Na Bielej stope SNP sa predstavili aj viacerí Zemplínčania

Bežci z Medzilaboriec, zľava Štefan Macho, Maroš Tyrpák, Ján Murdzík, Miroslav Smetana. (Autor: archív)
Pavel Andraščík|22. feb 2018 o 00:00

Ako sa darilo našim pretekárom?

Biela stopa (predtým Biela stopa SNP) je najstarším lyžiarskym behom na Slovensku, ktorej zakladateľom je Ľudovít Fusko z Kremnice.

Na štart prvého ročníka v roku 1974 sa postavilo 473 pretekárov, jeho víťazom sa stal Ján Michalko z klubu Vysoké Tatry.

Organizátorom jubilejného medzinárodného 45. ročníka Bielej stopy boli OZ TJ Biela stopa Kremnica a OZ Euroloppet Slovakia Kremnica.

Preteky boli organizované podľa platných pravidiel FIS pre masové preteky v behu na lyžiach. Tohtoročnej Bielej stopy sa zúčastnili aj bežkári z Medzilaboriec, ale aj ďalší z Horného Zemplína.

Na trati dlhej 25 km s hromadným štartom a cieľom na Skalke štartovalo 360 pretekárov a do cieľa dobehlo 349 bežcov.

Umiestnenie medzilaboreckých bežcov: Ján Murdzik celkovo skončil na 32. mieste a vo svojej kategórii na 7. mieste, Vladimír Mihalič celkovo skončil na 97. mieste a vo svojej kategórii obsadil 22. miesto, Štefan Macho celkovo skončil na 135. mieste a vo svojej kategórii obsadil 49. miesto, Maroš Tyrpák celkovo skončil na peknom 157. mieste a vo svojej kategórii obsadil 15. miesto.

Aj v behu na 30 km (štartovalo 360 bežcov) mali Medzilaborčania zastúpenie, a to v známom bežcovi Miroslavovi Smetanovi, ktorý celkovo skončil na 64. mieste a vo svojej kategórii obsadil 7. miesto.

Umiestnenie ďalších pretekárov z nášho regiónu: Michal Hrabovský z Koškoviec celkovo skončil na 179. mieste a vo svojej kategórii obsadil 35. miesto, Juraj Motyčka zo Sniny celkovo obsadil 212. miesto a vo svojej kategórii obsadil 40. miesto, Peter Motyčka zo Sniny celkovo obsadil 213. miesto a vo svojej kategórii obsadil 32. miesto.

Na štart 50 km sa postavilo 164 pretekárov a pretek dokončilo 148 bežcov. V tejto kategórii z nášho regiónu štartovali traja pretekári.

Michal Hrabovský z Koškoviec celkovo obsadil 147. miesto a vo svojej kategórii obsadil 35. miesto, Juraj Vavrinčík z Humenného bol 103. a vo svojej kategórii obsadil 33. miesto, Miroslav Koťo z Humenného celkovo obsadil 109. miesto a vo svojej kategórii bol 35.

„Tohto roku bol to môj prvý pretek. Vyštartovali sme v piatok ráno a už poobede sme trénovali. Trať bola výborná, organizácia tiež dobrá, ale zlé počasie, samá hmla a menšia divácka kulisa. Chýbal nám náš kamarát Michal Buchovecký, ktorý pre virózu necestoval. Teraz rýchlo potrebujem zregenerovať telo a pripraviť sa po fyzickej, ale aj psychickej stránke na 51. ročník Jizerskej päťdesiatky v Česku,“ konštatoval amatérsky bežec Miroslav Smetana z Medzilaboriec.

Domov»Sportnet na východe»Na Bielej stope SNP sa predstavili aj viacerí Zemplínčania