažil zisk prvej medaily v histórii klubu (striebro): "Nehrali sme zle, ale haprovala nám prihrávka. Ak zlepšíme túto činnosť, určite môžeme byť Humenčanom vyrovnanejším súperom. Ináč to bolo celkom dobré. Spomenúť musím aj atmosféru, v Humennom je to vždy búrlivé, ale športové, korektné. Pre mňa to bola skvelá kulisa. Finálovú sériu si užívame, malou náplasťou pre nás môže byť, že po deviatich zápasoch sme práve my vzali Chemesu aspoň set. Dnes to bol setík, dúfam, že zajtra už dva a doma vyhráme."

Miroslav Jakubov...

Univerzál chemesákov, v stretnutí s 25 bodmi najviac bodujúci volejbalista 1. finále: "Bol to veľmi ťažký zápas. Ak začínate boj o zlato, vždy hrá nemalú úlohu aj psychika. Prešov vyskladal skúsený káder, ktorý sa vyradením VKP Bratislava dostal na koňa. Nás dnes hnalo super publikum, podali sme aj celkom dobrý výkon. Ďakujem všetkým, ktorí nás prišli podporiť. Dúfam, že sme ich nesklamali. V druhom sete sme spravili veľa chýb servisom, to bol hlavný dôvod, že súper vyrovnal. Vyhrali sme prvé finále, máme spravený prvý krok, dúfam, že sa dobre vyspíme a zajtra príde ďalší."

2. FINÁLE: Chemes Humenné - Prešov 3:0

Sety: 25:15, 25:16, 28:26. Chemes: J. Tomášik 4, Kašper 9, M. Mizerák 7, Javorčík 7, Hriňák 12, Jakubov 16 - libero Vajda (Hudák 1, Matta 1). Tréner R. Vlkolinský. Slávia: Halaj 1, Faron 7, Pollák 5, Žilka 9, Beňa 5, Malina 1 - libero Váhovský (L. Husár 8, Červeňak 2, Sabol 1). Tréner Ľ. Šalata. R: Porvazník a Höger. D: 800. Hrací čas: 74 minút. Stav série: 2:0.

Ľuboslav Šalata...

Tréner Slávia VK PU Mirad Prešov: "Prvé dva sety hralo Humenné bezchybne. Výborne servovali a my sme sa, naopak, trápili na prihrávke. Proti takto hrajúcemu Humennému máme ťažko nejakú šancu, keď nás pritlačia podaním a hrajú tak dobre, ako hrajú, tak im jednoducho nemôžeme vzdorovať. Jediná šanca, ako zdramatizovať zápas, sa nám naskytla v treťom sete, kde sme sa držali, dokonca sme viedli 17:12. Škoda koncovky, ktorú sme hrali dosť opatrne. Bolo to o chybách, ktoré vie súper tomu druhému vtlačiť a následne to aj využiť. Veľakrát je to čisto v položkách servis a príjem podania. Mali sme dva setbaly, škoda, že sme to nezvládli, azda by sa Humenčania dostali pod väčší tlak."

Richard Vlkolinský...

Tréner VK Chemes Humenné: "Hrať v úplnom vrchole sezóny tak, aby ste súperovi nepovolili ani jeden set, je pre trénera vždy dobré a veľké. Pred rokom nám to predviedlo VKP Bratislava, keď takto hladko a koncentrovane vyhrali hneď prvý zápas u nás. Stále ešte máme čo robiť, aby sme sa k takejto triede dostali, ale prvé dva sety boli presne o tom, čo sme si povedali a predstavovali. Zatiaľ som vo svojej trénerskej kariére ešte neviedol družstvo, ktoré má skúsených harcovníkov, tridsiatnikov. Ja zatiaľ stále hráčov vychovávam, tlačím k niečomu, a preto mám stále obavy, že po až príliš hladko vyhratom sete alebo dvoch príde prepad, strata koncentrácie. O papierovej konfete, ktorá nás takmer stála tretí set, sa vyjadrovať nebudem, to by som použil sprosté slová, na adresu divákov však musím vysloviť obdiv a poďakovanie. Boli skvelí."

Juraj Tomášik...

Nahrávač chemesákov, za stavu 26:26 v III. sete získal mečbal esom: "V treťom sete sme súpera nechali získať náskok, nie celkom dobre sme fungovali na prihrávke, čo bolo toho príčinou. Nakoniec sme to však vybojovali, pekne sme v závere súpera dotiahli, napokon možnosť ukončiť set mali oba celky. Atmosféra bola búrlivá, ľudia končili skôr zápas ako my... Čo sa týka toho posledného esa, akurát sme sa Maťom Vajdom na predzápasovom tréningu o takejto situácii aj bavili. Stavili sme sa, že v takto dôležitý moment dám eso. Aj sa ma opýtal, keď som si šiel po loptu, či ho položím. Potvrdil som, že áno, a stalo sa. Čo však stávka obnášala, to prezrádzať nebudem."

Peter Kašper...

Blokár chemesákov. V zápase deväť bodov, z toho tri úspešnou obranou na sieti: "Vo finále nejde o jednotlivcov, ale o výkon celého družstva. Ťaháme za jeden povraz. Ja osobne som rád, že po včerajšom slabšom výkone som sa ukázal už v lepšom svetle. Prvé dva sety boli z našej strany veľmi dobré, hrali sme takmer bez chýb. V treťom sete súper hral vabank, viac riskoval, my sme tiež zľavili, čo bola chyba. Napokon sme to ustáli a koncovka, chvalabohu, dopadla šťastne pre nás. V závere prevládali v hľadisku emócie, naši fans i diváci celkovo v Humennom volejbalom žijú. Mohlo nás to mrzieť, je dobré, že to tak nebolo.

PO DVOCH FINÁLE: Chemes Humenné - Prešov 2:0

Ing. Ján Molnár...

Prezident Chemes, a. s., Humenné, generálny sponzor VK Chemes Humenné: "Aj keď sa musím priznať, že na volejbal chodím sporadicky, finálové zápasy som si nenechal ujsť. Tak prvý i druhý zápas boli vynikajúce, zvlášť víťazstvo 3:0, čo, mám na mysli priebeh, bolo hladké. Akoby si súper uvedomil, koho má na druhej strane siete a prvé dva sety mal až príliš veľký rešpekt. Akčnosť však súperovi chýbala aj preto, že chemesáci dali zo seba všetko. Keďže celý týždeň v čase odvetných dvoch stretnutí som odcestovaný, bohužiaľ, nebudem sa môcť zápasov v Prešove osobne zúčastniť. Chlapcom však držím palce, verím, že oba zápasy vyhrajú, aj keď tak potichu poviem, že úplne fantastické by bolo, ak by o titule rozhodol piaty zápas, ktorý hráme doma. Ten by som opäť mohol vidieť. O počte zápasov však hovorím nadsadene, lebo viem, že v boji o zlato sa špekulácie nevyplatia."

Ing. Ján Grosiar...

Športový riaditeľ VK Chemes Humenné: "Som veľmi rád, že úlohu favorita sme doma potvrdili a vedieme v sérii 2:0. V prvom stretnutí nám súper robil značné problémy, dôležitý prvý krok sme však napokon zvládli. Druhý zápas bol z nášho pohľadu značne lepší, čo ma nesmierne teší, aj keď výkyvy sa tiež ukázali. Spokojný som aj s atmosférou v hľadisku, bolo cítiť, že ľudia zápasom a s hráčmi na palubovke žijú. Veľkú zásluhu na tom má náš fanklub, ktorý je na slovenské pomery vo volejbalovom hnutí asi ojedinelý."

VÝJAZD NA FINÁLE

Utorok (20. apríla 2010) o 16.00 hod. (parkovisko pred Tatra bankou); * Streda (21. apríla 2010) o 18.00 hod. (parkovisko pred Tatra bankou). Cena: 4 eurá (za 1 výjazd), 6 eur (nahlásené oba výjazdy). Bližšie informácie: 0915 513 820 (Vladimír Chalupka ml.), predajňa IMA SPORT (Mestská športová hala, p. Mačičková).

Neprehliadnite tiež

Košická ulička remesiel mala byť top lákadlom. Nie je to celkom tak

Ani 20 rokov a veľa peňazí nestačilo, aby sa z nej stala výkladná skriňa mesta.

Bývalý stolár v uličke remesiel skončil. Nahradí ho novovzniknutá firma

Stolársky dom získal nový majiteľ. Krčma z neho vraj nebude.

Hlas Martina Šeďa poznajú fanúšikovia na celom Slovensku

Reportovanie futbalových zápasov býva emotívne.

Manfréd Ťukot zachováva príbehy ľudí od lietadiel

Má asi 20-tisícovú zbierku leteckých záberov, ktoré súvisia s Košicami.

Skvelá cyklistka Lenka Litvinová-Ilavská sa venuje aj trénerstvu

Cyklistická legenda je podpísaná aj pod úspechy Adriána Babiča.

Hlavné správy zo Sme.sk

PLUS

Reportér rakúskej ORF: Prekvapilo ma toľko odvážnych Slovákov

Zahraniční reportéri spomínajú pre SME, čo zažili na Sviečkovej demonštrácii a po nej.

PÍŠE MARTIN HOJSÍK

Sólymos je bezmocný, príroda ani ľudia si to už nemôžu dovoliť

Minister nevyužíva ani nástroje, ktoré má k dispozícii.

PLUS

Slza pri oku, penis na čele? Čo znamenajú tetovania väzňov

Česká etnologička sa päť rokov stretávala s väzňami, aby objasnila mýty.

BLOG CAFÉ EURÓPA

Čo hovorí správa eurokomisie o Slovensku

Komisia zverejňuje každoročne správu o stave každého z členských štátov EÚ.

Najčítanejšie na Horný Zemplín Korzár


Inzercia - Tlačové správy


 1. Slovenské víno ponúkajú v michelinovských reštauráciách
 2. Sedemnásť skvelých dovolenkových ostrovov v Stredomorí
 3. Hyundai má SUV pre každého
 4. Modernú predajňu Fresh potravín otvorili už aj v Solivarii
 5. Prečo odchádzajú malí dodávatelia energií z trhu?
 6. Lanovka môže vrátiť Smokovce na lyžiarsku mapu
 7. Testovali sme za vás, čo všetko vydržia solárne kolektory
 8. Expert odporúča: Šesť rád, ako si ochrániť domácu sieť
 9. Projekt Zelené Grunty si získal priazeň Košičanov
 10. Tipy od sprievodkyne: Spoznajte tajné zákutia Barcelony
 1. Naše finančné družstvo - príbeh Martina Volka
 2. Nová separačná linka spracuje 3 tony plastov za hodinu
 3. Slovenské víno ponúkajú v michelinovských reštauráciách
 4. Sedemnásť skvelých dovolenkových ostrovov v Stredomorí
 5. Opäť je tu otázka: kam na vysokú?
 6. Dajte Vašim kĺbom zelenú a to doslova
 7. Atos predstavil revolučný systém testovania napájania satelitov
 8. Naše finančné družstvo - príbeh Marcely Peškovej
 9. Hyundai má SUV pre každého
 10. Modernú predajňu Fresh potravín otvorili už aj v Solivarii
 1. Sedemnásť skvelých dovolenkových ostrovov v Stredomorí 24 992
 2. Expert odporúča: Šesť rád, ako si ochrániť domácu sieť 13 144
 3. Hyundai má SUV pre každého 6 842
 4. Lanovka môže vrátiť Smokovce na lyžiarsku mapu 6 637
 5. Tipy od sprievodkyne: Spoznajte tajné zákutia Barcelony 5 794
 6. Najväčší veľtrh na východe sa blíži - od zvoncov po rodinné domy 5 719
 7. Testovali sme za vás, čo všetko vydržia solárne kolektory 4 369
 8. Projekt Zelené Grunty si získal priazeň Košičanov 4 066
 9. Prečo odchádzajú malí dodávatelia energií z trhu? 3 193
 10. Prepojenie Smokovcov s Lomnicou pomôže obom strediskám 3 144

Už ste čítali?

Domov Najnovšie Najčítanejšie Desktop