Streda, 1. december, 2021 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Humenské futbalistky si víťazstvo doslova vydreli

Ženy ŠK ŠTICH sa v 21. kole I. futbalovej ligy stretli so súperkami z Nových Zámkov.

HUMENNÉ. Domáce družstvo má zaistenú účasť aj v ďalšom ročníku najvyššej súťaže, takže stretnutie malo iba potvrdiť dobrú formu z posledných zápasov. Súperky z Nových Zámkov boli však domácim viac ako vyrovnanými protivníčkami.

Ťažký záver prvého polčasu

Domáce družstvo nastúpilo bez zvyčajných opôr Fedorkovej, Kisidayovaej a chýbali aj Jeleneková, Bednarčiková, Chovancová. Úvod zápasu bol vyrovnaný a akcie oboch družstiev sa končili ešte pred hranicou pokutového územia. Prvú strelu na bránu vyslala až v 10. minúte domáca Ducká. V 23. minúte potvrdila reprezentačnú formu domáca Komaríková, ktorá prekonala výborne chytajúcu brankárku hostiek (1:0). V 33. minúte Ducká zakončila svoj samostatný únik nechytateľnou strelou k žrdi (2:0). Zdalo sa, že zápas domáce v pohode dovedú do víťazného konca. Záver prvého polčasu však domáce nezvládli. V 40. minúte hostky dvakrát vo veľmi výhodných príležitostiach nedokázali prekonať domácu brankárku. Prvá strela tesne minula takmer prázdnu bránu a druhú strelu zlikvidovala Fencáková. Tá sa vyznamenala aj v 43. minúte, keď zlikvidovala príležitosť Andruškovej. V 44. minúte Fencákovú Andrušková prekonala z pokutového kopu, ktorý rozhodca nariadil za faul Lenarčičovej v pokutovom území.

Humenčanky siahli na dno svojich síl

Druhý polčas mal podobný ráz ako prvý. Hra v chladnom počasí bola rušná, útoky sa striedali na obidvoch stranách podobne ako šance. Najväčšiu na vyrovnanie zahodila z celku hostí v 68. minúte Rybárová, ktorá vo výhodnej príležitosti prestrelila. Z domácich najbližšie k streleniu gólov bola Komáriková, ktorej trikrát zlikvidovala dobrými zákrokmi trestné kopy Siposová. Najväčšiu gólovú príležitosť druhého polčasu mala Horňáková, ale svoju šancu v 80. minúte "trestuhodne" zahodila. V zápase veľmi dobrej úrovne domáce hráčky nakoniec zaslúžene zvíťazili. Súper z Nových Zámkov podal veľmi dobrý výkon, prezentovali sa dobrou kombináciou, hráčky o sebe vedeli a domáci, aby zvíťazili, museli siahnuť na dno svojich síl. (čeč)

Výsledky 21. kola

ŠKF Žilina - MŠK Slovan Trenčianske Teplice 1:1 (0:1), góly: Rašovcová (p. k.) - Škrovanová, ŽK: M. Ružičková, Štilichova, Tomíková, ČK: Tomíková (všetky T. Teplice).

ŠK Selce - ŠK Slovan Bratislava 0:4 (0:2), góly: Mundoková, A. Kekelyová, Roziaková, Korenčiová, ŽK: Krkošová, Tureková, Ševčíková (všetky Selce)

ŠK Štich Humenné - FC Union Nové Zámky 2:1 (2:1), góly: Komáriková, Ducková - Andrušková.

FK Slovan Duslo Šaľa - Lady Team Bratislava 7:2 (4:2), góly: Lukácsová 2, Trnková 2, Mašlejová, Korytárová, Šaraboková - Halandová, Veselková.

10. Láb 17 2 2 13 14:69 8

Poznámka: 1. DFC Gulik Rimavská Sobota sa po uzavretí prihlášok a vyžrebovaní 1. ligy žien odhlásil zo súťaže.