Sninskí taekwondisti súťažili na domácej pôde aj v Trenčíne

(Autor: FB//blacktigertaekwondosnina)
Sportnet|11. máj 2017 o 00:00

Športový klub Black tiger taekwondo patrí medzi najlepšie na Slovensku.

SNINA. Poctivo sa pripravujú na súťaže a turnaje, kde dosahujú vynikajúce výsledky. No súťažia aj sami medzi sebou.

Tréneri T. Potocký, N. Sidorová, A. Varchola, M. Čopák, G. Gabor pre svojich zverencov pripravili už III. ročník Veľkonočného klubového turnaja v taekwondo v štyroch disciplínach, a to kopy na čas 30 sekúnd, kop do výšky, prekážková dráha a poslednou disciplínou bolo čo najviac kopov vo vzduchu bez položenia nohy.

Súťaž prebiehala v tréningovej hale klubu na elokovanej ZŠ 1. mája. Celkove sa súťaže zúčastnilo 30 cvičencov klubu, ktorí boli rozdelení do siedmich kategórií chlapcov a dievčat a podľa veku.

Víťazmi v jednotlivých kategórii sa stali N. Kresačová, D. Považancová, A. Mandzaková, M. Štofík, G. Poldruhak, J. Haburaj a senior S. Kukura, ktorý vytvoril klubový rekord v kope do výšky výkonom 260 centimetrov. Prví traja v každej kategórii boli ocenení.

V apríli sa v Trenčíne konalo druhé kolo Slovenského pohára taekwondo WTF s medzinárodnou účasťou pod názvom Trenčín Open 2017.

Tohto turnaja sa zúčastnilo 222 pretekárov z 22 klubov z piatich štátov.

Zúčastnili sa ho aj sninskí taekwondisti vedení Karolom Legemzom a Nikolou Sidorovou.

Chýbal šéftréner Tomáš Potocký a dvaja najskúsenejší pretekári Kukura a Matiko, ktorí v tom čase boli v Bulharsku na európskom šampionáte seniorov do 21 rokov.

Aj napriek oslabeniu Sninčania získali 15 zlatých, 5 strieborných a 6 bronzových medailí, jedno piate miesto.

Jeden pretekár bol diskvalifikovaný, ktorý nesplnil limit súťažnej váhy.

Sninčania spomedzi 22 klubov si v Trenčíne vybojovali druhé miesto a získali body do Slovenského pohára.

Po druhom kole Sninčania vedú Slovenský pohár o 16 bodov.

Domov»Sportnet na východe»Sninskí taekwondisti súťažili na domácej pôde aj v Trenčíne