Humenskí plavci majú za sebou posledné preteky

Humenskí plavci. V Žiline ukončili súťažný rok.
Humenskí plavci. V Žiline ukončili súťažný rok. (Autor: PK Chemes)
Sportnet|22. dec 2016 o 00:00

Dominik Luksaj sa vrátil s dvoma zlatými medailami, Boris Barica s jednou striebornou.

HUMENNÉ. Posledné preteky humenských plavcov v tomto roku dopadli nad očakávanie.

Výprava PK Chemes sa zúčastnila súťaže v Žiline, kde sa na štart postavili najlepší plavci z 34 klubov z celého Slovenska vo veku deväť až dvanásť rokov.

Pod Dubňom sa dokopy predstavilo 374 pretekárov (172 chlapcov a 202 dievčat), medzi ktorými nechýbalo kvarteto mladíkov spod Vihorlatu pod vedením trénerov Tomahogha a Luksaja.

Všetci štyria v dlhom 50 m bazéne neboli len do počtu, ale bojovali o popredné umiestnenia.

Pôjde na sústredenie

Najmladší 10-ročný Dominik Luksaj bol najúspešnejším z humenskej výpravy. Dominik potvrdil „zlaté“ umiestnenia v krátkych prsiarskych disciplínach z tejto sezóny a dvakrát stál na najvyššom stupni víťazov: 50 m prsia – čas 41,50 a 100 m prsia – 1:32,60.

Tým si zabezpečil celkové piate miesto v Slovenskom pohári žiakov v tomto ročníku a vybojoval si účasť na sústredení sedem najlepších v kategórii 9- a 10-ročných plavcov z celkového počtu 157 štartujúcich v tejto vekovej skupine.

Vaceľ dvakrát bronzový

Jedenásťročný Boris Barica zaplával na pretekoch strieborný čas v znaku na 100 m – 1:23,99 a deviate miesto v prsiach na 100 m.

Martin Ján Vaceľ dvakrát získal bronzové medaily v motýliku na 100 m – 1:22,88 a v prsiach na 200 m – 3:17,80. Štvrtý skončil v znaku na 100 m a dve piate miesta si vyplával v znaku na 100 m a motýliku na 200 m.

Michal Pandoš 200 m prsia dohmatol na štvrtom nepopulárnom mieste a šiesty čas mu namerali na 100 m prsia a znak.