Ženský futbal

Ako hrali naše ženy...

7. kolo I. slovenskej futbalovej ligy žien, 11. 10. 2009 - nedeľa

Bánovce n/B - ŠK ŠTICH Humenné 0:5 (0:3)

Od začiatku zápasu Humenčanky držali hru vo svojich rukách, keďže chceli zabodovať. Hrali aktívne, loptu mali stále pod kontrolou a už v 10. min. Fedorková dala gól 0:1 po prihrávke Komarikovej. Hráčky ŠTICHU po tomto góle ešte zvýšili svoj tlak a v 16. min. Lackovičová zvýšila na 0:2. Domáce sa snažili hrať, brankárka hostí Vozárová bola však na svojom mieste. Humenčankám sa darilo po krásnej výmene prihrávok Fedorková - Kišidayová - Komariková v 27. min. zvýšila na 3:0 v prospech Humenčaniek. Hostky neustále mali hru pod kontrolou a takto sa skončil I. polčas.

V 2. polčase sa domáce začali snažiť, ale ani pri zvýšenej aktivite sa im nedarilo ohroziť bránku hostí. Prišla 79. min. a Komariková peknou strelou z dvadsiatich metrov dala svoj 2. gól a zvýšila na 4:0. V 85. min. mladá Jašová zvýšila na 5:0 (dala svoj prvý gól u žien). V tomto zápase zahrali veľmi dobre Kišidajová, Fedorková, Rosoľanková, Bednarčiková, Komariková a najmä v bránke Vozárová, ktorá sa blíži pomaly k svojmu 300. odohranému zápasu.

ŠK ŠTICH: Vozárová - Ferjová, Bednarčiková, Rosoľanková, Hudáková, Kišidayová,
Fedorková, Lackovičová, Vargovčiková, Chovancová, Komariková.
Striedali: Jašová, Krakovská, Košická.

ŠKF Žilina – ŠK ŠTICH Humenné 0:1 (0:1)

Ženy nevycestovali, žiačky zvíťazili v Žiline

Futbalistky ŠK ŠTICH Humenné nevycestovali na zápas do Žiliny a prehrali tak kontumačne 0:3. Už po niekoľkýkrát SFZ nevyhovel Humenčankám so zmenou termínu. ŠK ŠTICH viackrát upozorňoval SFZ, aby sa nehralo v pracovných dňoch, lebo naše ženy majú problém s uvoľňovaním z práce alebo štúdia.

Žiačky ŠK Štich Humenné predohrali 15. kolo žiackej ligy v ŠKF Žilina, kde zaslúžene, ale tesne zvíťazili gólom z pokutového kopu 1:0.

Stretnutie žiačok sa predohralo kvôli Slovenskému poháru. V zápase dobrej úrovne žiačky ŠK Štich potvrdili dobrú formu a v priebehu pár dní porazili úradujúceho majstra i v druhom zápase. O víťazstve rozhodla už v 10. minúte Kubusová z pokutového kopu, ktorý nariadil rozhodca za faul na prenikajúcu Mirilovičovú. Naše žiačky mali viacej z hry, boli lepším družstvom a vypracovali si množstvo príležitostí.

Najlepšie hráčky:

ŠK ŠTICH Humenné: Kubusová, Krajňáková, Varcholová, Mirilovičová.

ŽIAČKY:

Bánovce n/B –ŠK ŠTICH Humenné 0:9 (0:7)

Žiačky ani v tomto zápase nezaváhali a svoj súboj začali náporom. Domáce v pokutovom území zrazili Mirilovičovú a jedenástku Kubusová premenila 0:1. Štichárky mali hru neustále pod kontrolou, neustále útočili a svoju aktivitu vyjadrili aj gólmi. V 17. min. Palenčiková 0:2, 19. Baziľaková 0:3, 24. Baziľaková 0:4, 28. Kubusová 0:5, 30. Baziľaková 0:6, 33. Varcholová 0:7.

Do 2. polčasu štichárky nastúpili s vedomím náskoku. Začali sólovať a hra sa im nedarila, aj keď sa hralo neustále na súperovej polovičke. V 58. min. Varcholová zvýšila na 0:8, prihrávala Kubusová a v 69. min. po samostatnom sóle štichárka Kubusová dala svoj tretí gól v zápase a uzavrela zápas na 0:9.

Humenčanky na blativom teréne odviedli dobrú hru a boli odmenené aj potleskom od divákov. Dobre zahrali Mirilovičová, Kubusová, Olexiková, Varcholová.

ŠK ŠTICH: Fencaková - Mirilovičová, Petriková, Kubusová, Olexiková, Sotaková, Bazilaková, Biľanská, Palenčiková, Dubjaková, Jurková, Gajdošová.