Sninčania na turnaji v Poľsku.
Sninčania na turnaji v Poľsku. (Autor: archív)
Pavel Andraščík|10. apr 2018 o 00:00

Zúčastnili sa v meste Ostrowiecs, kde sa konal Puchar Polski 2018.

SNINA. Pred niekoľkými dňami sa sninskí taekwondisti zúčastnili medzinárodného turnaja v poľskom meste Ostrowiecs, kde sa konal Puchar Polski 2018.

Zúčastnilo sa ho celkovo viac ako 500 pretekárov v kategóriách žiaci a kadeti.

Sninský klub Black Tiger reprezentovalo sedemnásť pretekárov pod vedením skúseného trénera Tomáša Potockého.

Na turnaj boli trénerom nominovaní nováčikovia a skúsení pretekári. Klubu sa darilo a získal dve zlaté a šesť bronzových medailí, osem piatych miest a dvakrát obsadili deviate miesto.

Zlaté medaily získali O. Bromberger vo váhe do 57 kg a T. Haburaj vo váhe do 61 kg. Bronzové medaily získali P. Petro vo váhe do 37 kg a D. Lopata do 49 kg.

Darilo sa žiakom, kde vo váhe do 27 kg A. Chimčák získal tretie miesto, do 44 kg B. Krupjaková obsadila tretie miesto a J. Koval do 48 kg získal tiež tretie miesto.

Bez medaily, ale s jedným vyhratým zápasom, boli ďalší pretekári J. Spitalik vo váhe do 36 kg, K. Britanová do 59 kg, A. Bednárová do 59 kg, M. Štofík do 44 kg, M. Kepič do 27 kg, A. Krupjaková do 30 kg, L. Onderčinová do 48 kg, D. Považancová do 27 kg a A. Mandzáková do 41 kg.

„Som spokojný s mojimi zverencami. V klube dávam všetkým zúčastniť sa nejakého turnaja. Turnaj bol silne obsadený, čo je pre rast pretekára veľmi dôležité. Všetci pretekári prejavili veľkú bojovnosť, aby pre klub získali body a dobre reprezentovali náš klub a mesto Snina,“ komentoval tréner Tomáš Potocký.