Utorok, 11. máj, 2021 | Meniny má BlaženaKrížovkyKrížovky
XXIX. SILVESTROVSKÝ BEH SA VYDARIL

Na štart sa postavilo 37 pretekárov

Presne v deň Silvestra sa v Humennom uskutočnil už 29. ročník Silvestrovského behu s tradičnou 5-kilometrovou traťou s počtom 37 pretekárov vo všetkých kategóriách od žiakov až po dospelých.

Najlepší. Pätica najrýchlejších. Víťazný Ivančo v hornom rade prvý zľava.Najlepší. Pätica najrýchlejších. Víťazný Ivančo v hornom rade prvý zľava. (Zdroj: mjc)

HUMENNÉ.

Najmladší bežci

Žiacke kategórie začali presne podľa časového rozpisu o 10.00 hod. traťou okolo ZŠ Hrnčiarska. Jeden okruh meral 500 m a ich počet závisel podľa veku a kategórie. V najmladšej kategórii dievčat a (1. - 3. ročník) zvíťazila Nina Ducová (ZŠ Hrnčiarska), medzi chlapcami Martin Mihaľov (ZŠ Kudlovská). V kategórii chlapcov (6. - 7. ročník) bol najrýchlejší Samuel Matanin, na druhom mieste skončil Daniel Turcsanyi. Medzi najstaršími žiakmi zvíťazil Dominik Lučka (všetci traja HAC Humenné).

Päťkilometroví mládežníci

Na 5-kilometrovej trase v kategórii dorastencov zvíťazil Róbert Kovaľ 19:49,0 (GPH Michalovce), na druhom mieste skončil Jozef Šimon Turík zo Sniny časom 20:00,0. Medzi dorastenkami bola najlepšia Valentína Štefanová z HAC Humenné časom 25:06,0 min., na druhom mieste dobehla Eliška Turíková (Snina) časom 28:50,0. Tretie skončili súčasne dve dievčatá, a to Katarína Karnajová a Nikola Čajbiková zhodným časom 29:48,0 min. V kategórii juniorov zvíťazil Michal Volovár (Michalovce) časom 20:52,0 min., na striebornej pozícii skončil Pavol Ducko (Humenné) 22:36,0 min.

Dospeláci a dospeláčky

V hlavnej kategórii muži A (do 39 rokov) zvíťazil Michal Ivančo, pretekár z ŠK Banské, časom 17:15,0 min. pred Marcelom Mataninom zo Slovenskej Kajne časom 17:20,0. Tretí skončil Humenčan Milan Ondričko v drese MBO Strážske časom 18:03,0.

V kategórii muži B (do 49 rokov) zvíťazil Štefan Rácz (Kysak) časom 17:30,0 min., druhý dobehol Miroslav Smetana (MŠK Spartak Medzilaborce) časom 18:14,0 a na treťom mieste skončil Štefan Peregrim (HAC Humenné) časom 19:15,0 min.

V kategórii muži C (do 59 rokov) zvíťazil Juraj Čokina (Humenné) časom 21:12,0 min. Druhé miesto patrilo Miroslavovi Kovaľovi (Humenné) za čas 22:44,0 a na tretej pozícii skončil Štefan Ďuso (Humenné) časom 28:52,0 min.

Muži D (nad 60 rokov) boli dvaja. Rýchlejší bol Andrej Baran (Vranov) časom 25:15,0 min. pred najstarším účastníkom Danielom Paškom (74 rokov) z Tatrakon Poprad, časom 30:06,0 min., ktorému však tiež patrí uznanie.

Kategóriu žien vyhrala Zuzana Stanovčáková (Benkovce) časom 20:42,0 min., na druhom mieste skončila Martina Viňanská z OBS Košice časom 22:24,0 min. a tretia na pomyselnom bronzovom stupni Michaela Ivančová z ŠK Banské časom 22:40,0 min.

Organizátor s prianím

Hlavnými usporiadateľmi bol HAC Humenné - atletický oddiel a ZŠ Hrnčiarska za finančnej podpory mesta Humenné a OŠC Humenné. Finančné ceny pre dospelých zabezpečil Tytex group, s. r. o, sladkosti a pitný režim zaobstaral GVP, spol. s r. o., a ceny pre víťazov v dorasteneckých kategóriách zabezpečil Elite fitnes klub - Tomáš Tóth. Poďakovanie patrí aj ďalším nemenovaným sponzorom, ktorí podporovali bežecké podujatia na území mesta Humenné aj mimo neho v celom atletickom roku 2009. HAC Humenné, atletický oddiel, praje do nového roka 2010 športovcom aj priateľom atletiky slnenie si svojich novoročných predsavzatí na poli športovom, ale aj osobnom...

Najstarší. Zľava Daniel Paško a Andrej Baran.