Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Štichárky zdolali Selce na obidvoch frontoch

Od začiatku zápasu držali štichárky hru v rukách, pretože chceli v tretom kole I. ligy žien zabodovať. Hrali aktívne, vytvorili si niekoľko dobrých príležitostí.

ŠK ŠTICH Humenné – ŠK Selce (B. Bystrica) 2:0 (1:0)

HUMENNÉ. Po jednej z akcii Fedorkovej, ktorá bola faulovaná v 16-tke a rozhodca nariadil pokutový kop (22. min.), ktorý s prehľadom premenila dobre hrajúca Kišidayová. Štichárky si v prvom polčase vytvorili ešte niekoľko dobrých príležitosti, ktoré však neskončili gólom. Po zmene strán štichárky pokračovali v tlaku, ale pokraqčovali v zahadzovaní ďalších dobrých šancí. S pribúdajúcimi minútami narastala nervozita a strach o výsledok, čo hosťky aj využívali a niekoľkokrát nebezpečne zaútočili. Ale napokon po jednom z niekoľkých únikov sa Komarikovej podarilo dať peknou strelou druhy gól v 87. minúte. Veľmi dobre hrala Fedorková (najlepšia hráčka na ihrisku), ďalej vynikli Kišidayová, Rosoľanková, Lackovičová, v bráne Bednarčiková a veľmi dobre sa uviedla Ferijová a aj len 15-ročná Šuchtová. Štichárkam pre zranenia nenastúpili 3 hráčky.

ŠK ŠTICH: Bednarčiková - Ferijová, Rosoľanková, Lackovičová, Kišidayová, Šuchtová, Ducková, Fedorková, Lenarčičova, Chovancová, Komariková, (striedali Sotaková, Šmajdová, Horkuličová)

Žiačky: ŠK ŠTICH – Selce 3:0 (2:0)

HUMENNÉ. Humenčanky začali v súboji I. ligy žiačok náporom, vypracovali si množstvo šancí, ktoré nevedeli spočiatku premeniť. S pribúdajúcimi minútami sa hralo už len na súperovej polovici. Rýchla Hajdučková vsietila gól v 8. minúte po centri Varcholovej a prihrávke Kubusovej. Aj napriek tlaku mladé Humenčanky hrali rozhárane, mali veľa šancí, ktoré mohli zúročiť na gól, ale chýbala im väčšia presnosť. Niekoľko dobrých šancí si vytvorili Jurková, Kubusová a dobre hrajúca Stredná . Tesne pred odchodom do šatní v 34. minúte opäť skórovala Hajdučková. Po zmene strán štichárky pokračovali v tlaku a gól sa im podarilo dať až v 60. minúte, Stredná zvýšila na 3:0.

ŠK STICH: Fencaková – Stredná, Balogová, Treščaková, Krajňaková, Mirilovičová, Petriková, Varcholová, Palenčíková, Kubusová, Jurková, Hajdučková, Dubjaková, Biľanská, Olexiková, Jenčurová
Góly: Hajdučková 2, Stredná