Poslanec Ivan Hopta (Úsvit) chcel na revanš za - podľa neho - drahú pitnú vodu zo Stariny nechať vodárov, aby za vecné bremeno zaplatili.
HUMENNÉ. Podľa historických záznamov začali Humenčania stavať rodinné domy na Lipovej ulici už v 19. storočí. Doterajšiu verejnú kanalizáciu sa rozhodla Východoslovenská vodárenská spoločnosť (VVS) Košice zrekonštruovať. Poslanci sa zaoberali zriadením vecného bremena.
Návrh zmluvy
VVS Košice doručila v apríli mestu návrh zmluvy o budúcej zmluve o zriadenie vecného bremena za účelom zriadenia vecného bremena na Lipovej ulici. Obsahom vecného bremena je realizácia, užívanie a prevádzkovanie verejnej kanalizácie na mestských pozemkoch. Mesto ako povinné z vecného bremena musí VVS zabezpečiť právo vstupu na pozemky a umožniť vykonávať práce na údržbe, opravy, rekonštrukciu a kontrolu na trase vedenia kanalizačného potrubia. Návrh odporučila Komisia správy majetku a podnikateľskej činnosti a aj mestská rada.
Hopta nesúhlasil
Poslanec Ivan Hopta reagoval na návrh v rozprave. Uviedol, že vzhľadom na zisky, aké má VVS Košice za predaj vody zo Stariny Humenčanom, navrhol, aby za zriadenie vecného bremena mestu zaplatila. Vladimír Kostilník (nezávislý) reagoval, že VVS zainvestuje do verejnej kanalizácie a popritom sa mesto spolu s Humenskou energetickou spoločnosťou zloží na opravu komunikácie, čo pokladal za výhodné.
"No keď má byť za vecné bremeno zaplatené, tak ja by som poprosil niekoho, kto bude s vyjednávať s VVS, aby vyjednal nejakú cenu za vecné bremeno. Pokojne, ale tak, aby sa akcia nezabrdila," uviedol primátor.
I. Hopta sa za "vyjednávača" nehrnul, poslanci jeho návrh nepodporili a za bezplatné zriadenie vecného bremena v prospech VVS zahlasovali dvanásti.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy zo severného Zemplína nájdete na Korzári Horný Zemplín