Miroslav Smetana.
Miroslav Smetana. (Autor: archív)
Pavel Andraščík|20. sep 2017 o 00:00

V Tepliciach sa uskutočnili medzinárodné majstrovstvá colnej správy v behoch.

MEDZILABORCE. V českom kúpeľnom meste Teplice sa uskutočnil už 33. ročník medzinárodných majstrovstiev colnej správy v behoch.

Toto podujatie je už 16 rokov zaradené do kalendára Európskej colnej športovej asociácie. Zúčastnilo sa ho 80 bežcov, z toho polovica zo zahraničia z 12 štátov (Belgicka, Holandska, Dánska, Nórska, Švédska, Rakúska, Cypru, Turecka, Slovenska, Litvy, Lotyšska a domáceho Česka).

Majstrovstiev sa zúčastnila aj slovenska výprava colníkov, ktorej členom bol známy amatérsky bežec z Medzilaboriec Miroslav Smetana.

Prvý deň majstrovstiev colnej správy v Česku sa bežala colná míľa, ktorá merala 1600 metrov.

Na štart sa postavilo 60 bežcov a bežalo sa v teréne okolo hradu Doubravka.

víťazil Litovčan Mindaugas Striokas. Miroslav Smetana vo svojej kategórii C (od 50 do 59 rokov) skončil na peknom druhom mieste.

Druhý deň sa bežalo 10 kilometrov pod názvom Krušovská desiatka. Na štart sa postavilo 50 bežcov. Behali sa štyri kola po 2,5 km a trať viedla členitým lesným kopcovitým terénom. Opäť tu bol najrýchlejší Litovčan Striokas. V tejto disciplíne Medzilaborčan Smetana vo svojej kategórii C obsadil pekné tretie miesto.

„Organizácia podujatia bola na veľmi vysokej úrovni. Organizačný štáb má dlhoročné skúsenosti s organizovaním tohto podujatia. Spoznal som nových priateľov, vymenil som si skúsenosti. Rýchlo zregenerovať telo a pripraviť sa na Medzinárodný maratón mieru v Košiciach,“ konštatoval Miroslav Smetana.