HUMENNÉ. Na Vianočnú burzu v sobotu prišlo vyše dvoch stovák návštevníkov. V Centre voľného času Dúha ju zorganizovala Humenská zberateľská spoločnosť (HZS).
Na burze vystavovalo 23 predajcov z Humenného, Prešova, Košíc, Vranova nad Topľou, Popradu a Liptovského Mikuláša.
Po prvýkrát prišli aj vystavovatelia spoza hraníc z ukrajinského Užhorodu. Ponúkali vojenské odznaky.
Návštevníci si mohli vybrať zo širokej ponuky zberateľských komodít ako sú odznaky, mince, bankovky, pohľadnice, známky, platne, knihy, nechýbali strieborné šperky, polodrahokamy, obrazy, ručne vyrobená bižutéria, či ozdobné predmety aj s vianočnou tematikou.
„Výber je dobrý, ponuka široká. Sme spokojní aj s návštevnosťou,“ povedal predseda HZS Jaroslav Zelinka.
V budúcom roku sa uskutočnia tri burzy a jedna detská. Najbližšia bude v marci.
Najdôležitejšie správy z východu Slovenska čítajte na Korzar.sme.sk. Všetky správy zo severného Zemplína nájdete na Korzári Horný Zemplín