Humenskí plavci súťažili v Poľsku aj v Spišskej Novej Vsi

Sportnet|24. feb 2017 o 00:00

Plavci PK Chemes sa v prvej polovici tohto mesiaca zúčastnili dvoch súťaží.

HUMENNÉ. Najprv v poľskom meste Debica a o týždeň nato v Spišskej Novej Vsi. Ako sa im darilo?

Minivýprava v Poľsku

V poľskom meste Debica sa stretli plavci z tridsiatich poľských a štyroch slovenských plaveckých klubov. Až 371 pretekárov – 190 mužov a 181 žien – v dňoch 3. a 4. februára zápolilo na týchto majstrovstvách s časom v 25-metrovom bazéne o dobré umiestnenia a medaily. Minivýpravu PK Chemes, dve dievčatá a jedného chlapca, viedol tréner Marián Tomahogh.

Jedenásťročný Timotej Leško sa trikrát postavil na najvyšší stupeň víťazov a zlatom ho dekorovali za disciplíny 200 m voľný spôsob, 100 m znak a 100 m polohové preteky. Svoju medailovú bilanciu si rozšíril o dve bronzové medaily – 50 a 100 metrov voľným spôsobom.

Viktória Vrábľová získala zlato v prsiach na 200 metrov a striebrom ju ovenčili dvakrát – 50 a 100 metrov prsia.
Dvanásťročná Nina Trebišovská sa v silnej konkurencii umiestnila najlepšie v motýliku. Na 50 m doplávala na ôsmom a 100 metrov na deviatom mieste. V znaku na 100 metrov skončila na jedenástom mieste. Snaha po víťazstve a dobrom umiestnení znamenala, že vo všetkých štartoch si vylepšila osobné rekordy.
Všetci traja plavci spod Vihorlatu svojimi umiestneniami a dobrými výkonmi znova dostali mesto Humenné a plavecký klub do povedomia poľskej plaveckej komunity.

Plejáda medailí na Spiši

V Spišskej Novej Vsi v dňoch 11. a 12. februára sa stretli nádeje plávania z 22 klubov zo Slovenska a dvoch zo zahraničia (Užhorod a Minsk) na súťaži o Putovný pohár Slovenského raja. V 25-metrovom mestskom bazéne štartovalo 139 chlapcov a 173 dievčat vo veku do 12 rokov. Medzi 31 štartujúcimi bolo 14 chlapcov a 12 dievčat z plaveckého klubu z Humenného, ktorých na tieto preteky nominovali tréneri Tomahogh, Pencák, Bača a Luksaj.

Osemročný Filip Luksaj si na podujatí vyplával tri medaily – dve strieborné – 50 m voľný spôsob a 25 m motýlik, bronzovú v prsiach na 50 m.
Desaťročný Oliver Verba dvakrát získal zlato v prsiarskych disciplínach – 50 m, 200 m a v motýliku na 100 m doplával na bronzovom mieste.
V kategórii 11- až 12-ročných Boris Barica stál na zlatom stupni víťazov za znak na 100 metrov.

Martin Ján Vaceľ plával strieborné prsia na 50 metrov a štyri bronzové medaily mu zavesili na hruď za disciplíny 200 m voľný spôsob, 200 m prsia, 100 m znak a 100 m motýlik.

Dominik Luksaj zaplával strieborné prsia na 200 metrov a bronzové na 50 m.
Zuzana Pavliková mala na 100 m motýlik druhý najlepší čas a získala striebornú medailu.
Na štvrtom, nepopulárnom mieste doplávali Matúš Adamec – 200 m prsia, Ema Borščová – 200 m prsia a Pandoš Michal – 100 m motýlik. Ďalší naši si vylepšovali osobné rekordy – Babinčák, Balogáčová, Bača, Buhajová, Čvirková, Chomanič, Fecenko, Hana a Ladislava Gajdošové, Kulik, Leško, Semotamová, Trebišovská, Vasiľková, Vrabľová, Šebaková a Šepeľa.

V štafete 11- a 12-ročných mix 4 x 50 metrov voľný spôsob si naši Vaceľ, Pandoš, Borščová a Pavliková prinášajú domov strieborné medaily.
V štafete mix 4 x 50 metrov polohové preteky si striebro vyplávali Borščová, Luksaj, Vaceľ a Pavliková. Štvrté miesto obsadila štafeta v zložení: Barica, Vrabľová, Pandoš a Buhajová. V kategórii 9 – 10 ročných mix 4 x 50 metrov polohové preteky skončila na štvrtom mieste naša štafeta v zložení: Balogáčová, Semotamová, Verba a Fecenko.

Domov»Sportnet na východe»Humenskí plavci súťažili v Poľsku aj v Spišskej Novej Vsi