Ťahavé surfínie majú rady polotieň. Na ostrom slnku dlho nevydržia ani pri pravidelnej zálievke. Chcete ich mať v kvetináči hustejšie, aby urobili na balkóne aj ten správny efekt? Pestovateľka Martina Šuľáková radí: "Ak máte dlhé výhonky, musíte posledný mladník odtrhnúť. Kvet zapustí bočné výhonky." Upozorňuje, že surfínie sú krehké kvety a na veternom mieste sa môžu lámať.
Bohatý farebný kvetináč z petúnií
Aj petúnie budú krajšie, ak ich umiestnite do polotieňa, čiže na miesto, kde najdlhší čas dňa nepáli ostré slnko. Pristane im to v kvetináčoch položených na zemi alebo na balkónovom okne. Po presadení obidva druhy nehnojte minimálne dva týždne, lebo im spálite jemné korene. Kvety polievame podľa potreby, najlepšie večer. Veľa vody veľmi rady nemajú. Svoje urobí aj hnojivo, samozrejme, použité podľa presného návodu. Všetky odumreté kvety treba vylamovať, aby sa mohli rastliny ďalej rozrastať a kvitnúť.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy zo severného Zemplína nájdete na Korzári Horný Zemplín