Streda, 24. január, 2018 | Meniny má Timotej

Humenskí plavci opäť uspeli

Najmladší žiaci sa stretli na pretekoch Memoriál Jozefa Baláža.

Humenskí plavci na Memoriáli Jozefa Baláža.(Zdroj: pk chemes)

HUMENNÉ. Najmladší žiaci (kategória C, 9- a 10-roční a kategória D 7- a 8-roční) registrovaní v Slovenskej plaveckej federácii sa stretli na pretekoch Memoriál Jozefa Baláža, ktorý už tradične na záver zimnej plaveckej sezóny organizuje Plavecký klub Prešov – neoficiálne majstrovstvá Slovenska.

Mestská plaváreň v Spišskej Novej Vsi v dňoch 19. a 20. novembra bola plná – na štart pretekov sa prihlásilo 263 plavcov (147 dievčat a 116 chlapcov) z 33 klubov z celého Slovenska.

Plavecký klub Chemes Humenné pod taktovkou trénerov Tomahogha a Pencáka priviezol na Spiš do súboja o medaily to najlepšie čo doma máme – päť dievčat a päť chlapcov.

Desaťročný Dominik Luksaj potvrdil, že patrí k najlepším na Slovensku, čo dokázal svojimi výkonmi. Trikrát stál na stupni víťazov v prsiarskych disciplínach. Dvakrát ho dekorovali zlatou medailou. Prvé zlato – 50 m prsia – 39.78, čo znamená zisk 255 FINA bodov a tretie miesto v celkovom hodnotení plavcov na týchto pretekoch. Druhé zlato – 100 m prsia – 1:27.95 – osobný rekord. Striebro získal za 200 m prsia – 3:11.13. Zuzana Pavlíková zaplávala strieborného motýlika na 100 m. V štafete 4 x 50 m polohové preteky si dievčatá Gajdošová, Vrábľová, Pavlíková a Buhajová vyplávali bronzové medaily. Viktória Vrábľová doplávala prsia na 200 m na nepopulárnom štvrtom mieste. Umiestnenie v prvej desiatke získali ešte Timotej Leško, Anna Stephanie Buhajová a osemročná Eliška Lešková. Hana Gajdošová a Lukáš Chomanič sa najlepšie umiestnili zhodne na dvanástom mieste.

Deväťročný Oliver Verba získal šesť medailí. Prsia na 100 m – 1:45.11 plával na zlato, tri strieborné medaily mu odovzdali na stupni víťazov za disciplíny 50 m motýlik, 100 m znak, 200 m polohové preteky a bronzovú v motýliku na 100 m.

Sedemročný plavecký elév Filip Luksaj zaplával zlatého motýlika na 50 metrov – 1:19.42 a strieborné päťdesiatky voľným spôsobom a v znaku.

V nedeľu po skončení pretekov sa výprava PK Chemes vracala do Humenného so ziskom štyroch zlatých, siedmich strieborných a jednou bronzovou medailou v individuálnych disciplínach. Bronz domov viezli aj dievčatá za štafetu.

Vyskočili obce s Rómami. Starosta: Niektorí sú negramotní, krúžkujú hore–dole

Za množstvom neplatných hlasov môže byť aj slabá sociálna zručnosť.

Na Kostolianskej sú dojednané prvé pozemky na kruhový objazd

Vedenie mesta by chcelo začať s výkupom pozemkov.

Tesco končí na Hlavnej po 22 rokoch

Nový investor sa chce pustiť do rekonštrukcie budovy.

Trnka: Raši sa nedokáže zmieriť s prehrou

Ako reagujú súperi v boji o košického župana.

Košickí hokejisti pred 20 rokmi vyhrali Kontinentálny pohár

V rozhodujúcom dueli si poradili s domácim celkom gólom Reného Puchera do prázdnej brány.