Úspech humenskej atletiky: Patrik Megela je majstrom Slovenska

Humenčan Patrik Megela so zlatou medailou na hrudi.
Humenčan Patrik Megela so zlatou medailou na hrudi. (Autor: 1. AK)
Sportnet|2. mar 2017 o 00:00

Vekom ešte dorastenec vyhral na šampionáte dospelých skok do diaľky.

HUMENNÉ. Člen 1. AK Humenné a vekom stále dorastenec Patrik Megela sa v Bratislave zúčastnil halových atletických majstrovstiev Slovenska (M-SR) v kategórii dospelých.

Tie sa konali v dňoch 18. a 19. februára a zverenec trénera Mareka Lučku sa na podujatí predstavil v skoku do diaľky a v trojskoku.

Už výsledky z majstrovstiev kraja, kde nenašiel premožiteľa v žiadnej disciplíne, v ktorej nastúpil, a postupne zvíťazil v skoku do diaľky, v behu na 60 m aj v trojskoku, dávali nádej, že dorastenec Patrik by nemusel byť ani na M-SR medzi mužmi len do počtu a mohol by potrápiť aj skúsenejších súperov.

V sobotu sa predstavil v skoku do diaľky a už jeho prvý úspešný pokus 650 cm napovedal, že by mohol zasiahnuť do boja o tie najvyššie medailové priečky. V druhom pokuse Patrik pridal 18 cm a výkonom 668 cm sa stal priebežným lídrom pretekov. Tento výkon už nikto zo súperov nedokázal vylepšiť.

Nikto okrem humenského pretekára, ktorý sa ako istý víťaz rozbehol na posledný skok celej súťaže a prekonal aj sám seba – 682 cm, bol nielen najdlhším v súťaži, ale zároveň aj jeho novým osobným maximom.

Zlatá medaila bola pre Patrika najkrajším darčekom k jeho sedemnástim narodeninám, ktoré oslávil len pár dní pred pretekmi.

Po sobotňajšom obrovskom úspechu v diaľke sa Patrik Megela v nedeľu postavil v trojskoku, aj keď tu sa neočakávalo, že by mal bojovať o medailové pozície.

Patrik však posmelený výkonom zo soboty chcel zabojovať, a to sa mu aj podarilo.

Aj napriek svalovému zraneniu, ktoré mu nedovolilo pokračovať v súťaži do konca, obsadil vynikajúce 4. miesto.

Patrik po tomto úspechu už vypustí plánované halové M-SR dorastencov aj juniorov a po regenerácii a zotavení sa z drobných zranení naskočí rovno do prípravy na letnú sezónu a vrcholné podujatia v roku 2017.

Domov»Sportnet na východe»Úspech humenskej atletiky: Patrik Megela je majstrom Slovenska