HUMENNÉ. Muža, ktorý sa dvom mladým humenským mestským poslancom vyhrážal výbuchom auta či bytu, už polícia obvinila.
Na ťahu je okresná prokuratúra.
Hrozil výbuchmi áut a bytu
Vlani v novembri čelili dvaja poslanci mestského zastupiteľstva Martin Ruščanský a Tomáš Šudík (obaja z klubu Spájame sa pre Humenné) vyhrážkam.
Muž, ktorý sa skrýval na sociálnej sieti za vymysleným profilom, nielen písal obom poslancom nenávistné komentáre, ale im aj telefonoval.
„Povedal, že môže vybuchnúť byt na jednom konkrétnom sídlisku. Mám tam trvalé bydlisko, takže som sa začal obávať, či nemyslí mňa. Hovoril, že nemusia vybuchovať len autá, ale aj byty,“ povedal vtedy Ruščanský.
„Zatelefonoval mi o pol desiatej večer, hovoril niečo o božích mlynoch. Neskôr povedal, že doteraz možno vybuchovali len autá a že niekomu môže vybuchnúť byt na konkrétnom sídlisku a že určite viem, koho má na mysli,“ opísal komunikáciu agresívneho muža Šudík.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy zo severného Zemplína nájdete na Korzári Horný Zemplín