Humenské oslavy víťazstva a postupu.
Humenské oslavy víťazstva a postupu. (Autor: Miroslava Masicová)
Miroslava Masicová|4. mar 2017 o 22:50

V semifinálovej sérii 2. ligy porazili HC Bratislava.

HUMENNÉ. MHK Humenné zavŕšil víťaznú sériu semifinále play off II. hokejovej ligy 2:0 na zápasy. Na domácom ľade hostil v sobotu mužstvo HC Bratislava.

Pred do posledného miesta zaplneným hľadiskom Zimného štadióna v Humennom domáci už v prvej minúte 1. tretiny inkasovali gól, ale už o pár sekúnd z presilovky hrajúci tréner Richard Šechný vyrovnal na 1:1.

Domáce mužstvo malo jasný cieľ, poslať súpera domov už v sobotu a to sa nakoniec po víťazstve 4:3 podarilo.

Humenskí hokejisti vybojovali postup do 1. ligy: fotogaléria

7.3.2017

"Ďakujeme všetkým, že nás dnes prišli podporiť. Bolo to super. A sme tam," povedal bezprostredne po zápase obranca Richard Ficko.

Humenčania tak postúpili do finálovej série proti Dubnici, zároveň si však zabezpečili právo účasti v 1. hokejovej lige v sezóne 2017/18.

Finálová séria sa začína 11. marca.

Štatistika

MHK Humenné - HC Bratislava 4:3 (2:2, 1:1, 1:0)

Góly: 2. Šechný, 9. Dancsák, 30. Čopák, 41. Briják – 1. Krajč, 14. Horský, 26. Hruška.

konečný výsledok série: 2:0.